Život podle vlastních představ

Rubrika: Od srdce i od plic

979435_wedding_colectionJaký si představuje či jste si představovali svůj svatební den? Prý je to nejkrásnější den v životě ženy? Já bych ho sice viděla v narození dítěte, ale říká se to.
I já jsem chtěla mít svatební den podle mých představ, ale…

Moje ALE spočívalo v tom, že se moje představy neztotožňovaly s představami mých příbuzných.
Vlastně jsem celý život takový rodinný rebel, vymykám se zvyklostem a způsobu života maloměstských rodin, pro které jsou důležitější názory sousedů než jejich vlastní.
Po studiích na střední škole jsem pokračovala ve studiích, v době, kdy se mé sestřenice a kamarádky vdávaly a rodily. Už tehdy jsem se „trhla“.
A po studiích jsem odjela za prací a praxí do ciziny, kde jsem trávila několik měsíců, vracela se domů a znovu vyrážela do zahraničí, to moje sestřenice a kamarádky rodily podruhé, zatímco já jsem byla stále bezdětná a navíc bez „vhodného“ přítele, tzn. někoho, kdo bude ze stejného města, bude se znát se všemi příbuznými a padne jim do oka.
Neustále jsem musela zodpovídat ty vlezlé otázky: Kdy se usadíš? Kdy se vdáš? Kdy budeš žít normálním životem? Nejsi už na děti dost stará? Copak můžeš žít s někým bez manželského svazku? Nesnášela jsem je, během pár vteřin jsem se cítila jako naprostý vyvrhel společnosti jen proto, že mám vlastní cíle a jinou představu o svém životě.
A pak to přišlo. Našla jsem si skvělého přítele a poprvé v životě mě napadlo, že bych chtěla dítě. Že bych chtěla dítě právě s ním. A tak jsme si pořídili miminko. Bylo mi 27 let.
ALE. Už je tu zase to „ale“ mých příbuzných, kteří nemohou akceptovat porod dítěte bez předchozí svatby.
Jenže já se vdávat těhotná nikdy nechtěla, vlastně jsem si nebyla jistá, zda se chci vůbec vdávat, rozhodli jsme se tedy pro život „na psí knížku“ a svatbu odložili na neurčito.
Tu jsme naplánovali v době, kdy bylo synovi 21 měsíců.
Chtěli jsme svatbu rodinnou, bez stresu, bez zmatků, zkrátka v klidu, pohodě.
Ale…. zase jsem se netrefila do vkusu mého okolí, protože jsem odmítla bílé šaty s mašličkami a kytičkami, nechtěla jsem jet v koním spřežení, ani dlouhý závoj, ani 100 hostů, ani velkou svatební hostinu….
Chtěla jsem svůj svatební den takový, abych se cítila já i mí nejbližší uvolněně a šťastně. A tak jsme ji i uskutečnili.
Splnila jsem tedy konečně všechny představy mých příbuzných? Jsem vdaná paní s rodinou, žiju v našem maloměstě…
A stejně mi je to jedno, jsem šťastná, žila jsem a žiji tak, jak mi to vyhovuje a moc si přeji, aby to tak zůstalo. A názory ostatních? Vyslechnu je, ale prosím, nepleťte se do života jiných….

Napsal/a: Xixao

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Ahojky,
  jakmile něco vnitřně řeším, přemýšlím a zvažuju (co a jak), sbírám informace (i od ostatních) – moc o tom nemluvím s ostatními (tím samozřejmě nemyslím mého Petra:), nejdříve si totiž všechno musím ujasnit sama pro sebe, zkrátka si být jistá sama sebou, tím, co chci. Zpětně můžu říct, že mě žádná má volba nemrzí…a nemrzí mě ani, že nesplňuji představy mého okolí…

  Ale asi nejvíc je to o toleranci…Já sama nikomu do ničeho nemluvím a také se držím hesla:) – Nemluv o nikom za jeho zády.

  Tak tfuj, tfuj..ať se daří:)

 • Milá Kee, Kristýno a Andreo,
  díky za povzbuzení a pochválení článku, mám z toho opravdu radost.
  Určitě máte všechny pravdu, nikdo není dokonalý, nikdo není perfektní a hlavně se nikdy nemůžeme zalíbit všem.
  Ale – důležitější je, jak se cítíme sami a zda jsme spokojení sami se svým životem, ne hodnocení našeho života od ostatních.
  Takže vám přeji krásný den a celý krásný „život podle vlastních představ“!

 • Také si myslím, že i kydž máš pocit, že vše děláš nejlépe, vždy se najde někdo, kdo to malinko odsoudí..Proto i já se už tak nehoním za tím, být tou nejlepší, protože je to marná snaha. Aspoň to znám ze svých zkušeností…Jsem taková, jaká jsem a je to můj život a tak si ho žiju a užívám tak, abych byla spokojená a tím pádem byli i mé děti a manžel spokojený..teda né vždy se to povede. Ale jak píše Kristýna, hoď to za hlavu…

 • kristýna

  Moc hezký článek. Takhle je to i u nás. Sice trošku z jinýho úhlu, ale pamatuj si, že i když budeš naprosto dokonalá a splˇovat jejich představy, tak vždycky bude něco, co jim na tobě nebo tvém životě bude vadit. TAk to hoĎ za hlavu, a žij si vlastním životem. JE to přece tvůj život.

 • Moc hezký článek,vydrž,taky se snažím….:-)))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist