Vánoce se blíží

Rubrika: Vaše příběhy

Tak už je to zas pomalu tady, v televizi je to samá reklama útočící na naše děti a my odpovídáme na dotazy typu „kdy přijde Ježíšek?“ a posloucháme výčet všech možných prkotin, co jsou k vidění v reklamách a co všechno ti naši malí nutně potřebují k životu…Můj čtyřletý synek už přes týden vymýšlí, co napsat Ježíškovi do dopisu a tak mě ve čtvrtek přemluvil, ať mu s tím pomůžu.
Napsali jsme dopis (na PC), Erik, jakožto hodný synek i bráška v jedné osobě, nezapomněl ani na roční sestřičku Sandru a napsal i za ni, co jí má Ježíšek přinést (co musím uznat, vymyslel dva vhodné dárky, které by mě asi nenapadly, nebo bych si minimálně dlouho lámala hlavu a třeba by mě to pak taky napadlo).

Dopis jsme dali za okno a teď čekáme, kdy si pro něj Ježíšek přijde. Erik mu tam přimaloval i obrázek, aby si ty dárečky zasloužil a snaží se nezlobit. Včera dostal velké prskavky a večer mě poslal s jednou na balkón a díval se oknem, jak prská.
Potom prohlásil, že prskavka svítí Ježíškovi na cestu, aby věděl, kam si přijít pro dopis. Dneska mu zapálíme další, aby opravdu přišel a snad už ten dopis nezapomenu z okna v noci uklidit. Takže dokud tam ten dopis bude, bude se u nás svítit prskavkou Ježíškovi na cestu, aby neminul.

Vánoce jsou krásný svátky a já v nich vidím tu krásu očima svých dětí. Pro sebe si toho vždycky přeji minimum užitečností a maličkostí a užívám si ta světýlka v očích dětí, když rozbalují dárky. Dcerka už si to letos taky konečně vychutná, bude jí už přes rok a snad to přežije i stromeček.
Pro mnohé ženy to bude znamenat navíc i stres z uklízení, pečení a příprav. Já to hážu za hlavu. Postupně uklidím, ale žádný bláznění. Upeču maximálně 5 druhů cukroví, jen to co máme rádi a kdyžtak pomůže tchýně aspoň s hlídáním. S Erikem a Sandrou uděláme nějaké dekorace, něco jednoduchého, aby u toho netekly nervy a budeme si všichni užívat. U toho stihnu chodit i do práce a vůbec si nebudu připouštět, že něco nestíhám.

Budu v pohodě a svátky si vychutnám s celou rodinou.
Udělejte to taky tak a posviťte Ježíškovi na cestu pro dopis a pak možná i na cestu s dárky. Aspoň si nebudete lámat hlavu s tím, jak nenápadně umístit dárky pod stromek.

Napsal/a: Angelina

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Štěpán Kobliha není žádná bábovka

Kniha od spisovatelky Ivy Geckové Štěpán Kobliha není žádná bábovka, jež vydalo nakladatelství Grada, strhne všechny své malé čtenáře

Čtu dál →

3 tipy na pohodový nákup s dítětem

Ať to odkládáte, jak chcete, stejně se tomu úplně nevyhnete. Do obchodu s dítětem aspoň jednou za čas musíte. A

Čtu dál →

Recenze: Sourozenci – o spravedlivé výchově

Snaha o aplikování spravedlivé výchovy mezi naše potomky někdy bývá velkou zkouškou nervů, a leckdy i těžko rozlousknutelným oříškem. A právě

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (15 vyjádření)

 • Ahoj. Také se už moc těším na vánoce, i když letos spíš z gauče – jsem v 8. měsíci a musím polehávat :-). Naštěstí mám príma tchýni.
  Pár typů na ježíškování:
  1. U nás nechodí Ježíšek před vánocemi jenom pro dopisy, ale i pro některé dárky – Jak jinak by získal ty fotky ze školky, co si přejí prababičky nebo obrázek pro babičku, ktrerý namalovala Viktorka sama? Ježíšek je odnese z balkonu, zarámuje, zabalí a donese pod správný stomeček.
  2. Také chodí u vás Ježíšek až po večeři? My máme spojený OP s kuchyní, a tak po večeři vezmeme psa a jdeme ven Ježíška vyhlížet. Ježíšek je pěkný podšívka, protože vždycky přiletí zrovna, když jsme venku.
  3. Loni Ježíšek nalepil na všechny dárky foto toho komu patří. Proto i naše dvouletá dcera mohla roznášet dárky. Myslím, že ji to bavilo víc, než samotné rozbalování. ( fotky byly naskenované a vytištěné na barevné tiskárně – švára se pochlapil).
  Hezké svátky všem přeje Andrea

 • Pomněnka

  Mammino, Ježíška nikde nemají proto, že nám cpou toho světového Santu…. Ale Ježíšek je prostě mimi, takže si ho klidně namaluj 🙂

 • Vánoce se vskutku blíží, ale buďme v pohodě, nenechme se ničím a nikým rozhodit. Vím, že je to slovo do pranice, ale jde to, chce to jen ledaco přehodnotit. Jak se to podaří , záleží jen na každém z nás. Přeji radostné přípravy Vánoc se zapojením všech členů rodiny, pohodu a hodně dobrých nápadů na dárky pro své blízké (nezapomínejme – maličkost od srdce potěší dvojnásob, drahé dary nemusí být vždy to pravé ořechové).

 • Po přečtení tohoto příspěvku a začínám se opravdu těšit. s Michálkem jsme koupili barvičky na okno a nějaké šablony. Bohužel všude mají santa klause, ale nikde není ježíšek, asi proto, že každý si představuje ježíška jinak. U nás má ježíšek zatím podobu santa klause, ale jen jak povyrosteme tak budeme mít jiného ježíška.
  Takže na oknech máme ježíška, hvězdičky a sněhánky a dárečky. Aby ten náš ježíšek nezabloudil.
  Letos to bude asi trošku náročnější. Michálek je už samostatnější a trochu zlobivější. Moc se mu líbí všechna ta světýlka a na všechno si musí sáhnout, tak doufám, že stromeček nebudeme muset přivázat. Ať se vám všem vánoce vydaří tak jak si přejete

 • Taky se k tomu těšení na Vánoce musím připojit. Jednak se těším, že náš Cyrísek už je bude víc vnímat – vloni mu byly 2 měsíce, tak jsme si ho taky dali pod stromeček a on koukal na ozdoby nad sebou, letos ten stromeček budem muset dát na stůl nebo do ohrádky. A za druhé se těším, protože to pečení cukroví, shánění dárků, dělání adventního věnce a další příprava, je fajn změna v jinak celkem stereotypní MD. Konečně taky budu mít doma víc manžela a někam všichni společně vyrazíme. A vůbec, celá ta atmosféra Vánoc bývá prostě jiná. Tak vám všem držím palce, aby vám ji něco nezkalilo.

 • Kasparek

  ahoj,moje děcka jsou už velká,ale taky jsem malovala obrázky na jmenovky a zárověn každý ještě dostal stužku ve své nejmilejší barvě.Co se týče úklidu,tak to neřešim.Vždyť se uklízí pořád.Jen sváteční porcelán a skleničky co se používá jen na tuto příležitost se musí umýt.Okna to je jiná kapitola,na domě neni okap,tak ty se myjí neustále ale stejně to nikdo nepozná,stačí zapršet a pohroma je hotová.Cukroví pečeme hodně,aspoň 10 druhů.Letos poprvé tady nebude syn,odstěhoval se na druhý konec republiky,tak přemýšlin jak ho tam dopravit.Ale na silvestra přijedou.To jim ale nemůžu dát krabici s 10 kg cukrovím,vždyť by nemohli vzít ani dárky.Těším se až provonim celý byt vanilkou,purpurou,bude tady nekonečný nepořádek a pak se vše uklidí sedneme si ke stromečku,dcerka bude hrát na klavír koledy a na veškerý shon se rázem zapomene i na každoroční větu “ příští rok nic dělat nebudu,žádný honění,uklízení prostě nic!“radost našich nejmilejších ta zářivá očka to prostě nejde nic neudělat,která maminka by něco takového dokázala.Vždyť na toto se všechny moc těšíme a proto vše děláma,každý rok znova a znova. ahoj

 • Je to krásně napsaný.Ja se taky chystám na nějaký obrázky na okno.zkusím to s jitulkou(4,5).Polovinu oken mám umytou.Začínám průběžně uklízet u ted.Ono je i na vánoce trochu toho provozního nepořádku.Vzláště když je malý byt a 2 děti.Nechodím sice do práce ale jsem cukrářka budu péct pro lidi cukroví.Je jedinej lepší přívydělek za rok.Babicka slíbila že pomůže hlídat.Ja už si ty vánoce bez toho blázince s cukrovím neumím představit.Když jsem byla těhotná s první tak jsem v 7.měsíci upekla 75 kg.To už bych ted nevzládla.Bude to tak polovina.A neumíte si ani představit jak kolem 20.12.předám poslední krabici s cukrovím.Na ten den se pak těším.Pak mi teprve začínají vanoce.To pak vše douklidím.A pak plaším co koupit manželovi k vánocům.Letos to opravdu nevím.Pro dětičky to mame nakoupený ted.Tak se všichni na ten čas těšte.Mě jen mrzí že moje mama bude sama.Bydlí 200 km daleko.Má tisíc výmluv nepříjet a u ní se nedá být.Bydlí v domku na vesnici a vypojila ustř. topeni a topí si jen kamínkach v jedný místnosti.Parkrát byla na vánoce u brachy nebo sester ale vloni byla sama.To mě pak bolí.Slíbila že letos bude s kamarádkou.Snad přijede příští rok to už budem bydlet v novym.Mejte se všichni krásně

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Janko, to je taky prima nápad, s těmi obrázky…
  Pravda, naše holky budou mít na vánoce cca 13,5 měsíce, takže spíš jim dáme dárečky a ať si je pěkně rozbali, ale za rok…
  vloni byly pod stromečkem ony samy…
  ;o)

 • Pomněnka

  Káčo, tak právě proto se na Vánoce těším letos úplně šíleně – i když malému bude teprve 8 měsíců. Jen nevím, kam v tom našem pokoji dáme ten velký strom, co jsem si loni co by nadšená těhule vydupal právě kvůli mimi – lono byl tam, co je teď postýlka, to asi letos nepůjde, že????

 • Stejně ty Vánoce s dětma jsou ÚPLNĚ JINÉ:-) než bez nich…my jsme zatím prožili s mrňousem jen jedny – o těch posledních mu bylo půl roku, teď už jsme zase někde úplně jinde a já se strašně těším na „Vánoce“, ale ještě více na „Vánoce s naším prckem :-)“…

 • Také se chystáme prožít vánoce v klidu a bez stresu,snad se to podaří. Při čtení článku jsem si vzpomněla, jak jsme-ještě když neuměla dcera číst-dárky nepopisovali jménem, ale na každý jsme namalovali nějaký obrázek – Kačka měla krásné žluté sluníčko, taťka auto, já kytičku… no a Kačenka měla pak obrovskou radost, že může dárky roznášet sama, protože hned věděla podle obrázku,který komu patří…

 • Je to super napsala jsi to ůžasně posílám 5 bodíků

 • S tou prskavkou je to opravdu výborný nápad, ale moje děti (6 a 4 roky)už Ježíškovi napsali asi před měsícem. Nechtělo se jim nich moc těžkého vymýšlet, tak přšli na to, že si můžou vystřihnout obrázky z různých letáků nebo časopisů a podle toho co by se jim zrovna letos hodilo, tak to vystřihli, nalepili na papír. Starší synek vše pečlivě podepsal (aby si náhodou Ježíšek nic nespletl), dal do obálky a pečlivě za okno. Celou noc se pak budili a pořád se ptali, jestli už si ježíšek dopis vyzvedl, jestli náhodou dopis neuletěl nebo ho nesebral nějakej ptáček.Ráno stěží vstali s kruhama pod očima, ale když pak zjistili, že dopis je už v Jeho rukou, plni nadšení se vydali do školy a školky.

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  jo, jo, taky se mi ten nápad s tou prskavkou líbí…
  Ale my si počkáme do příštího roku, letos si holky poprvé užijí rozsvíceného stromečku a dárečků pod ním…
  A co se předvánočního stresu týče, tak nějak to neřeším. Šílený velký úklid hážu za hlavu (stejně se pořád uklízí průběžně…) – pojedeme na svátky k babičce a dědečkovi (a druzí nás přijdou navštívit, nebo my je…).
  Jen se chystám letos upéct pár druhů cukroví, snad už to zvládnu. Loni, kdy jsme si holčičky přinesli s porodnice v půlce prosince, jsem na to neměla ani pomyšlení…

 • Hezký nápad s tou prskavkou. Já letos poprvé s mojí dvouletou dcerou budeme psát dopis ježíškovi, teda spíše malovat. ale ještě s tím čekám na to, až umyju a poté vyzdobíme okna, aby to ježíšek našel :-)))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist