Jiřko, vítej v Řecku!

Rubrika: Z našich cest

1121618_aircraftsMamka poprvé vyráží na dovolenou sama, respektive se svou sestřičkou z ordinace Dášou.

Poprvé obě poletí letadlem. Poprvé prolomí posvátnost doktorského povolání a po třiceti letech si dvě důchokyně, Jiřka a Dáša, začnou tykat. Poprvé také pojedou do ciziny s mobilním telefonem, jehož výběrem a koupí byl pověřen můj manžel…

Nemůžou se shodnout na destinaci a tak dlouho váhají, až v cestovní kanceláři řízením osudu a obratné cestovní agentky kývnou na požáry zmítané Řecko. Od té chvíle ani jedna nespí a několikrát denně se nervují u televizních zpráv.

Odlet se kvapem blíží a v Řecku stále hoří.

Konečně nastal den D. Mylně považovaly letadlo za nejmodernější dopravní prostředek. Zatím mají pocit, že sedí v důvěrně známém interiéru autobusu ze sedmdesátých let. Autobus z brněnského letiště stále nevzlétá. Po chvíli jim ohlašuje pilot závadu na motoru a čeká se na techniky z Prahy. Po dvou hodinách vzlétají i s poruchaným motorem za specialisty do Prahy sami. V Praze po třech dalších hodinách strávených uvnitř porouchaného stroje přijíždí policie a vyvádí z letadla muže. V Jiřce s Dášou by se krve nedořezal. Jsou přesvědčeny, že jen o vlásek unikly smrti ve spárech teroristů. Za další tři hodiny konečně odlétají za požárem do Řecka.

V Řecku zapínají telefon, aby daly vědět, že přežily hrůzostrašný let. Ukazuje se, že mamka zřejmě nikdy nevypíná telefon, jen ho neustále dobíjí. Poprvé tak vidí nápis:“Jiřino, vítej!“ , který při hraní si s novou technickou hračkou vložil do mobilu těsně po jeho koupi můj manžel. V kombinaci s uvítáním v řecké telefonní síti získávají dojem, že mobilní operátor je něco jako „Velký bratr“, a neboť jsou znalé dob nedávno minulých, a navíc mají za sebou šok z teroristy, naskočí jim husí kůže. Navíc všichni ostatní spolucestující již z autobusu rozvážejícího turisty vystoupili u svých penzionů, jen Jiřku s Dášou pořád vezou neznámo kam.

Nakonec přijíždí do nehořícího bělostného řeckého hotýlku u krásné pláže. Počasí je nádherné, Řekové velmi milí a jídlo vynikající.

Od delegátky se posléze dozvídají, že nešlo o teroristu, ale o otce malého batolete, který po několika hodinách strávených s dítětem v malém uzavřeném prostoru, psychicky nezvládl ten nápor a šel pilotům za několikahodinové zpoždění vynadat.

Napsal/a: Martyčka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Vandulo….nadeje umira posledni:):):)

 • V tom případě jsi dopsala :-(((.

 • Martyčka

  Slibuju, že dokud budeš rodit, tak budu psát:-)))

 • Ale, že by se přece jenom starý dobrý VD vracely? Dáváš mi naději…..;-).

 • Martyčko,vykouzlila jsi mi úsměv a nemůžu se ho zbavit:-)))) báááječné počteníčko… K

 • Jovanka

  To jsou tedy zážitky! Doufám, že pobyt bude stát za ty zajímavé zážitky z cesty 🙂
  Ale nápis „Jiřino, vítej“ je opravdu podařený :-))

 • Martyčko, moc vtipně napsané, pobavila jsem se. Díky

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist