Ahoj všem…

Rubrika: Trocha nostalgie

1269245_sun_burstDlouho jsem se tu neobjevila… nebo vlastně objevila, ale mlčela jsem jako ryba a jen po očku, když byla chvilka času, jsem sledovala dění zde. Teď se však chopím příležitosti a vysypu ze sebe vše… poděkuji, pochlubím se a vlastně si udělám i reklamu, ale vše pěkně popořádku :o)

Ti skalní si možná vzpomenou, jak jsem na tom před rokem byla bídně. V druhé polovině roku 2009 se zkrátka podělalo, co mohlo. Manželovi přestali platit v práci, vztahy v rodině se vyostřily a ani střecha nad hlavou nebyla jistá… domov, do kterého jsme museli investovat, aby se v něm dalo žít, stále nebyl náš a přes všechny dluhy nebyla ani naděje, že by náš jednou skutečně byl. Byla jsem maminka malého batolete, odstřihnutá od své práce i okolního světa. Všechny maminky teď určitě ví, o čem mluvím… Vše se kupilo a hromadilo a já byla nešťastná. Byly chvíle, kdy jsem brečela nad tím, že nemám za co koupit chleba a mlíko pro malou. Byly chvíle, kdy jsem tupě zírala do zdi a chtěla od všeho utéct. Byly chvíle, kdy jsem chtěla vyletět z kůže, například, když mi v ten čas přišel dopis od exekutora. Musela jsem zaplatit 24000,- Kč za dluh MHD Brno. Paradoxní na tom všem je, že dluh byl 10 let starý a byl řádně zaplacen. Na což jsem dokonce našla i stvrzenku. Jenže ač jsem se snažila, co mi síly stačily, nikdo se se mnou nikde nebavil. Chodila jsem od úředníka k úředníkovi a nedovolala se ničeho. Bylo mi jen řečeno, že mám zaplatit nebo mi vyberou barák. Až pak mám prý něco řešit. Nemohla jsem z toho spát, nemohla jsem jíst, bylo mi stále zle. Navíc se k tomu všemu přidaly deprese z toho, jak vypadám… prostě a jednoduše řečeno, kdyby nebylo moji malé Haničky, tak jsem koncem roku 2009 snad skočila pod vlak. Pokud je tu nějaká dušička, která se právě nachází ve stejném či podobném rozpoložení , ať rozhodně čte dál… tohle totiž není óda na smůlu :-).

Teď to totiž přijde… šok. Rok 2010 přinesl stabilitu, úspěch, štěstí a nová rozhodnutí. Vše jste to však odstartovaly vy. Když jsem byla totálně na dně a řešila problém s ukončením adopce na dálku, pomohli jste a naši Tracey jste vzali pod křídla VD. Tímto DĚKUJI oběma Petruškám a všem, kteří na všechny adoptované děti posílají peníze. Nikdy jsem nedostala v životě nic zadarmo a věřte nebo ne, tohle „gesto“ ze mě za prvé, odvalilo obrovský balvan a za druhé ve mně nastartovalo nové odhodlání a víru. Víru, že bude líp… a bylo!

V lednu jsem se přihlásila do jedné „hubnoucí“ soutěže a manžel podal výpověď. V únoru jsem zjistila, že si mě vybrali a budu hubnout s odborníky, manžel našel novou práci. V březnu jsem vyhrála zájezd do Paříže za jednu malou básničku a poprvé ve svém životě jsem letěla letadlem, manžel si užíval měsíc dovolené a začali jsme konečně zase trochu fungovat jako manželé a ne dvě vystresované trosky. V dubnu jsem slavila první úspěchy v hubnutí a našla svoji novou radost – sport, manžel nastoupil do nového zaměstnání. V květnu jsem šla konečně do obchodu s pocitem, že mohu nakoupit i něco navíc, manžel byl v nové práci spokojen a bylo to na něm vidět. V červnu jsem byla o krásných 10 kilo lehčí a v soutěži vyhrála krásné třetí místo. Dostala jsem tolik věcí, že jsem brečela štěstím. Krom spousty jídla, kosmetiky, poukazů na sportovní potřeby, parního hrnce a nové trouby, která je prostě úžasná, jsem vyhrála i zájezd do Řecka. Chápete to? Já, co si chtěla málem sahat na život, jsem najednou byla šťastná a obdarována tolika dary… a tím nemyslím jen ty věci, ale i možnosti, šance, naděje. O prázdninách jsem na sobě stále makala, manžel zase makal v práci… finančně jsme se dostávali alespoň trochu do normálu, dluhy stále splácíme, ale už to tolik nebolí :-).

V září jsme odletěli na naši nejbáječnější dovolenou v životě. Kréta, sluníčko, moře… ráj na zemi. Odpočatí a plní síly a energie jsme se v říjnu s manželem rozhodli udělat ještě jeden významný počin. Splnila jsem si tak trochu sen a spolu s manželem jsem založila e-shop. Je to propojení mé práce, která mi hodně chyběla po celou dobu, co jsem byla na mateřské a nyní se k ní pomalu ale jistě vracím, i mého koníčka. Hned v listopadu jsme oba udělali maximum a v prosinci e-shop rozjeli. Zatím začínáme, takže bilance tohoto počinu bude až za rok… nicméně celková bilance roku 2010 je rozhodně pozitivní… víc než to. Ode dna se prostě dá odrazit, kila lze zhubnout (celkově jich šlo dolů 17), sny si lze plnit a i když problémy nezmizí a stále je co řešit, když je člověk spokojený, vše se snáší tak nějak líp.

ikona na výměnuVšem přeji NÁDHERNÝ ROK 2011 a kdybyste hledali nějaký opravdu netradiční dárek, koukněte se do našeho e-shopu www.NetradicniDar.cz 😉

Lenčáč

Tento příspěvek byl zveřejněn v rámci soutěže Slivestrovsko-novoroční ohlédnutí, do které se do 9.1.2011 můžete zapojit i vy.

Napsal/a: Lenčáč

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (14 vyjádření)

 • Úžasné počtení a obrovská motivace i pro mě, i když na dně nejsem. Děkuju Ti :o)

 • Holky zlatý … se omlouvám že reguji až teď… ale ak sem tak často nechodím, já ten článek nemohla vůbec najít… 😀

  Takže pozdě ale přece.. díky za všechny ohlasy a i já vám všem přeji ať se daří.

  Chystám článeček o Tracey… mám zprávičky, fotky i nový dopis.. jen se teda pořád nezmiňuje o balíčku, tak nevím… snad příště.

  Lenka

 • JanaK

  Taky se přidám, jsem ráda, že vše dobře dopadlo a do nového roku přeji, aby se dařilo stále lépe a lépe 🙂

 • Leni, no nádhera, četla jsem to se zatajeným dechem, jsem moc ráda, že se vše v dobré obrátilo……..moc, moc vám přeji, at ty další roky jsou jsou stále lepší a lepší……….a ještě velká pochvala za bezva stránky:-)

 • Lenčáčku,tvůj článek jsem četla se zatajeným dechem..ze srdce tobě i manželovi gratuluju,že se k vám štěstí obrátilo čelem a přeju,aby tak obrácené už zůstalo:)..je krásný číst,že se na člověka nelepí jen smůla a ještě krásnější je,když jsou na všechno dva a oboum to vyjde:)..snad se taky po tolika letech jednou dočkám,že se na mě to štěstí usměje..moc děkuju za krásnej článek:)

 • Lenčáčku, to se čte jak nějaká pohádka! A ona je to zatím realita! Úžasné, moc vám to přeju, že se to špatné zase v dobré obrátilo.
  A protože se každý z nás čas od času ocitne v životě v bezradné situaci, kdy najednou nemá pro co žít a nevidí východisko, na vašem příkladu je vidět, že stačí nesložit ruce do klína a poddat se tomu. Že to štěstíčko na něj zase někde čeká…
  Bojujte, žijte a užívejte…

  A e-shop ti prošmejdím, to se neboj 😉

 • Milá Lenčáč,
  tak jsme se zase potkaly – přeju hodně štěstí pro dobu současnou i do budoucna. Zase někdy někde ahoj! hannah58

 • Zava

  Moc přeju to odražení ode dna! Ať vás štěstí neopouští… Myslím, že jsi tímhle článkem opravdu vlila pár lidem novou energii do žil.

 • Peťka

  Hodně pozitivní článek! Moc vám to přeju a jen držím palce, ať to vše vydrží a je už jen dobře! 🙂

 • Lien

  To jsou opravdu krásné zprávy a krásný článek, moc vám to přeji a i do budoucnosti, ať se vede. 🙂

 • Ahoj Leni, to jsou krásné a úžasné zprávičky… 🙂
  Udělalas mi velkou radost – přeji celé rodince, ať je to čím dál lepší a ať se vám daří i ve vaší nové činnosti…. jj, vždycky je dobré říct si, že hůř uř bylo 🙂

 • danasi

  Lenčáčku, holka zlatá, díky. Díky za info, četla jsem ho jedním dechem a přimělo mne reagovat. V poslední době moc nepíši, jen čtu.
  Článek mluví, jak jsi chtěla. Síla a odhodlání i uklidnění v tvém životě – to vše jsem tam našla.
  E-shop jsem již prošmejdila, jen najít příležitost k uplatnění a budu tam opět.

  Držte se dál a věř, že smůla již u vás byla. Začalo období spokojenosti. Hlavně tu první potvůrku nepouštěj moc blízko, aby náhodou.

 • Padmé

  Ahoj Lenčáčku, srdečně Tě po dlouhé době zdravím a tímto se hlásím mezi „skalní“, tzn. mezi pamětníky či vlastně pamětnice :-). Díííky za článek a za nové „info“ o Tobě a Tvé rodině. Jsem tuze ráda a uvnitř mě hřejivě těší, že Ti naše pomoc s Tracey ulevila od starostí a hlavně – že Ti dodala víru.
  K Tvým shozeným kilkům Ti blahopřeji, je to radost, že? :-))
  Stejně tak gratuluji manželovi k nové práci, protože to je fakt dobrá zpráva.

  Děvče, co se k tomu dá dodat? Jen tak dál! 🙂

  Přeji Ti do nového roku „vše dobré“ – a nejen Tobě, samozřejmě celé Tvé rodině :-).

  P.S. A do Tvého e-shopu určitě zavítám, to vím už teď.

 • Leni moooc ti děkuju za tvůj článek:-D Mám dnes nějaký splín a tvoje psaní mi opravdu zvedlo myšlenky někam jinam a moooc ti přeju ať se vám daří dobře a vše špatné už máte vybrané na 100 let dopředu.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist