Co je na tom, když si pomáháme?

Rubrika: Od srdce i od plic

1197801_writing_on_laptopTento článek mě donutil napsat příspěvek z diskuse na stránkách Moje dítě, kde chodí i spousta z nás. Jedna holčina tam psala, že si zakládá deníček pro své dítko a že potřebuje poradit ohledně obrázků a fotek. Ve stručnosti to popíšu…

Každý má nárok dát si do fotogalerie pouze 100 fotek. Když je využije, nemá už žádné místo pro fotky, a tak si buď musí založit nový deníček na nového člena, nebo si postupně deníček přemazávat. Někdo vymyslel fígl, jak tomu trochu pomoct a získat tak místo pro další obrázky a fotečky – je potřeba napsat nějaký odkaz pod text, který každý napíše, a tím se vlastně dostane obrázek nebo fotka pod text do daného příspěvku a získá tím vlastně to, že obrázek nebo fotka bude zveřejněn a nám zůstane místo ve fotogalerii na další jiné fotečky. Ale o tohle se vlastně ani nejedná. Jde tady o přístup maminek k pomoci druhým.

Hned se totiž ozvala nějaká mamča s tím, že si to má najít sama, že má svoji hlavu a né aby tady furt někdo někomu něco radil, pomáhal mu, že pak mají všichni všechno stejné a tak. A to mě teda dost zamrzelo. Vždyť přece není nic na tom, když člověk někomu druhému pomůže, poradí, prostě si s ním pokecá. Na to tam také vznikla další diskuse, do které se vkládají všechny možné rady a nápady ohledně vytváření deníčků, různé programy na rámečky, nové gify a tak. Určitě i ona sama čerpala z těchto rad a proto mě zaráží, jak reaguje, když potřebuje radu někdo jiný.

Musím sama za sebe říct, že jsem s tou děvčinou strávila večer po netu, psali jsme si zprávy co a jak dělat, co zmáčknout a tak. Doufám, že jí to půjde, naučí se to a pokud budu i já potřebovat radu, tak pomůže. Jsme přece maminy, které si pomáhají. Nebo aspoň na těchto stránkách to tak cítím. Je pravda, že na těch druhých se jen hádá, dokonce i závidí a tak. Ale kvůli některým maminám si prostě nenechám zkazit náladu a budu tam chodit dál.

Tak co, holky, co si o tom myslíte? Je fakt tak hrozné někomu poradit? Myslíte, že to tak zatěžuje, i když máme děti, že si nedokážem udělat chvilku a poradit i druhým? Byla bych ráda za Vaše názory. Díky a mějme se rády a pomáhejme si navzájem, nevíme kdy to budeme potřebovat my sami.

Napsal/a: pipi

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

  • Já mám problém opačný, v mém okolí kde – kdo radí jakon to dělá nejlíp a to taky není o co stát. Ale pokud by někdo pomoc potřeboval a bylo v mé moci pomoci, tak proč ne?

  • jaroslavas

    ahoj Pipi, máš pravdu nechápu proč je pro někoho tak hrozně složité poradit. Já sama jsem taky založila deníček pro své děti a jsem ráda za každou pomoc. Dokonce dělám i deníček sestře a bratrovi(teda jejich dětem). A hle žíly se mi nezkrátili.

  • Pipi, určitě je to od tebe hezké, já když mohu, také ráda poradím…vždyť nidky nevím, kdy zase budu potřebovat radu já :o) Když třeba na Mimibazaru.cz vidím, že nějaká maminka ráda koupí danou věc, kterou jsem viděla, že někdo prodává, tak jí také ráda pošlu odkaz…jindy zase mě i takle někdo pomůže…Přeci jsme lidi a máme si pomáhat, tak nevím, proč to té mamince vadilo??? Asi je tak perfektní, že nikdy radu nepotřebavala…tomu se mě nechce věřit!

  • cau Pipi, tak jsem si rikala jestli jsi to ty? ta pipi13 a ted vidim, ze jo, no ten figl, tak na to prisel muj manzilek a taky jsem ze zacatku vsem radila, jak osidit to misto….hi hi hi jsem rada, ze jste to pochopili a radite si navzajem, kdybych mela psat kazdemu tak bych se asi upsala. uaaaaaaaaa, ale to co tam ta mamina napsala, k tomu jsem se radeji nevyjadrovala pacek(bio….)

  • Ahojínek,tohle je pravda co píšeš,na tom webu jsou některé maminy hnusné to jsem ostatně poznala už já na vlastní kůži..je to hnus ale je to tak.Jsi hodná já to říkám pořád,jsi šikula že jsi jí dokázala poradit..je to fajn a kašli na nějaké naivky!!!Víš co jsme si psali na ICq tak se toho drž ju:o))Papa

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist