Lékarna nebo obřadní síň?

Rubrika: Od srdce i od plic

921197_pharmacy_sign200_150Již delší dobu mi zůstává rozum stát při pomyšlení, co se dělá v naší obci ve „prospěch lidí“. Mívali jsme v obci obřadní síň, kde se konaly svatby, ale byla zrušena ve prospěch květinářství. Nebylo by na tom nic divného, moc využívaná nikdy nebyla, protože je coby kamenem dohodil další velká obřadní síň a i zámek, kde jsou svatby úžasné…

To, že se v naší obci nedělá vítání občánků, protože o tuto akci není zájem, mě ale udivilo. Vím ze svého okolí, že by si to maminky přály, vždyť je to první slavnostní akce s novým členem rodiny.

Ale proč se o tom zmiňuji. Protože máme spoustu malých i starších a mnohdy nemohoucích občanů, kteří mají omezenou možnost dopravy. A tak jsou rádi, když při ordinování praktického a dětského lékaře je k dispozici i lékárna, i když pouze určité dny. Protože maminka s nemocným dítětem v horečkách si lék může při odchodu od lékaře vyzvednout ihned a nemusí s kočárkem dojíždět autobusem do další lékárny.

Jenže co čert nechtěl, včera jsem se v novinách dočetla, že se bude v naší obci lékárna přestavovat a na co jiného než na obřadní síň. Asi někdo naznal, že obřadní síň je praktičtější a bude využívanější než jako lékárna. Dobře, i to může být, přesto si myslím, že ty peníze, co se dají do této přestavby, by se daly využít na něco účelnějšího.

Co například přistavit alespoň jednu místnost v MŠ, která kapacitou nestačí a musí odmítat mnohé děti. I když jsou maminky ještě na rodičovské dovolené, tak dětem by dětský kolektiv prospěl a maminky by měly možnost v dnešní ekonomické situaci si něco přivydělat. Nebo by si mohly vyřídit alespoň různé pochůzky na úřadech, což mnoho dětí nebaví.

Ale co si budeme povídat, spoustu věcí se řeší o nás, ale bez nás. Na náš názor se nás nikdo neptá, a pak se dovíme, že už se s tím nedá nic dělat. Ale to už by bylo jiné a dlouhé povídání.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Virenka

    No, mě trošku udivuje, že píšeš, že „coby kamenem dohodil je jiná, velká obřadní síň“. Protože potom když je zájem pořádat nové akce, problém KDE vůbec není.
    Na druhou stranu školka, nevím. Zeptej se lidí, kteří malé děti nemají. Pokládají takovou (dlouhodobou, protože vyžadující i další plat pro učitelku) investici za sloužící celé obci bez rozdílu? U nás je spousta lidí předdůchodového a důchodového věku, kteří nějaké investice do školek pokládají za ubírání z jejich nevelkého koláčku. Mají úplně jiné priority. Nechávám stranou, co je správné, na to má taky každá generace jiný názor. Ale mladí rodiče sedávají v zastupitelstvech zřídka, to je holý fakt. Proto kolem nás třeba dětská hřiště moc nerostou, naopak, v parcích přibývají cedulky o zákazech dětí na kole a podobně…

  • Králíčku, podle toho, jak jsi popsala situaci, jsem přesvědčena,že lékárna je u vás – a nejen u vás – potřebnější než nová obřadní síň.
    Taky jsem ale přesvědčena, že se většina rodičů i příbuzných těší právě na vítání jejich miminek. Takže škoda, pokud se to někde nedělá.
    Dobře, že jsi tento problém uveřejnila a dala k zamyšlení.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist