Rex hlídač, Bobík cestovatel

Rubrika: Trocha nostalgie

Bobíček byl „pouliční směs“, ale velice milý společník i dobrý hlídač. Na vsi nebyly tehdy tak přísné vyhlášky a tak nikomu nevadilo, když „oříškové“ občas běhali po návsi. Vždy si oběhl svůj rajón a vrátil se domů. Měl ve vsi už několik svých potomků, musel na ně přece dohlédnout.


Jezdila jsem učit do školy na kole a teprve na dvoře školy zjistila, že mě doprovázel Bobík. Nedal se odehnat a aby náhodou nedošlo k maléru, protože děti se teprve scházely, zavřela jsem ho do kůlny na dvoře, jen tak na
závoru bez petlice, otevřít to šlo ztěžka. Hned po první vyučovací hodině jsem ho běžela vysvobodit, ale ten si byl asi už doma stěžovat babičce, cože se mu stalo.
Jinou příhodu s ním zažil můj manžel. Jezdil do práce na kole, to je u nás v Polabí skoro pravidlo. Asi 4 km od vsi na něj protijedoucí řidiči blikali i troubili, myslel si však, že ho někdo známý zdraví, takže jen zamával. V jednu chvíli, kdy zdolával nadjezd, seskočil s kola , ohlédl se… a uviděl Bobíka! Domluvil mu a on spořádaně při kraji silnice odbíhal k domovu. Jenže, zdání klame! Běžel jen na kraj vsi a tam čekal na páníčka, až pojede domů. Jak ho z dálky zahlédl, vydal se před ním prostředkem silnice, i autobusu se uhnul až po zatroubení, aby byl doma první.
Dožil u nás, už jsme si mysleli, že si do důchodu žádného pejska nepořídíme. Jednou přijeli naši mladí gratulovat dědovi a přivezli mimo jiné i malý košík se štěnětem vlčáka. Druhá babička se o něj starala v bytě, aby to vyšlo na narozeniny – a to se těžko odmítá. Děda se trochu durdil, že je to velké plemeno, ale na dvoře je místa dost, i boudy dvou velikostí jsme měli.
Dnes na něj nedá dopustit. Moc dobře hlídá. Rex je ale s posloucháním na štíru, za vůdce si vybral našeho syna, toho poslechne na slovo i písknutí. Běhá s ním i bez vodítka po zahradě. Nás s dědou poslechne, jen když vidí svůj kbelíček s baštou. Však jsme se těch granulí i masa pro něj něco navozili!

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … v červnu 2011. Stačí se zapojit do diskuse Domácí mazlíčci 🙂 nebo do 24. 6. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: pateta

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Děkuji moc za článek, je moc pěkný a zárověn mě i rozesmál……….jak člověk nikdy neví, co z každého pejska vyroste, že??
    U mojí mamky máme taky cestovatelku Pepínku, taky dokáže jít za každým a jak jí to jde i tajně, ale poslední dobou už nemá náladu, už je starší…………takže radši polehává, ale je zase dobrý hlídač, jen uslyší za vraty šum, už štěká a vítá, dle toho, zda zná návštěvníka 🙂

  • bamiska

    hezké čtení, ještě hodně hezkých zážitků ś pejskem….u oříška jsem se culila oni jsou opravdu úžasní babička takového měla…no ale už nám nedovolila ho jiným nahradit když umřel…byl celej bílej..jé to už je šílenejch let..

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist