Brebta

Rubrika: Trocha nostalgie

1171405_walking_a_dogBrebta chodil na stejnou střední školu jako já. Nějak jsem ho tenkrát nezaregistrovala, nosil „mařenu“ a vůbec byl celkově nějakej „divnej“.
Brebta také „chodil“ s mojí kamarádkou, se kterou se znám od MŠ. Nějak se spolu nepohodli a kamarádka se ho potřebovala zbavit. Mezi řečí mne požádala o „pomoc“, nevěděla, jak do toho.

Jednoho dne jsem na něj narazila ve městě. Pěkně jsem si ho podala. Chudák, později mi přiznal, že jsem ho na ulici uchvátila a že už se těšil, jak se podívá na moje pěkné pozadí, a já zatím tohle. Frontální útok.
Na několik dní byl Brebta zapomenut. Navštívila jsem koncert místní kapely a tam mi padnul do oka kráásnej kluk. „Zlanila“ jsem, (rozuměj, na prchavý okamžik stala jsem se křehkou, zranitelnou laní) a šla do toho po hlavě. Ale, ouha. Z krasoně se vylíhl, no, kdo jiný, než Brebta. Ostříhaný, oholený, navoněný a překvapivě vtipný kluk. Začal se mi líbit. Vzhledem k tomu, že já jsem huba nevymáchaná, nechtěla jsem, aby vzniklé dusno, které se mezi námi vznášelo, přetrvávalo přímo dlouho. Ťala jsem do toho, všechno jsme si vyříkali. (V podstatě šlo jen o nedorozumění.) Tenkrát nám bylo 17. Jooo, krásnej věk…

Od té doby Brebta mluvil pořád a do všeho. Jako já. Mluvil a mluvil, až se mi vemluvil do srdíčka. Lidi ho měli a mají rádi, byl a je to hodný kluk, který si vždycky dokázal získat sympatie ostatních, aniž by ho to stálo mnoho námahy. Vychází mu to proto, že je to upřímný a rovný chlap.
Časem se mi dostalo té cti zjistit, že Brebta mluví i ze spaní. Mám obdobný „problémeček“, takže jsme si „asi“ v noci dobře „pokecali“.(-:
Brebta mluvil i tenkrát, kdy mě táhnul na první vandr. Jednou se snad dostanu k tomu, abych vám to vyprávěla, to je kapitola sama o sobě.
Hodně toho Brebta namluvil v době, kdy nastoupil na vojnu. Potom celý rok „mluvil“ hlavně na papír. Ovšem nejvíc toho Brebta „nakecal“, když mě táhnul na radnici podepsat nějaké papíry. Já: „Co ode mně potřebují, proč tam mám jít?“ On: „Je to něco kvůli trvalému bydlišti, prostě to tady podepiš, ať už můžeme jít domů…“ Podívám se na papír přede mnou. Žádost novomanželů o uzavření sňatku. Tak takhle Brebta žádá o ruku. V roce 2002 jsme se vzali.
Velké řeči také Brebta nadělal v době, kdy jsme se rozhodovali, jestli koupit ten sto let starej, skoro rozpadlej barák. (Tenkrát jsme vylezli na půdu zmiňované ruiny, viděli ten výhled, a já pochopila, že Brebta se zamiloval, a že já to mám definitivně prohrané.)
Opravdu hooodně Brebta mluvil tenkrát, kdy mě „tahal do žita“, aby už bylo nějaké to miminko. Když se miminko dralo na svět, Brebta ztratil řeč. Neřekl ani „ň“ v okamžiku, kdy mu holčičku dali. Řeč se mu však vrátila dříve, než mě došili. „Podívej, beruško, vidíš ta světýlka? To je naše město.“
Brebtova brebtavost je dědičná. Brebtova kopie „chytá“ každé slovíčko a brebtá a brebtá.
Jo, Brebta je Brebtou proto, že na Skautu nevydržel ani jednou dodržet bobříka mlčení…((-:

Napsal/a: Bramborka

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (17 vyjádření)

 • Bramborka

  Děkuji((-:

 • Padmé

  Bramborko, tenhle příspěvek opravdu nemohu přejít jen tichým mlčením 🙂
  Napsala jsi to moc pěkně, je to milé a vtipné.
  Posílám na dálku pochvalu :o)

 • krásný článek

 • Jovanka

  Souhlasím se vším, co bylo napsáno přede mnou 🙂
  Tak ať se Vám to doma brebtá co nejvíc a co nejvíce lidičkám 🙂

 • karamela

  Moc pěkné Bramborko,máš milého chlapa…snílka s ochranným ramenem. Tak se mějte rádi. K

 • Bramborko, to je moc hezky napsané. Takových breptů moc není, i když, když ptáčka lapají, klidně s ním i zpívají. Je vidět, že jsi s Breptou spokojená, takže hodně štěstí a hodně dalších Breptálků.

 • Hezký!!!

 • Matilda

  Krásná slůvka, Bramborko, dávám jedničku! :-)))

 • Krásný článek, romantiky po ráno vůbec nezaškodí … tak ať vám to breptá spokojeně dál.

 • Krásný článek 🙂 Zdravím Brebtu, taky nejsem zrovna typ na bobříka mlčení 🙂

 • Bramborko, krásný článek 🙂 Ať je vám spolu pořád takhle krásně!

 • Moc pěkný článeček 🙂 Přeju Tobě i Breptovi, ať se probreptáte celým vaším společným dlooooooouhým životem 🙂

 • dancingmary

  Nádhernej článek, hrozně pěkně napsané. Krásně jsem si početla, úplně mě to fakt dojalo. Máš krásné zážitky… Brebtu ti musí opravdu každý závidět…

 • No jó, Virenko, gynekolog se nezapře, co? 🙂
  Fakt moc hezky a vtipně napsané. S Breptou musí být o zábavu postaráno… tak se Bramborko, koukej zase brzo podělit o další příhody! 🙂

 • Bramborko, to je krásný článek, normálně jste mě dojala, až mám slzy v očích. Moc Vám s Brebtou vaši lásku přeju:)
  Mějte se moc hezky :-)))

 • Bramborko, taky se mi to moc líbí, asi jsi pořád zamilovaná, viď 😉 ? Takové milé článečky se čtou moc hezky… 🙂

 • Virenka

  Bramborko, to je opravdu moc hezky napsaný článek, ta láska z něj úplně dýchá. Přeju hodně štěstí a brzy další breptálky :-)))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist