Vánoce na dvakrát

Rubrika: Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

My měli letos dobu před vánoci krapet hektickou. Manžel si šel asi 1,5 týdne před štědrým dnem lehnout do nemocnice na kapačky, protože dělal co neměl a pohnul si s páteří. Takže vše zbylo na mě. Dodělat cukroví, upéct vánočky, nakrabicovat a rozdat cukroví. Napřed jsem se toho děsila, ale nikdo se mi tu nepletl, nedával chytré rady, a tak jsem zvládala všechno podle plánu. Mamince jsme s Dominikem vše dovezli už v pátek před Štědrým dnem, takže jsem byla docela v klidu.

Jen co bylo ve hvězdách, bylo, zda bude manžel na Štědrý den doma nebo v nemocnici. Protože sám měl strach, že nebudou Vánoce jak by měli být, tak ukecal doktorku a udělal mi přepadovku už v úterý.

Takže nakonec Štědrý den už probíhal v klidu, v rámci pohádek a ke štědrovečerní večeři byl klasický bramborový salát a letos místo kapra smažený amur. Domča protože salát nejí a rybu nesmí, měl jeho oblíbený kuřecí řízek a bramborovou kaši. Polévku jsme měli rybí a Domča hráškovou s opečeným rohlíkem, ale pochutnali jsme si všichni.

DSCN1665     DSCN1622

A po večeři se Domča konečně dočkal, že i k nám přišel Ježíšek a donesl mu i dárečky, o které si psal. Hlavně se mu líbil Lovec duchů, od té doby se mi zavírá do koupelny a od tam se ozývá chechot ducha. Ale i ostatní dárečky mu udělaly velkou radost.

První svátek vánoční k nám přijely všechny děti a vnoučata a byl tu Ježíšek podruhé. Děti byly nadšené a ani dospělí nepřišli zkrátka. Mladší dcera měla radost z náušnic a starší dostala nějaké oblečky na miminka, co čeká. Takže radost byla na všech stranách. Myslím si, že nakonec letošní Vánoce, i když to tak ze začátku nevypadalo, byly docela fajn.

DSCN1744    DSCN1708

Dokonce k nám po novém roce přijela dcera s vnučkami na víkend, takže jsme se trochu užily.

Začátek roku mi začal vytopenou kuchyňskou linkou. Vyleji vodu do dřezu a slyším, jak ta voda teče, no netekla do odpadu, ale do linky a za linku. Trubka byla vypadlá, jak se to po tolika letech podařilo, nechápe nikdo. Ale proč ne, kdyby se něco nedělo, tak to by byla nuda.

Napsal/a: Kralicek4

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Králíček4

  Danasi,tak to jsi na tom hůř jak já,to mě mrzí.Já chtít zastavit vodu,tak musím ven na ulici,vlézt do šachty a zastavit vodu tam,jen jaksi nevím který kohout je náš.Ale podobně se to stalo před svátky s baterií dceři,zůstala jim v ruce.

 • danasi

  Králíčku, máš velkou rodinu. Já pekla jen ze 4kg vaničky.
  A vlastně také počátkem roku jsem měla vytopenou celou kuchyň. 2.ledna manžel odjel a mne 4 vystřelila baterie. Přímo do tváře. Nejdříve jsem byla řádně prašténá baterií a totálně mokrá jsem běžela do sklepa zastavit hlavní přívod vody. Kuchyně byla mokrá od stropu, až po bazén vody na zemi. Nejdříve jsem se prozradila vypnout vodu za kuchyňskou linkou a pak pustit opět vodu, abych mohla uklidit. Ještě jsem v kuchyni bez vody. Nikdo ze známých nemá čas a firmu co jsem sehnala má čas až po víkendu. :'( :-))

 • gabulka73
  gabulka73

  hezké

 • Králíček4

  Danasi,Domča byl v pohodě a dostal z části co chtěl i něco navíc a tak byl nadšený a oči zářily a já překonala sama sebe,postupně jsem před vánoci upekla asi 14 kilových vánoček.

 • danasi

  Ono je to někdy lepší, když se lidi nepletu do příprav. Když máš tak velkou rodinu, je jasné, že jsou štědré dny dva.
  Manžel to pěkně vychytal, ale také jsem byla v nemocnici před léty na vánoce. Odvezli mě na zlatou neděli, já abych nezešilela jsem tam vyšívala vánoční ubrus. Všichni se chodili dívat, zda to stihnu. A když jsem měla hotovo 23, tak jsem dostala propustku na svátky a 27 jsem musela nastoupit zpět. Tenkrát měl na starosti vše manžel.

  Podle rozesmátých oči Dominika je vidět, že i přes překážky bylo vše fajn.

 • meggi41

  😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist