Dětský den Krtka s Hrochem aneb prázdniny bez úrazu

Rubrika: Z našich cest

Jako každý rok, tak i letos jsme vyrazili na dětský den v Brně -Tuřany, konaný nadačním fondem dětské onkologie Krtek a nadačním fondem Modrý Hroch, ve spolupráci s Alfa-Helicopter, záchrannou službou a dobrovolných hasičů.

Celým odpolednem nás provedl skvělý moderátor Antonín Duchoslav a jeho kolegyně Miluška Bittnerová.

IMG_9560Měli jsme možnost si užít prima odpoledne a těm šťastnějším se podařilo i vyhrát některou z mnoha cen. Asi nejžádanější byl let vrtulníkem a to se podařilo jen pár vylosovaným dětem.

A co jsme zažili?Děti musely splnit čtyři úkoly, které zábavnou formou děti poučili, jak si bezpečně užít prázdniny. První disciplína byla jízda na kole – Rytířský slalom, muselo se projet slalomem a přes nějaké ty zákeřné lávky. A co dětem při jízdě hlavně nesmělo chybět?No přece to nejhlavnější při jízdě na kole je helma!Pro ty děti, které jízdu na kole z nějakého důvodu nezvládly, měli městští policisté připravenou otázku.

Další úkol s názvem Živá voda dětem připomnělo jak se bezpečně chovat u vody. Přece jen voda je zrádná.

IMG_9526 IMG_9556

Zbrojnošův běh měl děti upozornit na používání chráničů při sportu, není to nutnost, ale ochrání to nějaké to odřené koleno a loket.

A poslední úkoly byly na Dračí stezce, přece jen jen nejlepší mít oheň pod kontrolou. Každé dítě by mělo vědět, že oheň je dobrý pomocník, ale může být i velmi nebezpečný. Proto nás hasiči vyzkoušeli i z telefonních čísel, kam volat v případě požáru.

IMG_9540 IMG_9541

Během odpoledne jsme viděli ukázky městské policie, práci záchranářských psů, zhlédli jsme i „Velkou záchrannou akci“záchranářů, hasičů a policistů!Ještě zde byla ukázka japonského bojového umění aikido a ukázky sebeobrany beze zbraně i se zbraní.

IMG_9585 IMG_9581

Ale ani tohle nebylo všechno! Byl zde i další bohatý doprovodný program. Mohli jsme si např. prohlédnout zvenku i zevnitř vrtulník, sanitku i hasičské auto. V sanitce byla i ošetřovna nemocných plyšáků. Nechyběly ani skákací hrady, malování na obličej a každé dítě dostalo perník a špekáček. Špekáčky se daly i na místě opéci na velkém ohništi. My jsme si tento den dětí moc užili.

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek června 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist