MVD: Pokroky čtvrtého měsíce aneb Co už umíme

Rubrika: Rostou jako z vody

Osmého března budou Denisce čtyři měsíce. Člověk se ani nenadál a z toho malého uzlíčku je už pořádný mazel, který nás každý den překvapuje něčím novým. A já jako maminka se raduji z každého takového drobného krůčku vpřed.

Naše holčička objevila to, že má dvě ručičky, díky kterým může pracovat. Je úsměvné pozorovat, jak se snaží pomalými a opatrnými pohyby chytit vše, co se objeví před jejíma očima. To pak uchopí, ochmatá a nakonec strčí do pusinky.

DSCN0058DSCN0537

A když není v dohledu žádná hračka? Nevadí, vystačíme si sami se sebou. Rádi pozorujeme svoje prstíky, ohýbáme je, spojujeme a dáváme do pusiny. Málokdy v ní skončí jen prstíky, někdy dokonce i celá pěstička.
Svět kolem sebe Deniska už hezky vnímá a jen tak jí něco neunikne. Den ode dne je s ní větší legrace, a to hlavně díky tomu, jak se s námi snaží komunikovat prostřednictvím žvatlání, vykouzlení úsměvu na tváři, hlasitým smíchem, tak i různými druhy pláčů. My doma rozlišujeme například tyto:

pláč-zvedni mě
pláč- mám hlad
pláč-chci spinkat.

Když naše holčička leží sama v postýlce a pokřikuje, musím se jí smát. Poznala jsem totiž, že na svůj věk je už pěkně vyčůraná. Naschvál z postýlky pokřikuje způsobem, že člověk neví, jestli to je křik nebo pláč. Proto vždycky jdu a raději zkontroluju, zda je v pořádku. A Deniska? Ta když nad svojí postýlkou spatří dobře známou tvář, je hned po křiku a během chviličky na tváři vykouzlí ten nejkrásnější úsměv pod sluncem.

DSCN0599DSCN0556

Šikulka moc dobře ví, kdo patří do její rodiny, kdo je máma, táta a ségra. Když se jí zeptám, kde je táta, máma nebo Beatka, tak se s usměvavou tváří otočí právě na zmiňovanou osobu. Ale pozor! Když se nám někdo nelíbí, umíme to dát pěkně najevo hlasitým pláčem, dokud daná osoba nezmizí z našeho dohledu. Deniska je sice ještě malá, ale svoje pocity už umí dát dost dobře najevo.
Milujeme tělocvik a ležet si jen tak, to není nic pro nás. Krásně paseme koníčky, z kterých se rádi natahujeme ručičkama po hračce před sebou, vzpíráme se nožičkama, abychom se k hračce dostali, ale zatím nám neslouží tak, jak bychom si přáli. Brzy ale tomu určitě přijdeme na kloub a budeme všude lézt.

DSCN0786DSCN0789

Lezení nám sice ještě nejde, ale za to jsme velkými přeborníky v cestování v postýlce, z délky na šířku a obráceně, umíme se ze zádíček hezky přetáčet na oba boky, to když chceme v postýlce přepočítat všechny ty zvířátka namalovaná na mantinelu.

DSCN0257DSCN0048

Ano, Deniska nám roste jako z vody. Už máme něco málo přes šest a půl kilogramů a oblékáme se do velikosti 74. Není tedy divu, že tomuhle malému skoro sedmikilovému otesánkovi mlíčko nestačí a museli jsme nedávno již zavést příkrmy. Nejvíce nám chutná mrkvička a jablíčko s banánem.
Byla bych bývala počkala až do ukončeného čtvrtého měsíce, ale Deny bez nich byla protivná, podrážděná, ubrečená, v noci toho moc nenaspala. Teď mám opět to spokojené a veselé dítě, které strašně moc zajímá, co jedí i ostatní členové rodiny, jestli náhodou nemají něco lepšího než ona. A když jí ukážu skleničku s přesnídávkou? Ihned pozná svojí baštu, ručičkama se po ní začne natahovat a špulit pusinku.

DSCN0674DSCN0677

Jak tak na ní koukám, tak nás asi brzy sní. Už jsem ale moc zvědavá na to, čím novým mě v nejbližších dnech opět překvapí a potěší…

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek března 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: Budulinek

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem připravit pohodový nástup do školky

Už to mají za pár, bojíte se, jak to bude probíhat? Rádi byste jim první dny ve školce co

Čtu dál →

Tip na výlet: Park Mirakulum

Deset hektarů zábavy pro děti i dospělé. To je něco! Navštívili jsme park Mirakulum, který najdete na trase mezi

Čtu dál →

[Soutěž] Kryštůfek, Pú a balonek

Přijměte další pozvání ke společnému listování knižními novinkami. Tentokrát si s nejmenšími „čtenáři“ zahrajete na schovávanou se zvířátky 😉

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • danasi

    Denisko, ty jsi teda šikulka. Pěkné fotečky, neboj, nejsi otesánek, až objevíš, nožičky začneš utíkat. A díky dobré stravě budeš mít síly dosti a nedožene tě nikdo. Pěkné počteníčko.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist