Záchranný kruh

Rubrika: Od srdce i od plic

1094501_life_preserverKaždá mince má dvě strany. To ví každý. A tak já napíšu o těch svých…
…stranách mince, pro a proti, předtím a potom… Nevím, jestli dokážu své myšlenky zhmotnit do srozumitelných vět, tak kdyby se vám stalo, že nerozumíte – otočte si mincí – odpověď bude na druhé straně…

Předtím
Není to tak dlouho, co jsem doma zapínala počítač velmi sporadicky. Žila jsem tak nějak na jiné planetě, odtržená od informací, světa, netu a nutno podotknout, že mi to vyhovovalo. Vybudovala jsem si své vlastní bezpečné „akvárko“, bylo v něm bezpečno … a tak trochu smutno. Jenže přišel „život“ a s celým mým „akvárkem“ mě šoupnul do řeky.. Jo, člověk míní a život mění… Plavat umím, ale proud je silný…

Potom
Potřebovala jsem loď, nebo alespoň záchranný kruh. A moje vysílání SOS nikdo nezachytil. Stalo se. I to je život. A když už jsem nevěděla „kudy kam“, seděla jsem u počítače a blikal na mě monitor.. otevřel se přede mnou zcela nový nepoznaný svět – ostrůvek vzájemného porozumění. Vůbec jsem netušila, že něco takového je. A jsem moc ráda, že je. A jsem ráda za tu náhodu, která udělala ten jeden „klik“.

Monolog
Vím, že víte, jaký dokáže život být – krásný i krutý. Vím, že mi rozumíte a to je přepychový pocit, který si dopřávám každý den. A ať přijde cokoliv, zvládnout to musím, jinak to nepůjde, prostě musím „plavat“. A teď se dostávám k tomu podstatnému – chtěla bych Vám říct jedno prosté slůvko: „DĚKUJI“.
Děkuji za každý záchranný kruh v podobě půvabného článku Petry, Babofky či Bramborky – prosím pište dál; zcela spolehlivě mě dostane Karamela: když mám pocit, že už mi jde voda přes nos, Karamela přijde a foukne na mě kyslík; soucítění a porozumění Majulky, Nuninky a Piškotky si cením, člověk ví, že není sám a v neposlední řadě děkuji za každý záchranný kruh rad, komentářů a příspěvků Ájíka, nevím, jak to dělá, ale uklidňuje mě a za to jsem jí vděčná; včera mě úplně odzbrojila Kekunka, přesto, že mi vehnala slzy do očí, vytáhla mě na chvíli z vody. Děkuji za dialogy, dotazy a odpovědi vás všech: Danasi, Zuzina, Justyna, Vicikovka, Frančice, Lussy, Martaska, JanaOss… já bych Vás tak ráda vyjmenovala všechny, ale asi to nepůjde, tak mi to, prosím odpusťte…. Prostě děkuju.
Děkuju Vám všem.

Napsal/a: Padmé

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (20 vyjádření)

 • Padmé

  JanaOss: děkuju za Váš příspěvek. Každý z nás někdy potřebuje radu, pomoc nebo si jen vyslechnout názor někoho jiného – díky za to, že tu VD stránečky jsou :-))

 • JanaOss

  Přiznávám, že jsem na tom podobně. Když jsem studovala, počítače byly velikosti obrovského obýváku a protože jseům byla na ekonomce, učily jsme se o tom monstru. Učily jsme se děrovat štíky pro tu obludu a programovat v cobolu. Od té doby jsem kolem všech počítačů chodila obloukem a nechtěla je ani doma. Až mé děti začaly mít úkoly, které musely být vypracovány na počítači, začala jsem uvažovat, jestli bych neměla názor přehodnotit. Dcera byla na učilišti, když jsem názor opravdu přehodnotila a ona mě brala do knihovny a učila na počítači a vysvětlovala mi, co je to internet.
  Dneska máme počítač doma a bez internetu si svůj život neodvedu představit.
  V životě jsem si prošla ledačím a po smrti druhého muže jsem opravdu zůstala sama- přiznám se, že moc lidem nevěřím, hodně zklamání člověka zažene do jeho vlastního kouta a mám plno starostí s dětmi. Když jsem si začala zvykat na počítač, koukla jsem na čet, do stránek a ejhle, bylo líp. Anonymně se našlo docela hodně lidí, kteří si rádi popovídají, mám už pár přátel a přijít o počítač, mám dojem, že bych přišla o celý svět.
  Tak nějak jsem to pochopila i u tebe.
  Můj život není jednoduchý- vychovávat sama řadu polochlapů, to je opravdu někdy na švestku a o všechno se starat sama- no zná to asi hodně z čtenářek, takže není nutné o tom hovořit. Sice jsem původně zabrousila na jiné stránky, ačkoli jsem tuhle našla jako jednu z prvních, napsala pár článků a nyní si zakládám vlastní stránky, protože je mi docela líto, že se mi podaří něco hezkého napsat a pak je to jen čtení pro dva, tři lidi a především i já už to pak nenajdu, ačkoli to stálo hodně námahy a napsala jsem do článku hodně věcí, které bych nechtěla zapomenout já sama.
  Nemám práci a jsem doma a z dětí jsou už puboši a dospěláci a tak jsem vlastně už odkázaná sama na sebe- ¨proto je pro mne důležité mít kontakt se světem a když potřebuju poradit, vědět, že se vždy někdo najde.

 • Padmé

  Zuzina: pravdu máš – uhodila´s hřebíček na hlavičku 🙂 Napsala jsi to výstižně.
  Díky za tu náhodu, která nás svedla dohromady.

 • Tak jsem přemýšlela co mě zavedlo do této ,,party“ a myslím,že to byla také náhoda,určitě jsem sháněla nějaké info ohledně prcka:-)
  Asi tato ,,společnost lidí“ funguje právě proto,že jsme každá jiná,někdo starší někdo mladší,sto lidí sto názorů,ale právě proto člověk získá nadhled a rozšíří si obzory.Právě tak to beru já.A když si k tomu ještě přečte články co píšete vy co to umíte, tak není důvod chodit na jiné stránky a člověk nebo aspon´já si připadám tak nějak mezi svýma a to sem chodím opravdu jen chvilku:-)

 • Padmé

  Pavlinkav: přesně tak 🙂 to je jasný, že je to fajn :-))) ten můj komentář ke Karamele byl míněn v žertu 🙂

  Majulka: ty jsi ale šikovná! Vzpomněla sis! No vidíš 🙂 Tak když budeš mít někdy chuť a čas, sepiš to a když nebude nálada, napiš něco jiného – jak sama říkáš: veselejšího 🙂

  Piškotko: je to tak, jsem na tom úplně stejně :-)))))

  Evakub: moc moc děkuju, dělá mi to dobře, ve chválení můžeš pokračovat :-))))) fórek
  Jinak – ještě štěstí, že tu říkanky, písničky a pohádky jsou! Maminky to sem táhne. A to je moc dobře.

 • Evakub

  Padmé, moc ráda si čtu Tvoje články. Když se řekne Vaše děti, tak mě napadneš hlavně ty, Tamina a Karamela – už jsem to tu někde psala.
  Já děkuji Tobě i ostatním stálicím, že jste jaké jste a nové závislačky nijak nevylučujete ze svého kruhu.
  Jinak jsem se sem dostala taky když jsem hledala říkanky.Teď už na ně vůbec nekoukám 🙂
  Evča

 • Piškotka

  Padmé:o))) to potěší! Já jsem tady taky denně, protože si už svůj život bez vás nedokážu ani představit…. Když už se nic nedaří, vždycky tu najdu spřízněnou dušičku…jsem za vás moc ráda!!!! A děkuji!!!

 • Majulka

  Já už jsem si vzpomněla proč jsem našla tyto stránky. A nebylo to vůbec kvůli dětem, ale kvůli nepodařenému bráchovi, jak se ségrou říkáme našemu exbráchovi. Potřebovala jsem nějakou radu. Jestli budu mít někdy na to čas a sílu, tak vám celý příběh s exbráchou napíšu. Ale na to musím mít opravdu náladu. Je to taková smutná záležitost a já píšu raději ty veselejší.

 • Pavlinkav

  Padmé:
  :o) …a není tady právě fajn i to, že je úplně jedno, kolik „cet“ nám je? Jestli máme doma mimi, batole nebo puberťáka? :o)
  Hlavně, když tu člověk najde to, co potřebuje…zábavu, potěšení, radu nebo pofoukáníčko:o)

 • Padmé

  KARAMELA
  Povzdech: to mládí dnes nemá žádnou úctu ke stáří :-))) Klidně mi napíše „ty šiško“ – to už mi hodně dlouho nikdo neřekl ani nenapsal :-))) Karamelo, to je přesně ten „kyslík“, který jsem měla na mysli, ty mě totiž spolehlivě donutíš nasát do plic vzduch :-)))
  PETRA
  Samozřejmě jsem měla na mysli tvůj článek „Až já budu velká“ – jsem se skvěle pobavila :-))
  KEKUNKA
  Taky děkuju – za vyjádřenou podporu a porozumění.
  MAJULKA
  Trochu se styď, ale néé moc. Důležité je, že jsi TADY!

 • Majulka

  Padmé, předem děkuji za poděkování:-)) Ale musím se trochu zastydět, já už si nepamatuji jak a proč jsem se na tyto stránky dostala. Ale to je jedno, hlavně že jsem tu a mohu si s vámi pokecat. Každá máme nějaké zkušenosti, nějaké životní osudy a je skvělé že je tu taková možnost se o to vše podělit s lidičkama, které si rozumí. To co jsi napsala, to cítí určitě každá z nás úplně stejně. Já ti také děkuji, za ty články co píšeš. A ostatním taky.

 • kekunka

  Padmé, mám v očích slzičky dojetí. Nevím, co napsat. Snad jen obyčejné, ale všeříkající „Děkuji“!

 • Petra Vymětalová

  Padmé, za sebe musím napsat – jsi moc milá a nemáš zač 😉 obzvlášť s tou zmínkou o mých článcích, jestli teda nemáš na mysli vyhodnocení soutěží a další záživné čtení, co tu produkuju…

  Jinak musím říct, že jsem ráda, že se tu na VD nachází tolik záchranných kruhů s dobrou duší, čímž se k tvým díkům přidávám i já. Zároveň děkuju i Tobě a to nejen za všechny ty čtivé články, co píšeš. Ostatně jeden záchranný kruh jsi sama hodila tento týden do tam-tamu 😉

  Pokud jde o psaní – doufám, že obavy jsi hodila už dávno za hlavu a čekám, kdy svoje příspěvky začneš přihlašovat i do soutěže. Jak jsi dneska mohla vidět, je opravdu škoda to nedělat 😉

  danasi, jen nesrovnávej a piš 😉

  a k těm náhodným kliknutím – tak nevím, náhoda je prý blbec ;-), ale jak koukám, tak díky ní jsme se tu vlastně všechny sešly (mě nevyjímaje)…

 • Padmé ty šiško:-)))) tak kyslík jo. Já jsem už potřebovala rovnou ,,resuscitaci“ tolikrát-a vždycky se Tu na ,,ostrůvku“ někdo našel a dal mi ji. Je to jak píšeš,to že ostatní ví jaké to je prožívat to co Ty je opravdu balzám a pak se chytáš každé podané ruky,slova. Jen škoda,že nejdou posílat objetí,víš…kdybych mohla tak bych objala každou smutnou dušičku-aby jí to pomohlo přežít a jít dál:-)

  No a já,já jsem pátrala na netu,když bylo malému 18měs a zoufale hledala radu jak přestat kojit v noci:-)))))-no podařilo se. Musím říct,že jsme si pořídili net a první skutečně MOJE oblíbené stránečky byly právě tyto-láska na první pohled a NIKDY jsme nelitovala. Musím říct,že právě teď sem chodí skutečně vzácní lidé. K

 • Padmé

  Lussy, Babofko, Ájíku – děkuju, dáváte mi na chvíli „zapomenout“, dokážete mě rozesmát a umíte potěšit :-))
  Přeji krásný den Vám všem :-)))))

 • Padmé

  Danasi: moc moc děkuju.
  Jinak si dovolím s tebou nesouhlasit, každá píšeme jinak a to je moc dobře, tvůj příspěvek „den na mateřské“ o hlídání dětí se mi moc líbil, je opravdu pěkný.
  A zároveň tě mohu ujistit, že odvahy příliš nemám, nejdřív jsem se bála to poslat, když jsem to poslala, tak jsem měla obavy, že mi to pošlou zpátky a pak jsem zase měla strach, že se to děvčatům nebude líbit … jsem neskutečně vděčná Petře 🙂 A ty otevři šuplíček a začni posílat :-)))

 • Jejda – jak píše babofka :)) Děkuji, moc jsi mě potěšila… těší mě, že můžu pomoci, poradit nebo prostě jen potěšit 🙂 … je to ohromně důležité pro každého.
  Já taky tyhle stránky našla náhodou předloni na podzim, když jsem už nevěděla, co s Davídkem – chodil tehdy měsíc do školky a bylo to zoufalé – pláč, pláč, smutek… Dájík nakonec zůstal ještě rok doma… a já už jsem VD propadla nadobro. Jsem šťastná, že můžu být s vámi se všemi…
  A ty Padmé piš, píšeš krásně, čtivě a potěšíš 🙂 A jsi už VD stálice tak, jako každá jiná 🙂

 • Jejda, Padmé, díky, těší mě být aspoň na chvilinku pro kohokoli záchranným kruhem. 🙂 A díky i tobě a tvým krásným článečkům. Pořád na tebe i maminku myslím. I když nepíšu, nemůžu na vás obě aspoň nemyslet a doufat, že prostě bude zase líp…
  A piš dál, dokážeš mi rozsvítit pošmourný den… 😉

 • Lussy

  Padmé,
  mě sem taky zavála náhoda,když jsem hledala texty lidových písniček,ktré jsem před spaním zpívala dceři. Moc ráda sem chodím a jediné čeho lituju je,že jsem VD neobjevila dřív,protože věřím,že bych s podporou a radami ostatních nedala na „radu“ primáře na dětském odd. a ve 4 týdnech nepřestala kojit.

 • danasi

  Ještě, že jsi klikla a našla. Tvé články jsou zde pro nás a jistě mluvím i ze srdce ostatních (doufám, že nás není málo), že nás těší, baví i zajímají. Po tvých článcích ztrácím úplně odvahu ty mé zveřejňovat. Prostě jsi lepší.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist