Děti maminkám

Rubrika: Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

Maminky měly svátek. Někdo to slaví, někdo ne. Ale vzpomenout si na svou maminku je přece pěkné.
Letos měla pro maminky naše školka překvapení. A kdo se těšil nejvíce?
No přece děti…

Snad každé dítko miluje překvapení a co teprve, když se ho může zúčastnit a pomoci.
Celá školka se naučila nové básničky a ty staré si zopakovala. Děti připravily pohoštění a už se těšily, až přijdou maminky.
Když je pěkné počasí, chodíme do školky pěšky.
A když jsme se blížili ke školce, bylo vidět, jak děti netrpělivě vyhlíží svou maminku. Snad každé dítko bylo v okně a čekalo a mávalo a nakonec běželo mamince naproti.
Bylo to kouzelné.
Malý u mě volal na sestřičku a ona nám zase mávala.
Byl také připravený program, do kterého byly děti plně zapojeny.
Zpívalo se, byla pohádka a zábavné úkoly pro děti. Vše bylo jako pohádka, kterou nás prováděli dva lesní skřítci a naše děti. Představení bylo moc pěkné a hlavně bylo dělané pro děti. Ty nemusely pouze sedět a dívat se, ale pohádkovým bytostem pomáhaly a plnily jim přání. Vždyť ony mají také maminky.
Nakonec každé dítko řeklo své mamince básničku nebo písničku.
Bylo to moc pěkné odpoledne. Pro maminky i pro děti.
Možná jde o maličkosti, ale děti mají obrovskou radost, když Vám mohou dát dáreček, který pro Vás samy udělaly. A když Vám k tomu také dají kytičku, je pak těžké říct, kdo je šťastnější.
Vy nebo děti?
Vy jste pyšná na své dítko a dítko má obrovskou radost, jak to zvládlo.
Kéž by bylo takových dní bylo více. Děti strašně rády pomáhají, mají radost, když Vy máte radost.


Napsal/a: nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Nuninko úúžasné…když chodíme s manželem na dětské besídky zásadně se nemůžu namalovat,protože ještě než ty děti otevřou pusinky tak se mi koulejí slzy dojetí po tváři.Vždycky si říkám,že už jsem ,,velká“,tak bych se měla držet,ale to jejich nadšení a láska co jim kouká z oček mě spolehlivě dostanou:-))))

 • Nuninko, to jste měli moc hezké 🙂
  Ano, i já miluju tyhle besídky a odpoledne, které připravují děti svým rodičům…. naposledy jsme měli krátký program, kerý si děti nacvičily ke Dni matek, jinak bývají besídky ještě kolem vánoc.
  Ty nádherné dárečky, nad kterými se ti naši broučci trápí, jen aby nám udělali radost, ty jsou nejkrásnější a mám jich doma opravdu hódně. Zásadně nevyhazuji… a při každém takovém vystoupení na nikoho nemluvím ani nekoukám, protože už bych slzy neudržela… :)))
  Je to prostě nádhera 🙂

 • Nuninko, milý článeček. I já mám hrozně moc ráda takové dny ve školce, kdy jsou besídky a ti naši broučkové nám představují, co všechno umí. Letošní představení pro maminky mám taky ještě stále v paměti. Každá třída to měla zvlášť. Děti nám nejdříve společně zazpívali a potom povídali básničku maminkám a navzájem se doplňovali. Každý si vzal svoji maminku a šli jsme společně do kola a zpívali písničku. Uvnitř kola bylo dítě se šátečkem, který mělo odevzdat nějaké mamince,u které se zrovna zastavilo. Poklekli k sobě, navzájem se pohladili a vystřídali se. Takže potom uvnitř byla maminka a tak se to střídalo, dokud se nevystřídali všichni děti.Dojemné bylo to pohlazení, kdy se navzájem pohladili cizí maminka a dítě. Potom jsme dělali všichni společně kolo mlýnský, tancovali mazurku a nakonec ještě malá diskotéka. Pro mně to bylo nezapomenutelné. A tak si každá maminka odnášíme z různých školek milé vzpomínky.

 • Heloušek
  Heloušek

  Nuninko, tvůj příspěvek je jako pohlazení, mám moc ráda tyhle překvapení dětí pro rodiče, vždycky jsem ve školce slzela dojetím, nemohla jsem kolikrát ani mluvit, všechno mi připadalo krásné a všechny holčičky kouzelné a když nastoupil můj syn (k tanečkům, k písničce nebo básničce), měla jsem slzy na krajíčku.
  Jo, jo, je to krása, máš pravdu.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist