Jeseníky – horský ráj

Rubrika: Z našich cest

Tak nastal den D a já naložila plné auto a Dominika k tomu, pak jsem vyrazila směr Jeseníky, konkrétně do Velkých Losin. Cestou jsem trošičku bloudili po dálnici u Olomouce, ale nakonec jsme trefili.

Původní plán byl chodit do nově postaveného thermál parku a koupat se v bazénu. Ale chybička se vloudila a ač měl být hotový na jaře, tak v týden našeho pobytu probíhal zkušební provoz jen pro zaměstnance. Pro veřejnost bylo zahájeno od pondělí a my v neděli odjížděli, takže tomu se říká smůla.

IMG_1686Ale co, přece to nebyl střed vesmíru, za kterým jsme se vydali. Ve Velkých Losinách se najde spousta míst, co je možné navštívit. Náhradou za thermálpark nám byl bazén v lázních, sice jsme se tam díky jiným aktivitám dostali jen jednou, ale bylo to super. Zavolali jsme si předem a domluvili si hodinu, na kterou jsme přišli. Cena je za dospělého na hodinu 150 Kč a za dítě se platí 100 Kč. Voda je teplá 34 st., a to se nám moc líbilo. Akorát pro mě nic moc relax, Domča chtěl pořád plavat, pro něj výhoda, že dosáhl na zem.Tak pro mě žádná relaxace, ale velký dohled.

Okolo lázní a lázeňských domů je krásný, přírodní park, plno stromů a vhodné na vycházky. Dá se vyrazit i na okruh kolem Losin, jeden je vhodný i pro vozíčkáře. V areálu parku jsme při naší procházce narazili i na oplocené hřiště s elektroautíčky a bylo to jasné. Domča si jezdil, bylo to ideální, že tam zrovna nikdo jiný nebyl, takže vystřídal všechny typy vozidel a byl spokojený.

IMG_1602IMG_1548-1IMG_1617

Další možný tip je zde losinský zámek. Na místě zámku stávala dříve pouze vodní tvrz, třípatrový zámek zde postavili Žerotínové.Tento renesanční zámek byl spojen 56 nešťastníků. Také o tom pojednává film Kladivo na čarodějnice.

IMG_1942IMG_1583

My si zašli na zámek jen na výstavu historických hraček a v zámeckém parku se představila sokolnická skupina Zayferus s výcvikem dravých ptáků. Určitě tuto sokolnickou skupinu znáte, přijela své dravce představit ze zámku Lednice.

IMG_2126IMG_197120150721_164053

Jeden den jsme trávili v areálu zdraví. Ten se nachází mezi zámkem a ruční papírnou. Jedna část je velká sportovní hala, kde jde hrát např.volejbal, tenis, nohejbal…

Ve venkovní části najdeme odpočinkovou zónu s rybníkem. Okolo něj je dětský koutek, který má i horolezeckou stěnu, děti se zde vyřádí na prolézačkách, skluzavkách, houpačce či kolotoči. I dospělí zde najdou možnosti jak si vylepšit fyzičku na několika strojích, které tvoří posilovnu pod širým nebem.Ve vnitřní části se najde i restaurace.

20150725_155158-120150725_16003720150725_144736

Zde jsme den před odjezdem trávili zábavné odpoledne. Pro děti tu byl skákací hrad, diskotéka a bublinková show. Na louce čekali na děti dva koně, na kterých se dalo povozit a součástí mělo být i hudební vystoupení skupiny Maxim turbulenc, jen těch jsme se nedočkali.

Byli jsme zde týden, pořádali spoustu výletů, o kterých se dočtete v dalších článcích a stále by bylo kam jezdit a co navštěvovat. Bohužel, více jsme toho nestihli, a tak snad zase příště.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Leona Kysilková: Chci z kluků vychovat samostatně myslící jedince

Leona se přiznala, že byla policajt a že veškeré snahy o výchovu bez křiku, příkazů, zákazů a uplácení u

Čtu dál →

Tip na výlet: Stezka korunami stromů Krkonoše

Bojím se výšek, tak co tam budu dělat? To byla moje první reakce na nápad, zajet se podívat na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Králíček4

  Pivátko,jo navigace,s tou jsem jela pouze jednou a dovedla mě úplně do jiného domu,takže navigaci nikdy více,stačí mapa a taky předem mnou jelo auto kamarádky,tak jsme ji stejně správnou cestou ujet nemohla.Ale já říkám,že všechny cesty vedou do Říma a vždy se dostaneme kam potřebujeme.

 • gabulka73
  gabulka73

  Na Jeseníky ráda vzpomínám,byla jsem tam minulý rok s dětma v lázních

 • pivatko

  my bloudíme i s navigací 😀

 • Králíček4

  Krásné,ale pro mě náročné,celou zimu budu nabírat sílu 😀

 • danasi

  Králíčku, opět pěkný výlet a krásný článek a pěkné fotečky a vyžití. Máte opravdu pěkné prázdniny.

 • meggi41

  Opet za pet..
  * 😀
  Nasi jezdivaji do V.Losin na chajdu s prateli,ja tam byla jako prcek na tabore a uz jako rodina jsme si tam pronajmuli chatu,s bazenem,byl tenkrat srpem,a my pili horky caj a do bazenu nikdo nevlezl,jen hrdina syn a rval,ze uz neni kluk 😀 😀 Je tam krasne,lesy ja mijuju 😉

 • Králíček4

  Muro,děkuji,byla jsem tam poprve a bylo tam moc krásně.

 • mura

  Moc krásný článek+fotky-to máte plno krásných zážitků.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist