Dovolená v zahraničí

Rubrika: Z našich cest

895072_lazy_day_2Dneska jsem si s chutí přečetla příspěvek od Katie, Cesta do Číny, a při té příležitosti si vzpomněla, jak jsem psala u pokračování č.4, že také díky Katie jsem se rozhoupala a pojedem k moři…

Tak jak jsme se rozhodli, tak se stalo.
Sehnali jsme Bulharsko – last minute. Odlet za 10 dní od koupě, super cena!! Pro děti all inclusive. Dospělí polopenze formou švédských stolů. Ubytování v apartmánu (takže děti svůj pokoj, my svůj, ale se společnou místností a wc + koupelnou – asi jako malý byt-). Prostě paráda! Nic nás už nemůže odradit.

No, neměli jsme se předčasně radovat. První zádrhel byl vzápětí na světě. Pasy pro holky. I když je mám ve svém napsány, v cestovce nás varovali, že do BLR by holky měly mít vlastní pas – může se stát, že vás vrátí domů. Tak. Obdržení jejich pasu vycházelo akorát na den odletu. Uf byly o týden dříve. Ještě než jsme si je vyzvedli, stihla si Nati rozseknout hlavu – 5 stehů je třeba vyndat – den před odletem se to zvládlo, ani nemusíme mít nijaké omezení, přeci jen je to na čele a Nati potápění moc nevyhledává.

V sobotu už se celá rodina raduje – hurá, za 5 dní je odlet, hurá k moři.
Tatínek se raduje tak vehementně, že ho z toho rozbolí hlava, „trochu si odpočinu“ sdělí, a pak už se probouzí s horečkou 39,5 stupně Celsia a všechno ho bolí tak, že sotva chodí.
„To sis přivolal, aby ses vyhnul balení,“ dobírám si ho. V neděli jsem ještě klidná, ale když ani v pondělí teplota neustupuje (po práškách tak na 2 hodinky), začínám panikařit. A nejsem sama, manžel vyráží k doktorovi!! Co ho znám u doktora nebyl, tak to je mu asi zle.
„Že by to prý mohly být ledviny,“ volá mi od doktora „ještě jdu ke specialistovi“.
Už počítám, o kolik jsme přišli, protože jsme škudlili a nepřiplatili si storno poplatek. „Tak je to jen NĚJAKÁ úporná chřipajzna, to prý můžu vyležet i u moře,“ sděluje mi drahá polovička a už je zas pod peřinou. Takže jedem?! Jasně to zvládnem – houkne z podpeřiny a už chrní.

Už teď je mi jasné, že tahle věta znamená, že zabalím, připravím, dopravím….. No co, hlavně, že to nejsou ledviny!

No, nakonec to nebylo tak strašné, manželovi teplo udělalo dobře a do neděle byl fit, a pominu-li fakt, že hočičkám bylo jeden den špatně od žaldku (to je tou jinou stravou a vlnama) a dva dny měly průjem (to je tou stravu, vlny za to nemůžou:)), dovolená se nakonec vyvedla.
Hotel byl pro děti jak dělaný – bazén, prolézačky, prostor na schovku, nikde žádná omezení (takové to nešlap, nelámej) dětí houf, takže ke konci jsme my rodiče mohli založit Klub Odložených Rodičů, protože děti jsme viděli prolétnout kolem nás pro další porci zmrzky, zdarma rozdávané hotelovým Mr. Palačinkou (krom zmrzky měl i – ne tak oblíbené – palačinky).

No a co z toho vyplývá?

Jak tvrdí manžel – Neplaťte storno poplatky. Protože kdybychom je měli zaplacené, určitě bychom neriskovali a zůstali doma. :)))

TIP: Skvělou příležitostí jak strávit léto je tedy dovolená v Bulharsku, kterou obvykle seženete za super ceny.

Napsal/a: alachim

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Peťko, byli jsme v Černomorci je to 10km od Sozopolu a 2O od Burgasu
    Fotečky bych taky ráda viděla, zatím je má manža v telefonu-foťák měl po asi 5 snímcích vybitou baterii- tak snad nekdy budou:)

  • Peťka

    Tak to je fajn , že se nakonec dovolená povedla. Ještě by jsi mohla napsat místo pobytu.(nebo i fotečky) Bulharsko bych také docela ráda zkusila .

  • Alachim, jsem moc ráda, že se vám na dovče líbilo a že vše nakonec dobře dopadlo.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist