Noční (ne)klid

Rubrika: Od srdce i od plic

999218_gamers_roomVzhledem k tomu, že jsem dlouhá léta žila v paneláku, tak vím, co je rušení nočního klidu…

Já sama jsem jich měla pár na triku, ale už jsem se polepšila. Mládí a mejdánky jsou fuč. Co mi ale do smrti zůstane v paměti, tak to je rušení nočního klidu našimi sousedy. Nevadí mi nahlas puštěná hudba, bouřlivé večírky, štěkání psů, brečení dětí a občasné hádky. To, co předváděli oni, lépe řečeno on, mi vadilo a vadit bude vždy.

Ona a on. Oběma kolem třiceti let. Na pohled normální pár. Ovšem některé večery u nich byly k nezapomenutí. Netrávila jsem je s nimi, ale přesto jako bych byla o patro níž.

Občas přišel on domů v podnapilém stavu. Ani se nedá říci, že mírně podnapilém. Protože to byl pán tvorstva, tak začal doma „úřadovat“. A tak jsem slyšela, jak na ní řve ve tři hodiny ráno, že nemá večeři, že je to coura, že on si zjedná pořádek. Pak jsem už slyšela jen pár ran a druhý den jsem paní viděla, jak se plouží s monoklem na oku a vyhýbá se všem sousedům.

Nebo jsem si šla v noci po příchodu z práce zakouřit a slyšela ji, jak pláče na balkóně. Manžel ji tam zavřel na celou noc. Byl leden a ona byla jen v pyžamu.

Mnohokrát jsem tam slyšela výkřiky, pláč, jeho řev. Nikdy nikdo nepomohl.

Jednou přijela i policie a vyptávala se ho mezi dveřmi, co se to tam děje. Po pěti minutách odjeli a dole nastal cirkus znovu. Prý si dovolila někde stěžovat, tak dostane za vyučenou, aby měla proč!

Další dny paní nebyla k vidění. Prý byla v nemocnici. Když se vrátila, měla na ruce a rameni ortézu. Tak to tam chodilo den po dni. Vlastně večer po večeru, noc po noci. Až jednou jsem si říkala, že je dlouho klid. A já byla ráda. Paní sebrala všechnu svoji odvahu a odešla. Jistě jí to stálo hodně sil, ale snad, určitě, se jí to vyplatilo.

Je to už pár měsíců, co jsem ji potkala s kočárkem a šíleně řvoucím miminkem. Asi neví co je noční klid :o), ale takovéhle rušení určitě nikomu nevadí. Naopak.

Napsal/a: Ramira

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (21 vyjádření)

  • Já myslela že do manželské porady se chodí kuli něčmu jinému. A zaměstnání jako barman. Tak to nevidím nic špatného. Lepší než se nechat živit od manželky.:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist