Dětská párty

Rubrika: Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

Tak, máme za sebou šesté narozeniny. A tentokrát to bylo hodně veselé. Plno dětí a dospělých, ale vše se úspěšně zvládlo a dcera s radostí pomáhala.
Aby ne, šlo přece o její oslavu. A když mě konečně přemluvila, tak se musela zapojit…

pártyUž loni mě dcera přemlouvala, že by chtěla dětskou párty. Ale řekla jsem si, že je na to ještě malá.

Jenomže letos mě přemluvila a já teda souhlasila. Možná to bylo tím, že už je předškolačka a malá slečna.

Mohla si pozvat kamarády i ze školky. Jediná podmínka byla, že mi pomůže.

pártyA tak to začalo. Udělat pozvánky, upéct dort a nachystat občerstvení.

Musím říct, že s konečným výsledkem jsem byla spokojená. Děti byly nadšené a snědlo se úplně všechno.

Pozvánky nám sice daly dost práce, ale stihly se poslat včas. Dokonce jsme nazdobily také obálky.

dortZ původně malého dortu byl nakonec drobeček osmikilový, ale sklidil úspěch.

Doma se sešlo asi 7 dospělých a 6 dětí. Binec byl úplně všude, ale dcera byla strašně nadšená.

A za to to stálo. Celá práce, všechen čas, který se přípravou strávil, za to stál.

Jediná škoda byla ta, že nám nevyšlo počasí a vše se odehrálo doma.

A tatínek si druhý den vzpomněl, že ještě chtěl udělat ohňostroj.

Pokud nad tím také váháte, buďte pro. Už jen proto, že dítko bude štěstím bez sebe.

párty
párty

Napsal/a: nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (18 vyjádření)

 • Anonymní

  Prosím,prosím o hlásek našemu synovi v soutěži:)…..Moc děkuji:)…
  http://www.blesk.cz/zlaticka?action=profil&id=4576

 • Medovník a marcipán vložev v receptech.
  Recept na koláč napíši.

 • Anonymní

  Prosím,prosím o hlásek našemu synovi v soutěži:)…..Moc děkuji:)…
  http://www.blesk.cz/zlaticka?action=profil&id=4576

 • Nuninko, myslím, že kdybys dala do Receptáře recepis na medovník, marcipán i na sýrový koláč, měla bys to jednodušší – prosíííííííííím :))))

 • Jovanka

  Nuninko, skvělé, to muselo být radosti :-))
  A jestli můžu, taky prosím o recepisy – na sýr koláč i na ten „marcipán“, díky moc.

 • bamiska

  nuninko to by jsi byla poklad až najdeš chvilku tak mi to napiš i ten medovník, ten máme moc rádi:-), vyzkoušený recept je polovina úspěchu….

 • bamisko, dělám falešný marcipán. A používám k tomu také maršmelou bonbony a gumové medvídky. Pokud budeš chtít recept, tak ti ho napíšu. A ještě, není to piškotové těsto,celý dort je vlastně medovník. :-))

 • bamiska

  krásné fotky podle nich to bylo opravku krásné, ten dort je k nakousnutí, moc hezký, máš osvědčený recept na mandlové těsto a nebo kupuješ? nemám s tím zkušnosnti, u mě zatím klasika, ale tohle by mě lákalo vyzkoušet…..pozvánky krásné, jako uč MŠ máš u mě netovou pochvalu v podobě pohlazení :-), je hezké když se to tak povedlo a dcerka se do toho zapojila o té víc si to pak užila…

 • MANKAš hned zítra ho napíši a pošlu :-))

 • Opravdu chválím maminku, že sis tak hezky s oslavou vyhrála! Dort je úžasný, také jsem si říkala, že bych se o nějaký měla někdy pokusit, tak vidím, že když jste to zvládli u vás a navíc ještě tak krásně:-) tak nebudu příště moc přemýšlet a také se do toho dám, také by mě zajímal tvůj sýrový koláč? Takže prosím o recept…

 • Nuninko, dortík byl nádherný. Určitě dal hodně práce, ale stojí za to. Pozvánky jsou taky miloučké. Náš starší syn je narozen v létě, takže oslava se dělá většinou na zahradě, když neprší. Máme docela velkou rodinu, takže je nás většinou kolem 20-ti. Upeču dort, nadělám nějaké řezy, dětské jednohubky(piškot,kolečko banánu a namáčím do čokolády). Grilujeme maso,dospělí nějaké vínko, dětské šampaňské, nějaké ovoce a já jsem vděčná babičkám za pomoc, protože taky něco upečou a pomáhají s chystáním, takže mám potom i čas se s dětma trochu vyblbnout. Minulý rok jsem dělala dort Spidermana a letos ještě nevím, co to bude. A na podzim děláme oslavu druhému synkovi, takže je to skoro stejné, jen jsme doma, negriluje se, ale vymyslí se něco jiného. S bratrancem od manžela máme skoro stejně staré děti a jsou narozeni chvíli po sobě, takže takové oslavy máme 4x po sobě. Až budou kluci toužit jen po oslavách se svými kamarády, tak to budu muset pravděpodobně nějak rozdělit na etapy. Děti si od nás odnášejí většinou nějaký balonek, nebo nálepky. Jako vzpomínku na oslavu.

 • Děti měli nachystané slané, sladké a na jídlo jsem udělala mini-hamburgry.A také dětské šampaňské. Pro dospělé jsem upekla sýrový koláč.

 • Anonymní

  Virenko, můžete udělat kompromis – kamarádům, které si Tomík pozve, dát něco koupeného s ořechy a svému synovi něco bez ořechů – tím se ušetří čas.

 • Virenka

  Opravdu náádhera …

  Letos jsem hodně na vážkách, Tomík má narozeniny za 2 týdny a moc by chtěl oslavu. Jenže nemáme žádnou zahrádku a bude to už začátek léta, nevím nevím, jak by s kamarády byli spokojení doma. Navíc mu to vychází nedobře s mými službami, neměla bych skoro žádný čas na chystání, a koupit nic nemůžu, s tou jeho alergií na ořechy. Takže pořád nevím. Pozvat je může i týden předem, to by nevadilo, já bych mu radost ráda udělala, jen si pamatuju, jak jsem funěla nedávno při Vítkových narozkách, a to přijela „jen“ rodina. Kde vzít čas a nekrást?

 • Markétka byla nadšená :-)))
  Matildo na dortě je marcipán a potahovat a zdobit pomáhal dokonce tatínek Takže zapojeni byly opravdu všichni, i ten nejmenší :-))
  Práce s tím bylo opravdu dost, ale radost byla obrovská. A to je to hlavní :-))
  Děkuji za pochvalu :-))

 • Nuninko, jsi velká šikulka…. musela to být skvělá oslava a věřím, že dcerka i děti si to užily… Nádherné! 🙂

 • Matilda

  Nuninko, nádhera! Když vidím ty fotečky, je mi jasné, jakou práci jste si s tím daly a jak to pak muselo být všechno senzační, děti byly jistě nadšené:-)) Chválím i dortík, super nápad, našim holkám by se taky určitě líbil – to růžové je marcipán?
  No prostě paráda, dávám za 5* 😀

 • Ahojda!
  Moc fandím tomuto nápadu a také dnešnímu příspěvku. Pro děti je to moc pěkná a veselá akce a opravdu vtipnou párty lze uspořádat i za pár penízků. Pravda, dobrůtky a pití dětem něco stojí, ale pro originální výzdobu, myslím, je důležitý nápad /lampiony,konfety, vycvakané děrovačkou z barevných papírů, k tomu stylové papírové ubrousky s dětskými motivy, vějíře, poskládané naopak z papíru jednobarevného/, barevné sladění apod. Uspořádat takovou oslavu pro dítko je navíc pěkný narozeninový zážitek. No a darování zážitku…..co bych povídala.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist