Tatínek se nám zamiloval

Rubrika: Určeno pro tatínky

983342_family_timeNáš tatínek se nám zamiloval. Zamiloval se opakovaně do své (tedy naší) dcerky. Žijeme spolu už deset let, z toho šest let jsme manželé, z toho téměř deset měsíců má náš život nový rozměr a smysl…

Zamiloval se tatínek a zamilovala se LiJa, naše dcera. Jeden do druhého.
Když se manžel vrací z práce, dítě řve „táta, táta“ a dožaduje se, aby bylo postaveno do okna, aby na přijíždějícího živitele náležitě vidělo. Kolem našeho domu můžou projet stovky aut, což se nikdy nestane, bydlíme na opravdovém konci světa, ale ona chce do okna právě jen tehdy, když přijíždí tatínek. Je to chytrá holka, pozná diesla. (Na rozdíl od maminky, ta pozná max. trabanta, a to ještě teprve tehdy, kdy stojí přímo před ní.) Následně se koná velké vyčkávání, než se tatínek propracuje přes hradbu psích těl ke vchodovým dveřím a do domu. Dítě bez dechu hledí na obývákové dveře, je to jediná místnost, kde se zdržujeme, jinde v domě není prozatím topení, a napjatě naslouchá až se ozvou kroky na schodech. V takovou chvíli je jí jedno, kde se právě nachází, byla by schopná třeba i spadnout s postele – hlavně, že už bude u tatínka.
Byl víkend a já byla nemocná. Navíc jsem těhotná a k tomu kojící matka. Únava už opravdu zpracovala veškerou mou energii. Tatínek, chtíc mi pomoci, nabídl se, že vezme malou ven, abych se vyspala. Vzal ji s sebou „na pivo“ do sedm kilometrů vzdálené vesnice. Je to velmi zodpovědný tatínek, takže ji tam napojil dovezeným čajíčkem a „nasytil“ párečkem, aby maminka nevěděla. Vrátili se za čtyři hodiny, vyvenčení, štastní a zamilovaní. A já jsem se po prvé za tu dobu, co se malá narodila, konečně vyspala.(-:
Ať už jsou jeho pedagogické postupy jakékoli, jsem šťastná, že to s dcerou tak umí a že si rozumějí. Občas mám pocit, že mám děti dvě, jedno velké a jedno malé. Ale děkuji za to, že můj muž se nestydí za svou lásku ke své dceři a jsem mu za to vděčná.

Napsal/a: Bramborka

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • Tak to je hezký!!!!!
  Dcera miluje tatínka, když něco potřebuje a nebo když vidí, že jde tatínek míchat maltu, vozit písek, kopat, prostě, když jde pracovat na domečku, to dcera okamžitě je u něho a lísá se, že mu jde pomoct, že ona to umí a kde má lopatku????
  Ale jakmile ví, že něco provedla a že z toho tatínek nadšený nebude, tak miluje maminku, protože ta se jí hodně zastává a omlouvá před vším, je to přeci dítě:))))

 • Anonymní

  Mám trochu jiný příběh a napíšu z kráceně: Náš tatínekse zamiloval nějdřív do maminky a po čase mu přibyli další dvě lásky,naše děti Lukášek a Janička

 • ale my musíme být trochu děti my vymýšlíme program pro děti a i pro maminky.

  vidite tatinku ondreji…a my mysleli ze vy to nemusite ale CHCETE:))))

 • Anonymní

  Dobrý den, někdo de v úvodu psal že to bude část pro tatínky, ale píší jen snad samé maminky. Jeden článek je o hrozném tatínkovi druhý o hodném tatínkovi a tatínek nemá kam by napsal. Vždyť do rubriky pro tatínky píší jen maminky.
  Možná by bylo lepší zde udělat dvě rubriky – chválím a stěžuji si a zde nechat prostor tatínkům. Já jako tatínek bych rád probral zde s tatínky naše tatínkovské věci protože je spousty věcí nás tatínků které bychom chtěli probrat. Ony maminky o nás tatíncích rádi píší že jsme jako další děti no, ale my musíme být trochu děti my vymýšlíme program pro děti a i pro maminky. Určitě je tu nějaký tatínek co by rád si popovídal jak vymýšlí program pro své děti. A určitě bychom si my tatínkové na toto téma dokázali popovídat lépe než aby o nás maminky psali zde a ať už v dobrém nebo v špatném.

  Tatínek Ondřej

 • Jo láska mezi tatínkem a dcerkou…to je věc !
  Jak to ty holčičky umí od malička, že ;O)?
  Náš tatínek si „ucvrkává“, když málá běží předsíní
  a volá „Můj milovanej tatínek se mi vrátil!“
  Ovšem pokud táta něco „provede“, tak se nikdo ke dveřím nehrne – a tatínek ví, že musí to „něco“ vyžehlit ;O).

  A za lásku ke svoji dceři by ho nikdy nenapadlo se nehlásit. Vždyt je to máš ješitnej taťulda ;O)

 • krásné,umím si živě tu holčičku představit jak se dívá na ty dveře kdy vejde tatínek:-))jsem ráda že takový chlapy existují

 • nedavno tu nekdo psal ze ma doma dve deti….dite a manzela…..a spilal si na to…a tu mame ted druhy pohled:)))))mozna by si pisatelka minuleho prispevku mela precist tento:)

 • Bramborko, velmi krasne napsane 🙂 Cetl to i muj muzsky a smal se 🙂 Bezva rodinka… moc stesti prejeme.

 • Bramborko, gratuluji, máš skvělého muže…:) Krásný článek 🙂

 • Piškotka

  Vehnalo mi to slzy do očí…. Je to nádherně napsané! Gratuluji k takovému muži!

 • Bramborko, moc pěkný článek! Pěkně píšeš, čte se to samo:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist