Čtu si se školákem

Rubrika: Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

425475_reading_1Chtěla bych se s vámi podělit o ,,čtení se školákem,,. Neznamená to, že když dítě chodí do školy a už umí písmenka, je na něm, že bude číst pro sebe nebo pro maminku. My to tak děláme v rámci přípravy do školy.

Ale pak večer, když už je v pelíšku a vykoupaný, si můj syn připraví knížku, kterou by zrovna rád poslouchal a já mu čtu a povídáme si o tom, co čtu. Většinu pohádek má ještě z doby kdy já byla malá holka a velmi ráda jsem si četla. Líbily se mu pohádky Špalíček pohádek, Kos Frkos, Diamantová sekyra… Od Ježíška dostal Pat a Mat. Nedovedla jsem si představit, jak takové němé pohádky budou napsány, ale divili byste se, je to napsáno velmi pěkně, i větším písmem, takže když mi juká do knížky, mnohdy mě zastaví a čte chvíli sám. A když pak měním hlas podle toho zda mluví Pat, nebo Mat, je to pro něho mnohdy i legrační. Dovede si při tom představit, jak to v televizi bylo a jak to asi dopadne. Doufám, že takto budeme číst hodně dlouho, protože přes den ho ke knížce aby poslouchal nedostanu, jenom když je nemocný a večer. A to si ty chvíle užívám.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … v lednu 2011. Stačí se zapojit do diskuse Čtete si s dětmi? nebo do 28. 1. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: MarketaRi

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Marketo, děkuji, že jsi se s námi podělila o vaše čtecí chvilky. Tak ať jich ještě máto mooooooc a moooooc:o))))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist