Sluníčko

Rubrika: Od srdce i od plic

1265105_clipsMilé dámy,
povídáme si takhle již dlouhou dobu, ale ještě jsme asi nestačily přivítat jaro jako jaro. Tedy – sluníčko, čistou oblohu a vůbec.
Tak v pondělí k nám to jaro nakouklo. Byl hezký den, sluníčko svítilo – jak se u nás doma říká, svítil oskárek a koukal na nás.

Zrovna jsem měla namířeno do města něco zařídit a vyzvednout prcka ze školy, že si zajdeme někam na něco malého dobrého. Jak z udělání bylo teplo, mně se povedlo krásně si nafoukat vlasy, dokonce i oči namalovat tak, že jsem byla jednou spokojená – prostě nádherný pocit ze všeho, na co jsem sáhla.

Už jste si všimly, že se všichni na vás usmívají, když venku zasvitne sluníčko? A tady u nás, to už je vůbec zázrak. U nás – to je na kopci – je spíš velký vítr, neustálé sněžení, pršení a sněhopršení – já vím, tak se to neříká. Pořád je ošklivo, každý se zachumlá do svého kabátu nebo bundy a kouká jako kakabus. Ale když dnes svítilo sluníčko, všichni chodili tak nějak narovnaní, usmívali se, zdravili jeden druhého. Všimli jste si toho?

I já jsem měla takový hezký pocit, když jsem kráčela svou pravidelnou trasu z vršku kopce dolů na náměstí, do města. Nahoře sice ještě nic neraší, ale jak jsem přicházela k náměstí, viděla jsem v zahradách rašit některé jarní květiny, na stromech se tu a tam zelenala kulička budoucího lístku.
V poslední době máme hodně problémů, především se zdravím synů a dnes, jako by to ze mne vše spadlo. Miluji sice zimu – krásné sněhové pláně zalité sluncem – tedy tak si to pamatuji z mého rodného Ostravska, tady jsem zatím nic takového neviděla. Ale zima – to jsou Vánoce a ty my moc rádi. Jenže jaro – to je přeci jaro.
Díky bohu, že žijeme v místě, kde se střídá roční období, protože všeho dočasu a nic nás nebaví věčně. Kdo by taky věčně chtěl chodit zachumlaný v oblečení a přemýšlet, jestli ten autobus pojede načas a jestli nebude mrznout na zastávce, nebo kolik centimetrů sněhu zase napadne a bude se to muset uklízet.

Máte také takové dny, kdy máte pocit, že jste se probudily z nějakého divného snu a najednou jste volné, jako by z vás spadly okovy? Přiznám se, už jsem koukala po jarním saku ve skříni, které bych moc ráda vyměnila za zimní bundu.
Měly jste taky takový den? A aby to nebylo všechno, v neděli bylo sice ošklivo, ale udělali jsme si s prckem hezký večer a šli na novou českou pohádku (i když je prcek velký, ale hrál tam jeden z jeho učitelů) – bylo to o princezně a o peklu a bylo to opravdu moc hezké. Po dlouhé době jsem porušila všechny mé zásady jako tu, že do kina jdu na film, ne pojídat brambůrky a pít colu. Dopřála jsem si všeho a druhý den jsem dostala další odměnu. Tak takových dní bych chtěla prožít víc.
A vám je přeji také.

Napsal/a: JanaOss

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Jano, díky za to sluníčko, které tu svítí bez ohledu na to, co dělá to na obloze:-).

 • No ale Jani, to je důležité 🙂 nenechat se věkem zlomit a ponechat si naději a optimismus – až budem staré bábinky, bude se nám to mooooc hodit :)))
  Přeji krásný den, i když je tam opět hnusně 🙂

 • JanaOss

  Äjíku, přesně podobné věci mě chytají taky, bohužel- díky letitým zkušenostem vím, že je to každý rok stejné – začnu s jarními úklidy všeho možného a za pár dni je zase zima a já mám po náladě

  Tak tomu bylo i tentokrát. Druhý den to ještě šlo, ačkoli bylo dost ošklivo, foukal silný studený vítr, ale jinak to náladu zase nekazilo, nevypadalo to, že by se počasí otočilo.
  A co čert nechtěl- další den ráno jsme se vzbudili a já si říkám, proč je venku takové světlo – jo světlo, ono bylo všude bílo- nejmín deset čísel sněhu- všechno zapadané a chumelilo a chumelilo až do oběda dost vydatně. Odpoledne to vypadalo, že to přeci jen přejde, protože oskárek vylezl, ale teď zase sněží.
  Prostě- nechci vyprávět o počasí, to vidíme každý za oknem – je to každý rok stejné a každý rok na to přírodě skočím. Sluníčko vykouklo, oznámilo, že přijde jaro, ale neřeklo kdy a nastala zase zima. Je mi 43 a dodnes jsem se to nenaučila – vždy věřím, že už to jaro přišlo.
  Ale i tak- není nad krásný den plný sluníčka a lidských úsměvů

 • Majulko, zrovna včera mi naše dětská paní dr. říkala, že takovou nemocnost jako letos nepamatuje 🙁 Vzpomněla jsem si na všechny ty „notorické“ marody z VD (včetně nás 🙂 ) – fakt tahle zima byla dosti podivná, do toho přidejte pár zmutovaných bacilů…:(
  Tady je už pár dní hotový apríl – ráno byla vymetená obloha, sluníčko, teď momentálně sněží 🙁
  Ale souhlas s babofkou, jaro přijít musí :))

 • Majulka

  U nás na jihu si sluníčko dneska hraje na schovávanou. Akorát se bojím, že dneska asi vyhraje a do večera ho nikdo nenajde. Naopak snížek se nám ukázal. Hned mám horší náladu. K tomu Péťa má už druhý týden rýmu a už dva dny ošklivý kašel a to na náladě nepřidá. Snad se ta žhavá kulička brzy ukáže, možná i ty nemoce odnese. Letošní zima byla stejně nějaká moc zamračená. Toho sluníčka bylo opravdu nějak nezvykle málo, nezdá se vám? Kdo by pak z toho taky nebyl nemocný:-(((

 • Petra Vymětalová

  U nás je to už víc jak týden jako na houpačce – dnes ráno krásně, když jsem psala, sněžilo, došly jsme s Majdou na město – sluníčko, cestou pro Ánu do školky zase začalo sněžit, když jsme ze školky odcházely – svítilo sluníčko. Za hodinu máme zase odcházet, tak jsem zvědavá.
  V úterý to bylo ještě rychlejší: vypravovaly jsme se na cvičení – pršelo, nachystala jsem holkám pláštěnky – sluníčko, vyjdeme před barák – drobně poprchává (pláštěny schované v batohu), nasadila jsem holkám kapuce a vyrazily jsme k tělocvičně. Asi 100 m od ní se rozpršelo.
  Když jsme šly pak po cvičení domů, tak bylo krásně.
  Vyloženě blázinec!

 • U nás taky jaro skončilo, ráno nás překvapilo bílo za okny a padalo a padalo… Ale ono to jaro stejně přijde… Musíííí!!!! 🙂

 • bamiska

  jéééé u nás také sněží, honem jsem kluka zase nandala do zimní bundy…tak bylo příjemné aspoň si o tom kulatém teplíčku přečíst…..

 • Petra Vymětalová

  Tak nám právě začalo sněžit 🙁
  Včera to přes okno vypadalo na nádherné počasí, ale když jsme vylezly s Majdou ven, tak nás to málem odfouklo.

 • Jo jo Jano, sluníčko dělá opravdu zázraky – taky ožívám, když na jaře vykoukne, a honem uklízím skříně, peru zimní bundy…. ukládám ty „neforemné“ věci honem do skříní…. Ale na podzim jsem ráda za chladno a blížící se odpočinek 🙂 Každé roční období má něco do sebe a je důležité…
  Akorát nesnáším tohle předjaří, ten prach, špínu a počasí… snad už bude brzy po tom 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist