MVD: Filípek začíná chodit

Rubrika: Rostou jako z vody

Co je u nás nového… modřiny na nožkách. Moje Housenka se pomalu mění v Motýla, je den ode dne krásnější, je to prostě kluk jako buk a taky začíná chodit.

Už je to dlouho, co se prvně postavil a chodil v postýlce, snad dva měsíce a kolem nábytku a za ruku chodí také tak dlouho. 4. května jsem zrovinka byla u kamarádky, co má dvě starší děti školkou povinné, a čtyřletý Lukášek si chce neustále hrát s Filim na hasiče a nechápe, že je ještě malinký a neumí chodit. A jak mu to tak vysvětlujeme, tak se Fili pustil takového odrážedla auta a trtal si to přes půl kuchyně. 😀 No kdyby šel pomaleji, tak by snad došel i dál, jenže v té rychlosti BUM a už byl na zemi.

Byla jsem z toho v krásném šoku, jak mu ty nožičky cupitaly. Občas se pustí babičky a dojde ke mě pár kroků, ale zdá se mi, že jakoby čím si je jistější, tím více mu něco brání se pustit. Dokud sotva stál, tak se pouštěl neustále a taky o to více padal a teď když si je jistější, tak se méně a méně pouští. A hlavně se nepustí a nebo pustí a spadne, když se chci pochlubit tátovi, jak už to krásně umí. To je jako naschvál, prostě Murphyho zákon 😀 .

13124698_979220135447486_890703880367819115_nOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Také si občas říkám, co jsem to za matku, ale ostatní maminky mě ujistily, že je to normální. O co se jedná?
Fili už měl rozbitý retík a tekla mu červená, prostě stál a najednou bum a byl na tatře. Co je ale nejhorší, že jsem seděla u něj na zadku a držela jsem ho za ruku a tak nechápu, jak se mu ty nohy zamotaly, že najednou byl pusinou na tatře a rozbil si pusu!
Byla jsem v šoku snad větším než on, naštěstí byla moje mamka doma a já za ní letěla s Filim v náručí, mamka utřela rtík, Fili se usmál a byl klid. Za to já? Já se třásla ještě snad celý den a slzy na krajíčku taky a bála se, co řekne taťulda. Ten je naštěstí děsný pohodář a řekl: „Takových úrazů ještě bude!“
Také jsem zjistila, že když jdu ven bez kočárku a Fili ujde za ruku celkem velký kus cesty, tak pak spí jak „miminko“ krásně celou noc a nevzbudí se ani na čajík. To jsem pak vyspinkaná i já a o to jde, protože když je v pohodě maminka, tak je v pohodě i miminko.

Článek je součástí projektu Mateřská s VD, jehož partnery jsou Gaga’s pleny a Tinkyshops.
Gaga's pleny   Tinky shops

Napsal/a: Pivatko

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • pivatko

    jé děkuji za přání k Filiho svátku a děkuji že je mi podobnej, páč všici říkají, že je celej děda Lipold

  • endlisek

    Pěkný článek. Tak to jsme na tom stejně, taky jsem z každého pádu vynervená a že padá hodně:-D Filík je čím dál víc podobný na tebe. Jinak dodatečně vše nejlepší k jeho svátku, zdravíčko, štěstíčko i lásku jistě má 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist