Co ještě navštívit na Slovensku?

Rubrika: Z našich cest

Slovensko mě nadchlo, je tam krásně. Už jsem vás pozvala do zoo, na zámek, do dinoparku nebo na návštěvu pravěkého muzea. Ale věřte, že k vidění je toho více.


Když už budete v Bojnicích, určitě musíte navštívit termální koupaliště, které se nachází také hned vedle zámku. My měli smůlu a zrovna bylo zavřené, tak jsme se vydali do termálu trochu dále. A to do Malé Bielice na termální koupele. Byla jsem překvapena, že se děti do 14 let musí prokázat průkazem totožnosti. Což byl velký problém, protože jsem zjistila, že jsem doklady nechala ve druhém, menším batohu. Nakonec se nám paní podařilo přemluvit a pustila nás dovnitř. Musím říct, že se mi velice ulevilo, cesta tam nám trvala hodinu a děti se těšily na vodu. Při představě, že nás nepustí, se mi dělalo mdlo. Naštěstí to dopadlo dobře. 🙂 Termálné kúpele nabízí 2 vnitřní a 2 venkovní bazény s teplotou od 31˚C do 37˚C . Voda na rehabilitační procedůry má teplotu dokonce 37˚C – 40˚C. Dětem byl zakázán vstup do bazénu který měl 37˚C.  Dětem se nejvíce líbilo v tom venkovním, tam bylo nejlépe. Vevnitř bylo horko a dost teplá voda, která byla i na mě po nějaké době už taky moc teplá. Takové koupání rozhodně není na celý den, děti toho měli dost už po hodině. Fotky nemám žádné, protože focení bylo zakázané.

Přestože jsem vám zámek už představila, ráda bych vás do měho pozvala ještě jednou, a to na noční strašidelnou prohlídku. Stojí teda více než ta denní, ale opravdu stojí za to. Procházíte zámkem, místy je naprostá tma a do toho na vás někdo bafne. Křičeli i dospělí. 🙂 Celá prohlídka byla moc pěkná, dokonce i s malým občerstvením od bílé paní a s hudebním zážitkem. Pokud vám nebude vadit, že se budete pořád ohlídat za rameno a čekat co se stane, prohlídku si opravdu užijete.

Bojnice 033 Bojnice 035 Bojnice 036

A pokud se rádi bojíte, nenechte si na zámku také ujít výstavu mučících nástrojů. Některé jsou velice zajímavé. K dispozici je zde jenom slovenský průvodce, ale rozumnět jde všemu. V expozici najdete mučící nástroje z celého světa. Od palečnic, váhy na čarodějnice, pás cudnosti, hrušku až po ty co opravdu člověka usmrtí, zuřící býk, španělské boty, hrobka s hřebíky, křeslo pro čarodějnice, kotel na vaření lidí atd. Mučících nástrojů tady bylo opravdu dost. Tahle výstava není pro slabé povahy, v případě, že čtete i popis mučení.

Bojnice 019 Bojnice 020

IMG_1691 IMG_1704 IMG_1706

A nakonec můžete navštívit muzeum Katastrofy lidského těla. 25 voskových figurín lídí s dvěmi hlavami, dvěmi tvářemi, 4 očmi, siamské dvojčata, muž s vlčím syndomem, nejtlusčí člověk, tučňáčí žena atd.  Ani tady se nesmí fotit. Voskové figuríny jsou v jedné místnosti, a tak vám na prohlídku stačí půl hodinka.

Určitě nesmím zapomenout na nádhernou krajinu, která stojí za procházky nebo i projížďky na kole. Já byla z Bojnic nadšená, už ne tak těmi cenami za vstupy, ale i tak to opravdu stojí za to. Tak pokud budete mít cestu kolem a chvíli času, tak se alespoň projděte po náměstí a pokochejte se krásnými panoramaty, jak říká můj nejmladší syn.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist