Hrajeme si na vojáky…

Rubrika: Z našich cest

Poslední květnový víkend byl u nás v zaměření výletů. Dlouho jsme měli naplánován Army park v Ořechově, ale vždy v době nějaké jejich akce Dominik nějak onemocněl a výlet padl.

Minulou sobotu jsme byli opět pozváni a světe div se, Domča vydržel zdráv, nezkolila ho žádná rýmečka a ani kašlík, nebo nedej bůh zánět spojivek spojený s angínou jako posledně. No a tak jsme v sobotu po obědě nabalili proviant a několik lahví pití, naplánovala jsem teoreticky plán cesty a posadila Domču do auta a vyrazili jsme.

Cesta nebyla daleká a uběhla docela dobře, parkování super – plno místa, protože já jako ženská za volantem potřebuji k parkování jednoho auta místo pro tank, takže spokojenost. Po příjezdu na nás čekal jeden místní vojenský nadšenec, který se nás ujal a vše nám chtěl ukázat.

Dominikovi půjčil samopal, naštěstí jen zavařený, takže žádné nebezpečí nehrozilo 🙂 Provedl nás po celém areálu, ukázal mu tank, různá bojová vozidla a dodal i instruktáž okolo nich. Bohužel tyto informace jdou tak trochu mimo mě, ale Dominik byl nadšený, vše prolezl a vše se mu líbilo. Viděl i stádo oveček, co se tam pásly. Prohlédl si, kde se vaří v polní kuchyni.

Vše bylo prima do doby než se vešlo do krytů, to se mě držel a chtěl domů. Zjevně se v podzemí bál, chvílemi na strach zapomněl a to když prolézal auta, anebo motorky, ale zase se mu strach vrátil. Dokonce měl možnost se svézt v bojovém vozidle BVP, ale neuspěli u něj, nevlezl do něj ani omylem, bál se a chtěl domů. Strávili jsme celé odpoledne mezi vojenskou technikou a Domča si dovezl patrony na památku a byl spokojený.

Další den byla neděle a na brněnském letišti pořádali Den s rodinou, a tak jsme opět nabalili batůžek a vyrazili. Opět to byl pro Domiho super zážitek, vše ho zajímalo, lety vrtulníků, požární a policejní auta či celní správy. Prohlédl si různá letadla, letištní techniku, bylo zde i spousta atrakcí pro dětí, skákacích hradů, ježdění na nafukovacím býkovi a trampolíny. Také jsme viděli seskok parašutisty a spoustu jiných věcí. Na jídlo jsme se usadili do trávy a udělali si „piknik“ v trávě a odpoledne vyrazili k domovu.

Oba dny nám přálo i počasí a tak se nám vydařili a co víc si přát?!


Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Cestovní pisatelská soutěž. Stačí jen do 2. 6. 2012 včetně poslat svůj příběh na suodal@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

  • bamiska

    hezkej článečke i fotečky…jen nakupuj…správnej voják tohle nutně potřebuje, kluci také měli tohle období …. 😀

  • Králíček4

    Dokonce to má dozvuky,musla jsme koupit maskáčové tenisky a chce maskáčové tepláky,kalhoty,tričko a klobouk už má.

  • taky si myslím,že kluci to mají nějak dané a vojáky a bojová auta a letadla vidět na vlastní oči je jejich splněný sen 🙂 a ještě vám to vyšlo na celý víkend,tak super 😀

  • Králíčku, děkuji za pěkný článek. Ani se nedivím, že se Domimu výlet líbil. Sedět na tanku a motorce…splněný klučičí sen 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist