Láska prochází žaludkem.

V Od srdce i od plic

730815_mexican_salad_2Tak kdybych dala na toto přísloví, tak jsem dosud vdaná za násilníka a hrubiána, co uměl úžasně vařit…Ze začátku to bylo fajn. Muž, který umí vařit? Sen snad všech žen. Vykouzlí dobroty od gulášků až po bábovky, minutky jsou mu hračkou. Je to úžasné pár dnů či měsíců.

Když pak ale chci uvařit sama, je vše hnusné a ani pes by to nežral. A připočítám-li k tomu ženy, víno a pádnou ruku, tak mi toto přísloví může být ukradené.

K čemu by mi bylo výborné jídlo na talíři jako hlavní chod a pár facek k tomu jako nášup? To raději budu mít topinky. V tomto případě se vykašlu i na rčení, které razí má extchýňka – ženská má zástěru, aby pod ní vše schovala.

Takže jsem se poučila.

Mám doma muže, který sice vařit neumí, ale je milý, laskavý a hlavně tolerantní k mým kuchařským výtvorům.

Je smíchem bez sebe, když vidí moje hospodyňské záchvaty, kdy chci v neděli uvařit polévku, dobrou omáčku s domácím knedlíčkem a ještě upéct buchtu.

Polévka překypěla, místo knedlíků máme tenisáky a buchta? Ta zase nevykynula. Sedím v kuchyni a můj sen o vzorné hospodyňce a dvou teplých jídlech denně s napečeným moučníčkem se rozplynul. Brečím. Co brečím?! Já řvu!

Chtěla jsem se vytáhnout a zatím jsem dopadla katastrofálně. A on? Se smíchem mi dá pusu, řekne, že mě má i tak rád a jde nakrájet k té omáčce chleba.

Toto taky stojí za přečtení!

5 úžasných věcí, které jsem pustila do svého života díky vlastní zahrádce

„Starat se ještě o zahradu? Přece nejsem padlá na hlavu!“ Taky jsem si to kdysi říkala, ale dnes to

Čtu dál →

Recenze: Jdu do školy

Také máte doma předškoláčka a přemýšlíte, zda umí vše, co umět má a zda může do školy? Pokud ano,

Čtu dál →

Soutěž: Justýnka a asistenční jednorožec

Mám pro vás opět tři tipy na knižní novinky, které nedovolí, aby vaše děti trpěly „akutním nedostatkem fantazie“, jak

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • mamcalenca

  ramiro,zase pěkný článek!!že i o smutných věcech života se dá psát s nadhledem a nadsázkou,já také tak beru život,no kdyby ne,tak se z toho všeho s dětma dávno zcvoknu:-))
  já vařit tedy umím a prý i velice dobře,no kdysi to bylo i mé povolání,ale mě to i baví,nepoužívám váhu,i buchty dělám od oka,že i tchýně žasne a chválí:-))
  manžel je vychovaný tak,že si sám dokáže i nachystat i uvařit,ikdyž já vařím ráda.nic u něho není problém a ikdyž uvařím cokoliv,je spokojený,dokonce se naučil jíst i neoblíbenou čočku:-))
  můj sen je mět svou restauraci,nebo malou cukrárnu,kde by mohli i dětičky!!
  P.S. myslím,že nejde o to,jestli je člověk zamilovaný a proto toleruje i nepovenený vaření.já si myslím,že je to hlavně v povaze toho chlapa.pokud je fajn,tak to prostě neřeší!!znám hoodně žen,co kmitají,jak páníček píská.a ještě je uráží a háže jídlem..

 • A ještě že ten chleba nezapomněl koupit :)). Gratuluju k normálnímu chlapovi ;-).

 • Tohle je ta pravá láska co prochází žaludkem.Je mu jedno jestli budou knedlíky nebo chleba.Když je člověk zamilovaný tak je jedno co jí.Přeji ti vše dobré.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

TOPlist