O jednom snu

Rubrika: Trocha nostalgie

546016_zakopane_-_fairyland_lookMám jeden sen – postavit si vlastní domeček. Docela maličký domeček, s kuchyní, obývákem, ložnicí, dvěma pokojíčky pro děti, garáží a zahrádkou, kde budou moct děcka lítat a hrát si a dospělí třeba grilovat.

Jo, ještě bych tam viděla bazén, klidně jenom prťavý nafukovací, kde ty caparty v parném létě smočit.
No a s tímhle snem usínám v panelákovém bytě. Ano, máme 3+1, téměř 80 m2, celý po rekonstrukci podle našich představ, ale…. Je tu to ale, které mě nenechá užívat si to, co ne všichni mají.
Vyrostla jsem v panelákovém bytě, proti panelákům v podstatě nic nemám, několikrát jsem tohle bydlení vyhodnotila i jako lepší než některý z domečků mých známých :).
Jenže není panelák jako panelák. Ten náš „nový“ má totiž 8 pater, na každém z nich jsou 4 byty, tj. 32 rodin v jednom věžáku, při průměrném obydlení 3 osobami je to…. je to šílený počet lidí, které ani po 2 letech neznám nejen jmény ale ani je nepoznám na ulici.
Jediným poznávacím a rozlišovacích znamením jsou jejich psí nájemníci, takže je dělím na: pejskaře a ostatní. Pejskaři mi každé ráno popřou hezký den úporným jekotem pod okny (bydlíme v 1.patře, přímo nad „stezkou pro psí potřeby“), kdy se snaží zabránit rvačce mezi svým a sousedovým psem.
No a ti ostatní se stejnou stezkou vydávají o pár hodin později se svými ratolestmi na místní hřiště. Pejskaři se touhle skutečností baví, ti ostatní se úporně snaží, aby jejich dítko neuklouzlo a neodneslo domů to, co na stezce pejskaři nechali ležet :(. Mimochodem, patřím k těm „ostatním“.
No a ten zbytek potom „roznesou na kopytech“ dítka z blízské mateřské školky 🙂
Tohle je jeden z mých argumentů, proč toužím po domečku a v našem bytě se nemůžu zabydlet.
Jenže. Jenže jiné argumenty mi mluví proti. A ty jsou, bohužel, mnohem pádnější. Finance.
Přesto si svůj sen nenechám vzít a jsem přesvědčená o tom, že jednou se moje děti budou prohánět po prostorném obýváku s krbem, kde bude stát vánoční stromeček a v létě si uděláme výbornou snídani na terase a budeme koukat, jak vychází sluníčko…

Napsal/a: Xixao

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Ahoj XiXAO, jsme na tom stejně. Náš sen je taky baráček s kouskem zahrádky. My jsme chtěly do hotovýho. Vybíraly jsme přes realitky,ale jsem ještě na mateřský a tak nemáme nárok na hypotéku. Tak teď budeme čekat,až nastoupím do práce-příští rok v září. A potom to budeme zkoušet znova. Když jsme procházely po internetu nabídky realitek,tak tam bylo plno domů,které byly podle našich představ. To už jsem si představovala,kde by co bylo. Plány a sny to jsou hezké. Věřím,že se nám to jednou splní.
    Přeju i tobě,aby se ti brzo splnilo to,co si přeješ. Mít vlastní domeček se zahrádkou,bazenem,krbem-to je krása. Tak ať ti ty vysněné snídaně na terase brzo přijdou….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist