Moje první láska

Rubrika: Trocha nostalgie

loveMé neobvyklé poprvé je má první láska. Ta je asi neobvyklá pro každého, už jen tím, že je to prostě první láska. U mě je to ještě neobvyklejší a to proto, že když jsme spolu začali chodit, bylo mně 14 let a jemu 20. Možná ještě neobvyklejší je to, že jsme spolu dodnes.


K napsání článku mě přimělo objevení „pokladu“. Našla jsem totiž kopii slohové práce z druhého ročníku střední školy (rok 1995), z které jsem dostala jedničku. A jelikož téma bylo charakteristika blízkého člověka, já jsem ji pojmenovala Moje první láska a schovala na památku. Nejdřív Vám nabízím opravdu doslovný přepis (jen místo jmen jsou jen počáteční písmena). Věřte, že po jeho přečtení po 15 letech jsem se místy válela smíchy.

R. je 21 let, je vyučen instalatérem a svému povolání je věrný, protože ho baví. Je vyšší sportovní postavy, má krásně modré oči jako pomněnky a špinavě blond vlasy. Na levém uchu nosí zlatý kroužek a na krku mu visí stříbrné řetízky. Na jeho rukou je vidět, že velmi tvrdě pracuje, protože jsou plné mozolů. Celé jeho tělo je pokryto roztomilými zlatými chloupky.
Je velmi temperamentní, do všeho se bezhlavě hrne, ale když se mu naopak nechce něco dělat, tak ho nikdo k ničemu nepřemluví. Jeho přátelská povaha mu umožňuje snadno navazovat kontakty s lidmi, proto nemá žádných nepřátel. Při rozhovoru se nad nikým nepovyšuje a každého v klidu vyslechne. Při živé debatě rozhazuje rukama, chytá se za hlavu a někdy koulí očima. Jeho velkým zlozvykem je, že jediné místo, kde má čas si přečíst knihu, je toaleta. V této místnosti se také připravoval na zkoušky v autoškole. Jeho velkým koníčkem je moderní hudba. Z tohoto důvodu má doma asi 50 kazet, které neustále dokola přehrává. Je skromný a k pocitu štěstí mu stačí málo. V práci se cítí jako ryba ve vodě. Jako jeden z mála zůstane raději v práci o hodinu déle, aby spravil staré paní kapající kohoutek, než aby odešel domů. Jeho spolupracovníci ho mají rádi pro jeho velký smysl pro humor a jeho kolegiálnost.
Má stejně jako já velmi rád zvířata. Doma má psa J. a kočku K. Jsme oba velmi romantičtí a dokážeme se radovat z maličkostí. Jen mě někdy mrzí, že se neshodneme v názorech na manželství. Podle R. je manželství na lásku jako voda na oheň. Přesto ho velmi miluji a doufám, že nám naše láska vydrží co nejdéle.

No a protože 15 let je dost dlouhá doba, pokusila jsem se o aktualizaci:

Romanovi je 36 let, je vyučen instalatérem a svému povolání je věrný, protože ho baví. Je střední sportovní postavy (ještě jsem trochu povyrostla a přerostla ho), má krásně modré oči jako pomněnky a špinavě blond vlasy. Kdysi nosil spoustu stříbrných šperků, ale postupně je všechny poztrácel. Na jeho rukou je vidět, že velmi tvrdě pracuje, protože jsou plné mozolů. Celé jeho tělo je pokryto roztomilými zlatými chloupky.
Je velmi temperamentní, do všeho se bezhlavě hrne, ale když se mu naopak nechce něco dělat, tak ho nikdo k ničemu nepřemluví. Jeho přátelská povaha mu umožňuje snadno navazovat kontakty s lidmi. Svojí prostořekostí se už nejednou dostal do nepříjemné situace. Při rozhovoru se snadno nechá vytočit a často nebere ohledy na argumenty druhé strany. Při živé debatě rozhazuje rukama, chytá se za hlavu a někdy koulí očima. Jeho velkým zlozvykem je, že jediné místo, kde má čas si přečíst knihu, je toaleta (ať žijí hemoroidy). V této místnosti se také připravoval na zkoušky v autoškole. Jeho velkým koníčkem jsou počítačové hry. Z tohoto důvodu má doma asi 30 počítačových her, které velmi často hraje. Je skromný a k pocitu štěstí mu stačí málo. V práci se cítí jako ryba ve vodě. Jako jeden z mála zůstane raději v práci o hodinu déle, aby spravil staré paní kapající kohoutek, než aby odešel domů. Přestože je soukromým podnikatelem, má ke svým zákazníkům vyloženě charitativní přístup.
Má stejně jako já velmi rád zvířata a děti. Máme malou dceru, které se v lednu narodí bratříček, dva psy a dvě kočky. Jsme oba velmi romantičtí a dokážeme se radovat z maličkostí. Jsem moc ráda, že náš vztah vydržel dodnes a po deseti letech vztahu jsme se stali manželi, přestože o ruku jsem ho musela požádat já. Velmi ho miluji a doufám, že nám naše láska vydrží co nejdéle.

Článek na téma týdne Neobvyklá „poprvé“, které bylo vyhlášeno v rámci projektu Pojďme si povídat… pěkně od začátku.

Napsal/a: Lussy

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (16 vyjádření)

 • bamiska

  lussy holky vytáhly článek a já děkuju za fajn čtení u snídaně, tak se těším na jeho další třetí aktualizaci 😀 moc hezky napsané…nevšimla jsem si nejdřív datumu a v lednu se narodí bratříček mě zarazilo a dvakrát jsem si to pročetla a říkala si copak nám asi tajíš 😀

 • TAk tento článek mě před lety úplně minul a jsem ráda, že na mě vykoukl v posledních komentářích. Lussy, fakt super!!
  Normálně jsem se tu nasmála.
  A žasnu, že se ti chlap za těch 15 let až tolik nezměnil.
  A ty rozdíly… charitativní přístup k zákazníkům, to, že nebere ohledy na argumenty druhé strany a to, že místo 50ti kazet má 30 her, je tak hezky napsáno, že jsem se fakt musela smát. I když si umím představit, že vždy ti z toho do smíchu není.
  Těším se na další aktualizaci. 🙂

 • Anonymní

  Úžasný článek, prostě, nedokážu to popsat. SO, IT IS BRILLIANT!!!!

 • Lussy,to je krásný:))..přeju vám,ať vaše láska vydrží až do konce vašich životů:))

 • Matilda

  Lussy, nestíhám, ale na přečtení tohoto skvostu jsem si čas prostě musela najít – bezvadné:-)) Dávám jedničku s hvězdičkou:-)))

 • ŽOFINKA

  Děkuji za prima zpříjemnění dnešního dne ! !!
  Moc jsem se pobavila a také zasmála ! !!
  Bylo by dosti zajímavé (určitě nejen pro mne) dočkat se dalšího hodnocení za dalších 15 let :o)

 • Lien

  Lussy, moc milý článek, přeju ještě mnoho dalších let 🙂

 • Lussy

  Holky,
  děkuju za tolik pozitivných komentářů, to jsem opravdu nečekala. Děkuju moc.

 • Lussy, tak to je super… hlavně mě překvapilo – velmi mile – že je to stále tentýž človíček, který nakonec musel názor na manželství přehodnotit, viď? 😉
  Krásné srovnání – nooo, je vidět, že nám léta přibývají, hlavně , že láska zůstává – fakt moc hezké :))

 • Lussy, moc pěkné čtení, pobavila jsi mě……byla jsem překvapená, že se ti manžílek vůbec nezměnil, mimo ty hry……moc, moc vám přeji další krásné roky beze změny:-)

 • Peťka

  Lussy, milé čtení. 🙂

 • Moc se mi líbí ty shodné body ve výčtu „předtím“ a „potom“. Je na tom vidět, že vše je, tak jak má být 🙂

 • Padmé

  Lussy, moc děkuji za pěkný článek, bylo to milé, úsměvné a příjemné počteníčko, velmi kladně hodnotím nápad a zpracování vybraného námětu.:-)

 • Lussy moc díky,taky jsem se pobavila:-)
  A je moc dobře,že vám to vydrželo,i když chodit spolu od 14 tomu říkám výkon:-D

 • keenspeed

  Lussy: Super, hned po ránu jsi mě pobavila… :-), moc hezky napsané, i za aktuální práci máš 1.

 • Zava

  Moc hezké počtení! Mého manžela jsem poznala v podobném věku. Bylo mi 16, jemu 23. Musím uznat, že takhle bych o něm ale přemýšlet nedokázala. A díky za aktualizaci!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist