Muž či žena?

Rubrika: Určeno pro tatínky

1046983_family_with_baby_4Milí rodiče!
Přečetl jsem zde pár článků o problematice rozdílů mezi tatínkem a maminkou a nezbylo mi nic jiného, než se k tomuto vyjádřit…


Myslím si, že pokud někdo chce vychovávat dítě, tak by měl tuto zásadní věc chápat. Vážím si lidí, kteří mají svůj vlastní názor a dokáží jej prosazovat a neřídit se jen tím, že co dělají všichni ostatní je správné. Na druhou stranu ani tito lidé nemají vždy pravdu. Chci tím říct to, že je mi zle z dnešního světa, co se výchovy týče a jak se někteří lidé snaží postavit muže a ženu do stejné roviny!
Pokud chtějí dva homosexuálové nebo lesbičky žít spolu rodinným životem, budiž jim to přáno. Mohou si koupit pejska nebo kočičku a starat se o ně jako o vlastní, ovšem nemohou přece uvažovat o dítěti! Ne proto, že je to nevkusné nebo nemorální, ale hlavně kvůli tomu dítěti! Muž prostě ženou nikdy nebude a opačně to také nejde! To platí také o tatíncích na mateřské dovolené, o maminkách honících kariéru a přitom levou zadní „zvládajících“ výchovu dítěte a přeemancipovaných ženách.
Dítě potřebuje k výchově zejména autoritu na straně jedné, a lásku a něhu na straně druhé. Autoritou a tím drsnějším a silnějším vzorem může být pouze muž a vzorem lásky, něhy a o něco větší tolerance pouze žena. Ne proto, že je to tak zvykem, ale proto, že to je přesně to, co dělí tyto dvě pohlaví geneticky. Proč ženy kojí? Proč mají jemnější hlas? Proč? Protože to malé miminko všechno potřebuje. A proč mají muži větší sílu a drsnější hlas? Aby mohli maminku a miminko chránit a pečovat o ně! Věřte, že v růžových bačkůrkách s labuťkama, vytrhaným obočím a tenoučkým hláskem by se to moc nedařilo. Myslím, že dítě pozná rozdíl mezi maminkou a tatínkem ještě dřív, než se narodí. Proto si myslím, že tatínkové by neměli dělat to, co si jejich ženy a děti přejí, ale měli by dělat to, co jejich ženy a děti potřebují a co je pro ně dobré. Maminky by se měly držet toho, co jim bylo od přírody dáno. Pak by se nemělo stávat, že vás čtrnáctiletý chlapec zastřelí, protože jste mu nedovolily vzít do školy kokain……..

Napsal/a: Lojza

Toto taky stojí za přečtení!

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (33 vyjádření)

 • Můj názor je,že na výchově se může podílet nejen muž či žena,homosexuálové a lesbičky-můžou dát dětem plnohodnotný život,důležité je,aby dítě bylo štˇastné.Přeji všem krásný den.

 • Myslím,že homosexuálové mohou klidně vychovat plnohodnotného člověka…ženy lesbičky jistě mají přátele,své otce…kteří mohou na dítě působit jako mužský vzor…a zahrát si s klukem fotbal,jít na ryby…atd ..muži gayové mají své matky,přítelkyně,které zase mohou působit jako ženský vzor,vzít holčičku vybrat šaty…atd.. jde spíš o to jak taková rodina funguje-jestli je v ní lásky či ne……promiňte ale mít muže jako vzor hrubé síly??? Aby si chlap beztrestně vybíjel zlost na dětech,jen proto že jako chlap si to může dovolit??:-))))) a maminka utěšovatelka?

  Pořád nechápu jak můžete v takovém trapném odsuzujícím článku najít něco s čím souhlasíte…Lojza degraduje lidi co se mu osobně nepozdávají..on tady rozhoduje kdo je dobrý rodič a kdo ne a to naprosto bez zkušenosti s takovým člověkem.

  Odsuzuje ženy že předají mateřské povinnosti mužům a jdou vydělávat peníze..a proč? To se snad takový pečlivý otec nedokáže postarat od dítě? dát mu lásku? to dítě strádá? stejně tak by přeci muselo strádat,když je v práci celý den otec ne? někdo ty peníze vydělat musí…

  Píše o homosexuálech jako o lidech nosících růžové bačkůrky a mluvících tenoučkým hlasem a ve větě pře tím mluví o nutnosti jemného hlasu pro dítě..to si dost odporuje.

  co kdybych já napsala článek že se mi nezdá aby Lojza mohl vychovávat děti,podle mě je takový a makový a měl by si koupit raději psa :-)))))))))))))

  A poslední tatínkové by neměli dělat co si jejich ženy přejí ale co potřebují…no jistě LOJZA jako prototyp muže nám tu servíruje že muž koná zcela podle sebe a žena drží ústa a krok:-))))))) to vypadá spíš na muslima než katolíka…

  A kdyby měl sám dítě s jinou orientací? To by asi nepřežil…a co vy ostatní zastánci ? co kdyby vaše dítě bylo gay a chělo se s vým přítelem vychovávat dítě? To byste raději nebyly babičkami? K

 • Brmbulko, opravdu si myslíš, že osamělá maminka je schopná dlouhodobě fungovat jako máma i táta? Nárazově tím „výborným otcem“ možná být může, ale těžko 365 dní v roce, několik let po sobě. To není o pochybení ve výchově ale o tom, že jeden člověk dva prostě nenahradí, i kdyby se rozkrájel. A už vůbec nenahradí něco tak odlišného jako žena muže a naopak. Vždycky něco bude chybět.
  I když samozřejmě výchovu může podělat matka samoživitelka stejně jako oba rodiče společně….

 • anonymni…nebude to tim ze je jedinacek a ze pochybila ve vychove nekde maminka?….ver ze i kdyz je maminka s ditetem sama umi byt i vybornym „otcem“….a jeste neco…bych vam prala videt ty radoby chlapy co uci u nas ve skole….autorita zadna….plandave máčky…

 • Anonymní

  Možná u většiny z vás narazím, ale musím říct, že v něčem Lojzovi rozumím. Nemyslím názor na homosexuály (výchova dětí takovým párem, nevím, asi jak kdy). Ale mám na mysli vzory v rodině. Manžel vyrůstal bez otce a na jeho vztahu k dětem je vidět, jak mu chybí mužský vzor v rodině. Děti má samozřejmě rád, ale v podstatě si s nimi neví rady. Ještě tak toho malého dvouletého celkem zvládne (když to není na dlouho), ale s těmi velkými pubertálními a ještě k tomu holkami si fakt neumí najít společnou řeč. Pokud s nimi je běžně jen chvíli tak dobrý, ale prázdniny, dovolená, to je souboj nervů a slabší(děti) prohrávají. Takže u nás funguje tradiční model táta drsňák, co občas vypění, maminka, která to pak žehlí na obě strany. Často je mi to líto, že se manžel neumí s dětmi nějak naladit na stejnou vlnu, ale to , co mu chybí z dětství už asi nijak nenahradím. Pavla

 • Tyyyy joooo,ještě že už sem Lojza asi nechodí:-))))))

  To by byl rozhovor..jéééé
  Trochu se mi zvedl žaludek nad tím jednostranným pohledem zarytého anti…. ani nepočítám proti čemu všemu protestuje…nejspíš zakomplexovaný katolík co vidí jen to svoje a myslí si,že u chlapa stačí aby měl svaly a chodil do práce…něžný chlap,co pochová,přebalí dítě,utře mu blinkání…to asi Lojza nebude a nevím co by na tom pro miminko bylo špatného…..

  a pro Finrod..no jo jak jinak se vyjadřuje primitiv než nadávkami,že?:-))) a co myslíš že dělala Tvá matka,když se váš otec sebral a šel si s vámi kopat s míčem? Drhla celou domácnost..velmi pochubuji že byla v té roli služky až tak přešťastná:-))))

 • a to nejsem feministka…ale mama od dvou deti

 • clanek s kterym vubec nesouhlasim….

 • Anonymní

  Já jsem asi špatně četl některé komentáře, asi mám vlčí mlhu. Lojzo, naprosto souhlasím a ani se nedivím, že to některé politickokorektníhomozelenomultikultifeministky nepochopily, zvlášť ta, co tady psala, že tradiční rodina generuje nové Hitlery (!!). Neznám lepší model, než je tradiční rodina, sám jsem v takové vyrůstal a měl jsem nádherné dětství, přitom oba moji rodiče jsou vysokoškolsky (tatínek má habilitaci, MBA a několik dalších titulů, maminka „jen“ doktorát) takže rozhodně nejsme nějaká „primitivní rodina“. Je zajímavé, jak naši dokázali skloubit kariéru i se starat v každé volné vteřině o mě s bráchou – za což jsem jim nesmírně vděčný. Přitom se oba moji rodiče drží tradiční role, o jaké psal Lojza, nicméně nic nebránilo tomu, aby se mnou a s bráchou taťka už od revoluce cestoval (do té doby to moc nešlo) a blbnul všelijak kdykoliv na to měl chvilku, a že měl práce opravdu hodně. Kolikrát přišel z práce s hlavou plnou problémů, ale i přesto nás s bráchou prostě vzal a šel s námi do města, zakopat si s míčem, zajezdit si na kole, přečíst si nějakou zajímavou knihu… a není ani ze mě ani z bráchy žádný Hitler, jak psala ta – s prominutím se neudržím – kráva o pár příspěvků výše.

  Sám jsem konservativně orientovaný třebaže nejsem nikterak nábožensky zaměřen, zanedlouho se budu ženit a s mou nastávající manželkou jsme přesvědčeni o tom, že naše děti chceme vychovávat přesně takhle, neboť i ona pochází z takové rodiny jako já.

  A jen tak pro doplnění – termíny „neúplná rodina“ nebo „homosexuální rodina“ považuji za oxymóron: rodina = sezdaný muž se ženou, kteří mají své děti. Nic jiného. Které feministce se to nelíbí, může se jít vycpat. Můj názor na tuhle zvrácenou ideologii je, že je to jen překabátěný marxismus – a ten považuji za stejně zvrácený.

  S pozdravem a omluvou všem slušným lidem, které jsem mohl nedopatřením urazit (neslušným se omlouvat nehodlám)

  Finrod Felagund
  (finrod.felagund(zavináč)epost.no)

 • Anonymní

  Milý Lojzo. Tvůj článek mě zaujal nejdřív díky Tvému jménu. Mám tatínka Lojzíka a můj prostřední syn je druhým jménem také Lojzík. Věřím, že jsi nic nemyslel zle, ale někdy mi z Tvých slov, jako třeba“ tatínkové by neměli dělat to, co si jejich manželky a děti přejí, ale to, co je pro ně dobré…, kdyby měly moje děti a manželka všechno, co chtějí….připadá, že podle Tvého jsou ženy nějaké nepřemýšlející panenky, které je třeba řídit. Máme tři děti a vím, že aby nás manžel uživil, nemůže to v práci „zapíchnout “ ve dvě a pak se nám věnovat a stejně tak dobře vím, že po něm večer, když přijde domů nemůžu chtít vygruntovat celý byt. Ale také vím, že když onemocním nebo z jiného důvodu nebudu moci, postará se kompletně o naše děti se vším všudy, se zpíváním ukolébavky, vařením večeře, pofoukáním bolístky, pomazlením a vyslechnutím trápení našich dětiček. Zkrátka zastane všechno i za mě. Zrovna tak já, ač nic z toho normálně nedělám, klidně půjdu hrát s klukama hokej, vyměním těsnění kapajícího kohoutku….Chci tím říct, že pár je úžasný tím, že se mohou doplňovat, pomáhat si. Vím, že muž a žena jsou od přírody jiní, také neuznávám extrémní feminismus, protože všechno extrémní je špatné. Ale nevidím nic špatného na tom, když si občas muž se ženou ty role vymění. Pak si ještě více váží toho druhého. a ještě něco, můžeš mi vysvětlit větu, kdyby žena měla úplně všechno, tak by Ti utekla? Dík, Marika.

 • ahoj tak jsem si všechno pozorně pročetla a po důkladném zvážení mohu jen konstatovat, že bude nejlepší jít spát. Zítra mě čeká zas jeden príma den, postavím si kousek zdi na svém domku, něco si zaomítám případně natřu, ohobluju, vyvrtám, nebo zateplím, pak si zavařím plody ze zahrádky, odpoledne udělám s dětma úkoly,uvařím, pohrajem si, případně si umejem nádobí a sebe, vyřeším nějakou tu šikanu ve škole, nedostatek financí a splátkové režimy, večer si budu přes internet hledat práci, jelikož kvůli dětem sedím/obrazně řečeno/ už asi deset let doma/jsem s nimi sama/, případně si zas najdu nějakou brigádu na černo/protože takhle už to tady prostě chodí, jinak se mi to nevyplatí…/ale řeknu vám kolem půlnoci jsem tak unavená že jsou mi šumafuk rozdíly mezi chlapem a ženskou/taky si už někdy připadám jako oboupohlavní/ a taky jsou mi ukradení homosexuálové i kdybych je měla za sousedy, pouze v případě že by pořádali příliš bujaré večírky, tož to by mě pěkně namíchli,teď mě tak napadlo jaké by to bylo kdybysme přestali tolik kecat a začli víc makat, jenže doba se mění, asi mají lidi spoustu času na tyhle aktivity, a téma nikdy nedojde, protože všechny změny a veškerý vývoj sebou nese nové problémy, které se případně dají řešit….je to fakt ženská potřebuje chlapa s jeho sílou autoritou penězmi a materiálními jistotami a podporou ale zatím to vidím tak že až napadne sníh tak si postavíme s dětma sněhuláka
  kterej doma nehuláká
  nekouří a nepije
  děti ženu nebije………….mějte se moc hezky a krásnou dobrou noc

 • Anonymní

  Kdyz muze nekdo napsat o lidech ktery jsou homosexualne zamereni a i tak by si v zivote prali dite at si treba koupej pejska nebo kocicku tak to fakt nema smysl rikat cokoliv… Tereza

 • Anonymní

  Takych ako Ty by som najradsej nakopala do zadku, nic v zlom.
  Ako pises, dieta potrebuje na jednej strane autoritu (otca) a nehu (mamu). Toto je mimoriadne nestastny model rodiny, z akeho vzisiel, mimochodom, aj Hitler. Dieta potrebuje lásku, nehu, autoritu, pocit bezpecia a istoty, u obidvoch rodicov a je jedno, akého pohlavia su.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist