Můj nový článek

Rubrika: Od srdce i od plic

1199922_red_ladyJmenuju se Pavla. Nejsem ani stará, ani mladá, dcera Barča je občas vzorná a občas zlobivá, manžela mám někdy uznalého víc, někdy míň. Jako matka a manželka jsem někdy otrávená, jindy veselá. A tento můj článek nemá ani hlavu ani patu…


Ráda vysedávám u internetu, na Vašich dětech obzvlášť. Dokonce jsem se jednou odhodlala napsat článek. Téma ve mně zrálo dlouho a hodně jsem o tom přemýšlela. Nevím, nakolik se mi povedlo všechny zaujmout, ale snažila jsem se.

V poslední době tady bohužel začínám postrádat to, co se mi líbilo nejvíc – články psané s nasazením, ORIGINÁLNÍM nápadem a humorem. Bohužel místo příjemného počtení mě už několikrát čekaly rozpaky a nezodpovězená otázka, co tím chtěl autor říct…

Zřejmě je nebývalá autorská úroda výsledkem nelítostného boje o klubíčka, což jako absolutně nesoutěživý typ těžko chápu.

Mám tenhle pocit jen já? Neměla by se stanovit pro články přísnější kriteria? Nebo udělovat body i za komentáře, kterým některé z posledních článků svým stylem odpovídají víc?

Kdo chce psát, napíše i bez bodování. Jen doufám, že mi za tento článek ještě nějaké body nestrhnou:-)

Napsal/a: Pavla

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (19 vyjádření)

 • Ahoj děvčata, protože jsem momentálně v práci a mám chvilku času, můžu si na Vašich dětech psát. U mně je jeden problém, že doma mi už delší dobu nejde internet a tak jsem na něj odkázána jenom v práci. A tak se snažím stihnout toho co nejvíc. Sice články moc nestíhám, ale ráda si přidám v komentářích. A upřímně řečeno, mnohdy jsou komentáře opravdu mnohem kvalitnější a lepší než celé články. Taky bych se připojovala k myšlence omezit možnost počtu článků třeba v jednom dni nebo týdnu a schovat si je „na někdy jindy“. A nebo třeba v týdnu vymezit pro články jen určitá témata k hodnocení? A příští týden jiná? No, honem mne teď nic jiného nenapadá, tak se jdu podívat na anketu. Ahojky

 • Ahoj já myslím,že každá maminka se chce pochlubit svími dětmi a podělit se o své zážitky.Některé ale nejsou zajímavé pro ostatní,to chápu,protože co se líbí jednomu nemusí se líbit druhému.Já jsem pro ať se otisknou všechny a klubíčka za ně prostě nejsou.Já jsem objevila vaše stránky asi před třemi týdny a moc se mi líbí a ze své zkušenosti vím,že se nedaj hned přečíst všechny příspěvky a tak je potom jasné,že se témata opakují a budou opakovat.

 • Petra Vymětalová

  Koukám, že se ta debata pořádně rozjíždí, už mám několik vyplněných anket, tak jsem sama zvědavá, co z toho vzejde.

  Anketu necháme běžet do 26. května, pak se to všechno pokusím nějak vyhodnotit a od června bychom jeli už podle upravených pravidel – samozřejmě pokud nějaká nvá pravidla na základě ankety vzniknou (zatím to na několik změn vypadá).

  Jen bych byla nerada, kdyby to vypadalo, že mi vadí, že se snažíte a soutěžíte. Mě osobně hlavně zaskočil ten zvýšený přísun převzatých článků (spoustu jich momentálně mám od Vás v zásobě, zveřejňovat je budeme postupně). Protože tu už jednou proběhla jakási poznámka o vykrádání jiných stránek, byla bych nerada, aby se to opakovalo. Poprvé se mi podařilo stránky uhájit, teď bych už ty argumenty hledala trošku hůř.

  Jsem moc ráda, že kromě klubíček vám záleží i na přehlednosti stránek a úrovni článků, proto bych byla nerada, kdyby se z té ankety nebo reakcí k tomuto článku stal nějaký hon na čarodejnice 😉

 • Ahoj Peti dávám ti za pravdu, články které jsem například psala já, jsem psala s tím, že se někomu svěřím, že budu znát jeho názor, čekala jsem na jeho reakce a hlavně na rady. Článek Výživa jsem napsala, protože sama vím z vlastní zkušenosti, že tyhle věci o výživě jsou důležité, a kolikrát jsem se sama divila, že o některých věcech vůbec nevím, a že vlastně můžu svým dětem i škodit, při tom jsem si myslela, že strava kterou jim dávám je ta pravá.
  Jo a ještě asi malá omluva pro ty co se snaží získat co nejvíc klubíček, ono tě to tak vtáhne do soutěže, že ti to někdy nedá a píšeš i věci, které asi nejsou úplně tak zajímavé.

 • Petra Vymětalová

  Podařilo se mi stvořit anketu,takže pokud Vám tenhle problém leží na srdci, zkuste to prosím vyplnit 🙂

  A než sem dám odkaz – prosím čtěte POZORNĚ, co vyplňujete, díky moc všem, kteří se do ankety zapojí.

  Anketu najdete na adrese http://www.vasedeti.cz/ks+anketa.php (stačí prokliknout, jinak bude odkaz i u KLUBkové soutěže).

 • Já mám plodné chutě na články pořád, ale nechci za ně klubíčka :o)

 • Taky se má mysl ubírá tím směrem – omezit denní příjem klubíček na nějaký maximální počet. I když chápu, že někdo může mít plodný den a chuť a čas přispívat a pak třeba měsíc ani ťuk. Ale to je riziko „povolání“

 • Ahojky,
  nejdřív chci pochválit:) Tyto stránky jsem objevila teprve před týdnem a musím říct, že semi vážně líbí..A to musím napsat, že jsem si je vážně pořádně „prošla“:)

  Přihlásila jsem se i do klubkové soutěže, ale musím napsat, že jsem se ani „nestihla“:)moc snažit – a už se mi tam klubíčka docela kupí:)..né, to není kritika:) Jen si myslím, že bysme si je ¨možná měli víc zasloužit?

  PS: Pod tlakem jsem poslala pohádku jako anonym:):):)..ale teď mi to přeci jen nedá a chci se – i bez klubíček – jen pochlubit:)

  PS2:..ale soutěživá (a hravá jsem), tak zase zkusím něco „vymyslet“

 • Martyčka

  Petruško, čteš mi myšlenky?:-)))

 • Martyčka

  Mám nápad!:-) Co třeba jen limitovat množství bodů, které může jeden autor za články během jednoho měsíce dostat? Tak, aby se vášnivým sběratelům bodů vyplatilo napsat třeba jen pět bodovaných článků za měsíc? Pak by možná měli více času se svým článkům věnovat.
  Přemýšlím, jestli by nestálo za zvážení limitovat i množství zveřejněných článků za den – z vlastní zkušenosti můžu říct, že je pak jen letmo proletím, i když pravda některé při jejich délce přelouskám razdva.
  Aspoň by vznikla zásoba na nadcházející okurkovou sezónu. Co ty na to Petruško?

 • Petra Vymětalová

  Napadlo mě nekolik možností, ale obávám se, že žádná z nich není 100%.
  1. Upravíme pravidla KLUBkové soutěže (to bude zřejmě nutné – ale jak přesně?)
  2. Omezíme počet článků, za které bude možné získat klubíčka – např. 10 měsíčně, pokud jich někdo pošle víc, zveřejníme je, ale nic za ně nezískáte.
  3. Návrh od Jorgy – nedávat klubíčka za články vůbec – to mi zas ale přijde nespravedlivé vůči těm, kteří si s příspěvkem dají práci.
  4. Snížíme počty klubíček za nové články.
  5. nechám si poradit od Vás 🙂

  Co udělat nejde:
  1. Nejsem schopná objektivně rozhodovat, který článek zařadit a který už ne (pokud samozřejmě není urážlivý, vulgární nebo sem z jiných důvodů nepatří, tam je to jasné)- jednak asi ani není možné stanovit přesná kriteria, podle kterých to vyhodnocovat, a pak taky na to fakt nemám čas – při tom množství poslední dobou jsem ráda, že to stíhám odsouhlasit.
  2. Rozdávat klubíčka podle počtu komentářů – začaly by se množit komentáře typu – „to je ale dobrý článek“, „vidíš, to mě nenapadlo“ atd. S rozhodováním, který komentář je smysluplný, by opět jednak bylo moc práce (fakt nemám čas pročítat úplně každý komentář a pak to ještě někam zapisovat a počítač není schopen rozhodnout, co je smysluplné a co ne, takže to ani nenaprogramuju) a jednak zas narážíme na problém, kde je hranice „smysluplnosti“.

  Co mi z toho vyplynulo – pokusím se během dneška vytvořit anketu, ze které pak vzejdou upravená pravidla pro odesílání příspěvků a přidělování klubíček. Odkaz na ni bude ze stránky KLUBkové soutěže. Doufám, že se do ní zapojíte.

  Pokud máte jakékoli nápady, sem s nimi, zařadím je do ankety.

 • Cítím to tak také-sama jsem teda nějaké články psala také, ale nešlo mě o klubíčka, jako spíš podělit se s příběhem-zážitkem, protože mě zajímaly komentáře a zase ty příběhy-zážitky a názory všech ostatních.
  Jsem také pro, že by se články nemuseli bodovat!

 • Petra Vymětalová

  V prvé řadě chci poděkovat Pavle i všem ostatním, kteří k jejímu článku připsali i svůj názor (nebo ho teprve připíší) za to, že jim tyhle stránky nejsou lhostejné. Věřte, že i když jde o kritiku, potěšilo mě to.

  Musím přiznat, že v té úplně první fázi, kdy začaly přibývat nové články, říkanky i recepty, jsem si mnula ruce, jak dobře jsem to vymyslela.
  Sice mě vzápětí zarazilo, že některá témata se až nápadně podobají, ale říkala jsem si proč ne – maminky to zajímá.
  Když jsem včera večer měla ke zveřejnění asi 13 článků, z toho tuším 8 převzatých z jiných stránek nebo z časopisů, bylo mi jasné, že opravdu něco neklape.

  Během včerejška jsem se tedy odhodlala aspoň k jedné věci – pokud se sejde v jeden den víc než 5 článků, každému autorovi zveřejníme pouze jeden. Sice to situaci moc neřeší, ale jak vidno z počtu včerejších příspěvků, aspoň trošku se to zredukuje (a to jsem byla včera hodná a místo jednoho článku zveřejnila dva na autora :-)). Ty ostatní články samozřejmě zůstanou u mě uložené a budu je na stránky dodávat postupně. Bohužel zatím nemám promyšlené, co budu dělta když se mi ty články budou kupit dál a dál.

  …odesílám a v dalším komentáři se pokusím navrhnout řešení.

 • Pod poslední komentář patří podpis Janaj a ne anonym, omlouvám se.

 • Anonymní

  Jen pár dnů jsem neměla možnost být na Vašich dětech a musím říct, že když jsem je pak otevřela, ten příval nových článků mě překvapil. Některé jsem si už přečíst stačila, jiné s podobným tématem jsem zatím oželela.
  Z některých článků byla na první pohled cítit snaha o získání klubíček a to mě mrzelo. Na úkor kvality těchto stránek mi i když také ráda soutěžím to přijde jako velká daň.

 • Pavlo, díky za tento článek, myslím, že narozdíl od některých jiných hlavu i patu má.
  Jsem ráda, že ses do toho obula, taky mě totiž dost zklamalo, jak jde úroveň článků rychle dolů.
  Petra to s těma klubíčkama asi myslela dobře, ale mám pocit, že se to trochu minulo účinkem.

  Ale abych jen nekritizovala, tak dám i návrh, jak s tím bojovat – co kdyby se za články nedávala vůbec žádná klubíčka? to by pak psali opravdu jen ti, kteří psát chtějí a mají co sdělit. Články, které jen kopírují jiné už dřív napsané – např. Ideální věkový rozdíl?, Plaváček, Nočník a děti – by se pak objevovaly jen jako komentáře u článků, ke kterým patří a jejich myšlenku buď jenom kopírují, nebo lehce rozvíjejí.

  Myslím, že ty, co články píší s opravdovým nasazením, stejně spíš potěší komentáře a případně body od čtenářů mnohem víc než klubíčka. Tak to aspoň vidím já. A to musím poznamenat, že narozdíl od Pavly docela soutěživá jsem. Ale to, co tady propuká, mě spíš odrazuje.

  Petro – nedalo by se s tím něco udělat???

 • Klobouk dolu, ale presne to vystihuje i to co si myslim ja. 🙂 Nektere clanky opravdu nemaji hlavu ani patu a kdyz si je prectu tak mi po nich zbude opravdu jenom divny pocit.
  Myslim, ze by se mohl nejak ohodnotit treba clanek, ktery ma nejvice komentaru. Samozrejme smysluplnych. 🙂 Treba aspon klubickama, kdyz uz se to jima tady vsechny ocenuje.

 • Teda Pavlo, nepatříš ty náhodou k lidem, kteří když něco řeknou, tak to sedí??? :-)). Taky bych řekla, že boj o klubíčka se rozhořel naplno a nemilosrdně….. :-((.

 • Martina 2

  Abych řekla pravdu, mně to také tak přijde. Snad se nikdo neurazí, každý máme jiné názory a jiný styl psaní, ale některé články mi opravdu připadají, jako že jsou napsané jen proto, aby se něco napsalo.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist