Už jsem zase krásná holka, kontrola koček v čechách

Rubrika: Trocha nostalgie

230590_hospital_11Další povídání o našich zvířecích miláčcích a o tom, jak Liška byla na operaci.
Lidičkové moji, už nemám tu svoji ošklivou tečku na čelíčku. Maminka s tatínkem mě objednali do Motola na odd. ORL, kde nám slíbili, že mě ten hrozný hemangiom odstraní…

Tatínek nás dovezl do nemocnice, ale zůstala tam se mnou jen maminka. Jednak by to tatínkovi nedovolili a stejně musel do práce. Uložili nás na pokoj, mě dali do takové ošklivé, velké kovové postýlky a nechali nás tam napospas strachu, co bude dál. Maminka mne naposledy nakrmila ve dvě ráno a pak už jsem trpěla hlady až do té doby, než si pro mě přijela sestřička. Mamča mě svlékla, přikryla abych nenastydla a už jsme šupajdily na operační sál. Ale tam už jsem jela sama. Jen jsem stačila zahlédnout maminčina uplakaná vočíčka. To já byla holka statečná. Ani jsem nepípla. Co bylo dál? Pamatuji si jen, že mě píchli injekce a dál už nic.. Když jsem se probudila, nebylo mě moc dobře. Bolela mě hlavička, krček, zkrátka celé tělíčko. Maminka mě chovala, povídala mi pohádku a já jsem dochrupkávala narkózu. Bylo mě stále líp a líp. Jen zase večer se mě udělalo strašně zle, ale to bylo jen proto, že jsem nechtěla spinkat sama. Takhle mě maminka vzala k sobě do postýlky a tam už jsem spinkala jak andílek.

Druhý den mě paní doktorka zkontrolovala jizvičku na čelíčku a poslala nás domů. A to jsem byla moc ráda. Budu zase spinkat ve svojí krásné postýlce. Všichni mě budou rozmazlovat a já občas zakňourám, abych jim ukázala jak moc to byla těžká operace. 🙂 Strašně jsem se těšila domů, na dědu, na babičku a na našeho pejska.

Jenže následoval moc smutnej den. Vraceli jsme Larynku. Štěněcí dětství jí skončilo a začala jí tvrdá práce. Tvrdá, ale prý moc užitečná. Každý kdo zná Ládíka říká, že si jí nedovede představit jako slepeckého psa. Chudák slepej, co jí vyfasuje. Bude samá boule a modřina. Je to totiž děsný třeštiprdlo. Teda Lara, ne ten slepejš. V Jinonicích si jí ještě jednou vyzkoušeli a řekli, že je moc dobrá. Tak jsem si jen pomyslela, že naše milá Larynka jim ještě ukáže v čem je dobrá. Třeba v tom, že sežere na co přijde, chi chi. Maminka zase brečela, asi jí spadl do oka Lařin chlup. Jeden z těch, na který vždycky nadávala. Ale já vím, že to tak nemyslela.

Táta ten to vzal sportovně a zaměřil se na Matýska. Někdy si říkám, že táta se minul povoláním a místo lovce myšiček měl dělat v nějaké zkušebně. Proč to sem teď pletu? Napadlo mě to, když jsem ho pozorovala, jak na Matýskovi dělá zkoušky v tahu, ohybu, tlaku a pod. Divím se, že Matýsek tátu nesežral nebo alespoň nepoškrábal. To já, kdyby mě takhle někdo mučánkoval, táta sice tvrdí, že jsou to nějaké vědecké metody na kontroly koček, ale já mu stejně nevěřím, to já bych řvala jak tur. Taťka je vůbec vědátor. Teď si pořizuje vzduchovku a bude prý s ní kontrolovat stavy koček. Ale jak to chce s tou věcí dělat, to nevím. Že by jí používal jako ukazovátko? Ty půjdeš do kytiček, ty a ty taky……Alespoň tak nějak to šeptal.

Napsal/a: Ramira

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist