Vánoce se blíží

Rubrika: Vaše příběhy

Tak už je to zas pomalu tady, v televizi je to samá reklama útočící na naše děti a my odpovídáme na dotazy typu „kdy přijde Ježíšek?“ a posloucháme výčet všech možných prkotin, co jsou k vidění v reklamách a co všechno ti naši malí nutně potřebují k životu…Můj čtyřletý synek už přes týden vymýšlí, co napsat Ježíškovi do dopisu a tak mě ve čtvrtek přemluvil, ať mu s tím pomůžu.
Napsali jsme dopis (na PC), Erik, jakožto hodný synek i bráška v jedné osobě, nezapomněl ani na roční sestřičku Sandru a napsal i za ni, co jí má Ježíšek přinést (co musím uznat, vymyslel dva vhodné dárky, které by mě asi nenapadly, nebo bych si minimálně dlouho lámala hlavu a třeba by mě to pak taky napadlo).

Dopis jsme dali za okno a teď čekáme, kdy si pro něj Ježíšek přijde. Erik mu tam přimaloval i obrázek, aby si ty dárečky zasloužil a snaží se nezlobit. Včera dostal velké prskavky a večer mě poslal s jednou na balkón a díval se oknem, jak prská.
Potom prohlásil, že prskavka svítí Ježíškovi na cestu, aby věděl, kam si přijít pro dopis. Dneska mu zapálíme další, aby opravdu přišel a snad už ten dopis nezapomenu z okna v noci uklidit. Takže dokud tam ten dopis bude, bude se u nás svítit prskavkou Ježíškovi na cestu, aby neminul.

Vánoce jsou krásný svátky a já v nich vidím tu krásu očima svých dětí. Pro sebe si toho vždycky přeji minimum užitečností a maličkostí a užívám si ta světýlka v očích dětí, když rozbalují dárky. Dcerka už si to letos taky konečně vychutná, bude jí už přes rok a snad to přežije i stromeček.
Pro mnohé ženy to bude znamenat navíc i stres z uklízení, pečení a příprav. Já to hážu za hlavu. Postupně uklidím, ale žádný bláznění. Upeču maximálně 5 druhů cukroví, jen to co máme rádi a kdyžtak pomůže tchýně aspoň s hlídáním. S Erikem a Sandrou uděláme nějaké dekorace, něco jednoduchého, aby u toho netekly nervy a budeme si všichni užívat. U toho stihnu chodit i do práce a vůbec si nebudu připouštět, že něco nestíhám.

Budu v pohodě a svátky si vychutnám s celou rodinou.
Udělejte to taky tak a posviťte Ježíškovi na cestu pro dopis a pak možná i na cestu s dárky. Aspoň si nebudete lámat hlavu s tím, jak nenápadně umístit dárky pod stromek.

Napsal/a: Angelina

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (15 vyjádření)

 • Ahoj. Také se už moc těším na vánoce, i když letos spíš z gauče – jsem v 8. měsíci a musím polehávat :-). Naštěstí mám príma tchýni.
  Pár typů na ježíškování:
  1. U nás nechodí Ježíšek před vánocemi jenom pro dopisy, ale i pro některé dárky – Jak jinak by získal ty fotky ze školky, co si přejí prababičky nebo obrázek pro babičku, ktrerý namalovala Viktorka sama? Ježíšek je odnese z balkonu, zarámuje, zabalí a donese pod správný stomeček.
  2. Také chodí u vás Ježíšek až po večeři? My máme spojený OP s kuchyní, a tak po večeři vezmeme psa a jdeme ven Ježíška vyhlížet. Ježíšek je pěkný podšívka, protože vždycky přiletí zrovna, když jsme venku.
  3. Loni Ježíšek nalepil na všechny dárky foto toho komu patří. Proto i naše dvouletá dcera mohla roznášet dárky. Myslím, že ji to bavilo víc, než samotné rozbalování. ( fotky byly naskenované a vytištěné na barevné tiskárně – švára se pochlapil).
  Hezké svátky všem přeje Andrea

 • Pomněnka

  Mammino, Ježíška nikde nemají proto, že nám cpou toho světového Santu…. Ale Ježíšek je prostě mimi, takže si ho klidně namaluj 🙂

 • Vánoce se vskutku blíží, ale buďme v pohodě, nenechme se ničím a nikým rozhodit. Vím, že je to slovo do pranice, ale jde to, chce to jen ledaco přehodnotit. Jak se to podaří , záleží jen na každém z nás. Přeji radostné přípravy Vánoc se zapojením všech členů rodiny, pohodu a hodně dobrých nápadů na dárky pro své blízké (nezapomínejme – maličkost od srdce potěší dvojnásob, drahé dary nemusí být vždy to pravé ořechové).

 • Po přečtení tohoto příspěvku a začínám se opravdu těšit. s Michálkem jsme koupili barvičky na okno a nějaké šablony. Bohužel všude mají santa klause, ale nikde není ježíšek, asi proto, že každý si představuje ježíška jinak. U nás má ježíšek zatím podobu santa klause, ale jen jak povyrosteme tak budeme mít jiného ježíška.
  Takže na oknech máme ježíška, hvězdičky a sněhánky a dárečky. Aby ten náš ježíšek nezabloudil.
  Letos to bude asi trošku náročnější. Michálek je už samostatnější a trochu zlobivější. Moc se mu líbí všechna ta světýlka a na všechno si musí sáhnout, tak doufám, že stromeček nebudeme muset přivázat. Ať se vám všem vánoce vydaří tak jak si přejete

 • Taky se k tomu těšení na Vánoce musím připojit. Jednak se těším, že náš Cyrísek už je bude víc vnímat – vloni mu byly 2 měsíce, tak jsme si ho taky dali pod stromeček a on koukal na ozdoby nad sebou, letos ten stromeček budem muset dát na stůl nebo do ohrádky. A za druhé se těším, protože to pečení cukroví, shánění dárků, dělání adventního věnce a další příprava, je fajn změna v jinak celkem stereotypní MD. Konečně taky budu mít doma víc manžela a někam všichni společně vyrazíme. A vůbec, celá ta atmosféra Vánoc bývá prostě jiná. Tak vám všem držím palce, aby vám ji něco nezkalilo.

 • Kasparek

  ahoj,moje děcka jsou už velká,ale taky jsem malovala obrázky na jmenovky a zárověn každý ještě dostal stužku ve své nejmilejší barvě.Co se týče úklidu,tak to neřešim.Vždyť se uklízí pořád.Jen sváteční porcelán a skleničky co se používá jen na tuto příležitost se musí umýt.Okna to je jiná kapitola,na domě neni okap,tak ty se myjí neustále ale stejně to nikdo nepozná,stačí zapršet a pohroma je hotová.Cukroví pečeme hodně,aspoň 10 druhů.Letos poprvé tady nebude syn,odstěhoval se na druhý konec republiky,tak přemýšlin jak ho tam dopravit.Ale na silvestra přijedou.To jim ale nemůžu dát krabici s 10 kg cukrovím,vždyť by nemohli vzít ani dárky.Těším se až provonim celý byt vanilkou,purpurou,bude tady nekonečný nepořádek a pak se vše uklidí sedneme si ke stromečku,dcerka bude hrát na klavír koledy a na veškerý shon se rázem zapomene i na každoroční větu “ příští rok nic dělat nebudu,žádný honění,uklízení prostě nic!“radost našich nejmilejších ta zářivá očka to prostě nejde nic neudělat,která maminka by něco takového dokázala.Vždyť na toto se všechny moc těšíme a proto vše děláma,každý rok znova a znova. ahoj

 • Je to krásně napsaný.Ja se taky chystám na nějaký obrázky na okno.zkusím to s jitulkou(4,5).Polovinu oken mám umytou.Začínám průběžně uklízet u ted.Ono je i na vánoce trochu toho provozního nepořádku.Vzláště když je malý byt a 2 děti.Nechodím sice do práce ale jsem cukrářka budu péct pro lidi cukroví.Je jedinej lepší přívydělek za rok.Babicka slíbila že pomůže hlídat.Ja už si ty vánoce bez toho blázince s cukrovím neumím představit.Když jsem byla těhotná s první tak jsem v 7.měsíci upekla 75 kg.To už bych ted nevzládla.Bude to tak polovina.A neumíte si ani představit jak kolem 20.12.předám poslední krabici s cukrovím.Na ten den se pak těším.Pak mi teprve začínají vanoce.To pak vše douklidím.A pak plaším co koupit manželovi k vánocům.Letos to opravdu nevím.Pro dětičky to mame nakoupený ted.Tak se všichni na ten čas těšte.Mě jen mrzí že moje mama bude sama.Bydlí 200 km daleko.Má tisíc výmluv nepříjet a u ní se nedá být.Bydlí v domku na vesnici a vypojila ustř. topeni a topí si jen kamínkach v jedný místnosti.Parkrát byla na vánoce u brachy nebo sester ale vloni byla sama.To mě pak bolí.Slíbila že letos bude s kamarádkou.Snad přijede příští rok to už budem bydlet v novym.Mejte se všichni krásně

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Janko, to je taky prima nápad, s těmi obrázky…
  Pravda, naše holky budou mít na vánoce cca 13,5 měsíce, takže spíš jim dáme dárečky a ať si je pěkně rozbali, ale za rok…
  vloni byly pod stromečkem ony samy…
  ;o)

 • Pomněnka

  Káčo, tak právě proto se na Vánoce těším letos úplně šíleně – i když malému bude teprve 8 měsíců. Jen nevím, kam v tom našem pokoji dáme ten velký strom, co jsem si loni co by nadšená těhule vydupal právě kvůli mimi – lono byl tam, co je teď postýlka, to asi letos nepůjde, že????

 • Stejně ty Vánoce s dětma jsou ÚPLNĚ JINÉ:-) než bez nich…my jsme zatím prožili s mrňousem jen jedny – o těch posledních mu bylo půl roku, teď už jsme zase někde úplně jinde a já se strašně těším na „Vánoce“, ale ještě více na „Vánoce s naším prckem :-)“…

 • Také se chystáme prožít vánoce v klidu a bez stresu,snad se to podaří. Při čtení článku jsem si vzpomněla, jak jsme-ještě když neuměla dcera číst-dárky nepopisovali jménem, ale na každý jsme namalovali nějaký obrázek – Kačka měla krásné žluté sluníčko, taťka auto, já kytičku… no a Kačenka měla pak obrovskou radost, že může dárky roznášet sama, protože hned věděla podle obrázku,který komu patří…

 • Je to super napsala jsi to ůžasně posílám 5 bodíků

 • S tou prskavkou je to opravdu výborný nápad, ale moje děti (6 a 4 roky)už Ježíškovi napsali asi před měsícem. Nechtělo se jim nich moc těžkého vymýšlet, tak přšli na to, že si můžou vystřihnout obrázky z různých letáků nebo časopisů a podle toho co by se jim zrovna letos hodilo, tak to vystřihli, nalepili na papír. Starší synek vše pečlivě podepsal (aby si náhodou Ježíšek nic nespletl), dal do obálky a pečlivě za okno. Celou noc se pak budili a pořád se ptali, jestli už si ježíšek dopis vyzvedl, jestli náhodou dopis neuletěl nebo ho nesebral nějakej ptáček.Ráno stěží vstali s kruhama pod očima, ale když pak zjistili, že dopis je už v Jeho rukou, plni nadšení se vydali do školy a školky.

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  jo, jo, taky se mi ten nápad s tou prskavkou líbí…
  Ale my si počkáme do příštího roku, letos si holky poprvé užijí rozsvíceného stromečku a dárečků pod ním…
  A co se předvánočního stresu týče, tak nějak to neřeším. Šílený velký úklid hážu za hlavu (stejně se pořád uklízí průběžně…) – pojedeme na svátky k babičce a dědečkovi (a druzí nás přijdou navštívit, nebo my je…).
  Jen se chystám letos upéct pár druhů cukroví, snad už to zvládnu. Loni, kdy jsme si holčičky přinesli s porodnice v půlce prosince, jsem na to neměla ani pomyšlení…

 • Hezký nápad s tou prskavkou. Já letos poprvé s mojí dvouletou dcerou budeme psát dopis ježíškovi, teda spíše malovat. ale ještě s tím čekám na to, až umyju a poté vyzdobíme okna, aby to ježíšek našel :-)))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist