MVD: Tak končí jedno období…

Rubrika: Rostou jako z vody

Se začátkem prázdnin se vše točilo kolem Tinky. Filipovi sice začaly prázdniny, ale hodně přemýšlel nad tím, co dát svoji sestřičce k jejím 3. narozeninám. Ty má téměř na začátku prázdnin, takže času moc neměl.

A Tinuška mu s tím také moc nepomohla:- „Tinko, co chceš k narozeninám?“ – „Dáreček.“ – „A jaký dáreček?“ – nevzdával se Filip. “Růžový“ – odpověděla Tinka. Filip vše nakonec vymyslel šalamounsky. Vyrobil jí ze zažehlovacích korálků růžového mořského koníka (-:

Hlavní změnou ale v červenci bylo to, že Tina nastoupila do školky. O školce jsme si vyprávěli. Filip jí záviděl, že si bude hrát s kamarády. Do stejné školky chodí také dvě kamarádky, se kterými se setkává na pískovišti u domu. Příprava byla, myslím, dostačující. Tinka se do školky těšila. Jako první den nástupu jsme zvolili 4. července – den před svátky. Doprovodili jsme ji celá rodina. Filip jí udělal taxikáře a odvezl ji na koloběžce. Vše probíhalo v klidu a hlavně bez pláče.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA dort3

S paní učitelkou jsme byly domluvené, že jsem doma a kdyby byla krize, že bude volat. Po obědě šla klidně spát. Když jsem pro ni odpoledne přišla, tak nechtěla jít domů. „Ještě né!“ – říkala mi od stolečku, u kterého pila s kámoškami „virtuální“ kafíčko.

Dny po svátcích byly také v úplné pohodě. S Filipem jsme ji ráno vyprovodili a odpoledne pro ni zašli.

Zlom nastal až teď, když ji ráno musí odvádět tatínek. Brečí a křečovitě se jej drží kolem krku. Brečí ještě chvíli ve školce. Odpoledne ale tvrdí, že se jí ve školce líbí a musí tam zajít, protože tam zapomněla něco dostavět, uložit panenku apod. Věřím, že školka bude její oblíbené místo, stejně jako byla Filipova školka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tímto definitivně končí jedna etapa dětství a začíná ta další se svými povinnostmi a krásami. Mateřská dovolená skončila, ale tím nekončí mazlení a pusinkování, které si Tinka umí užívat vrchovatou měrou. Začíná školkový život s novým poznáváním a osamostatňováním se… Takže se také loučíme s projektem Mateřská Vašich dětí a přejeme všem plnou náruč lásky!

Článek je součástí projektu Mateřská s VD, jehož partnery jsou Silikonovékorále.cz a Tinkyshops.
Silikonové korále   Tinky shops

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist