O mém vztahu ke sportu a opravdových šampiónech

Rubrika: Vaše příběhy, Volnočasové aktivity

1041936_the_cup_2Nikdy jsem nebyla tak bláhová:), abych chodila cvičit do posilovny…tedy já tam chodila, ale né cvičit, chodila jsem tam číst:) Čekávala jsem tam na Petra a čekání si krátila právě čtením. Četla jsem v té době Sophiinu volbu od Williama Styrona, takže si dovedete představit, jaké jsem asi budila opovržení…

když jsem tuto poměrně tlustou knihu otevřela, pohodlně se usadila do křesílka, požádala o kávu s cukrem!:) a se smetanou!!:) (nikdy neměli obojí:) a protože neprodávali nic řádně kalorického:) ke kávě, z kabelky jsem vytáhla mé zamilované polomáčené sušenky. Stěna mezi recepcí a vlastní posilovnou byla prosklená, nutno podotknout, že já jsem se zjevným úsilím a námahou za sklem nenechala nijak rozptylovat, z druhé strany však jasně šlehaly opovržlivé (nebo závistivé?:) pohledy. Dozvěděla jsem se, že pravidelní návštěvníci mají k dispozici zdarma stravovacího poradce. Z rozhovoru od vedlejšího stolu jsem vyrozuměla, že majitel doporučuje svému klientovi vzít šest vajec, oddělit bílek od žloutků, bílek připravit nad parou…a toto jíst celý týden ke snídani. Při té představě jsem požádala o alespoň o műsli tyčinku (když polomáčené sušenky jsem již dojedla).

Zcela zřetelně si vybavuji bratrovi narozeniny, kdy dostal svůj první opravdový kopačák. Ještě ten den jsem doma téměř „zrušila“ osvětlení chodby u nás doma. Píšu téměř, protože na chodbě máme světla dvě.. Nicméně okna od garáže se mi podařilo vysklít obě, ovšem v tomto jsem bez viny, protože hráč nemůže za chybu brankáře:) ( v tomto případě mého bratra:)

Zcela a zbytečně jsem se sportu snažila vyhýbat, stejně si mě vždycky našel…Ještě na gymplu celá naše třída strávila víkend na chatě umístěné na menším kopci, dopoledne se všechny holky rozhodly strávit lenošením, poleháváním a opalováním na slunné straně kopce. Kluci zůstali na druhé straně kopce, kde si zkoušeli údery basebalovou pálkou. Jeden z odpálených míčků přeletěl přes kopec, aby mi dopadl přesně doprostřed čela. Na tom středu čela trvám, přestože si nic nepamatuji (prý jsem se jen posadila a pak omdlela) – zůstala mi po míčků pořádná boule.

Ták a teď ve Vašich očích asi vypadám:), že bych neuběhla ani šedesátku!:) Na mou obhajobu:) musím říct, že jsem běhala vždycky dobře. Teď se dokonce snažím neběhat a nedobíhat na tramvaj!:) „Dáma to prostě nedělá,“ říká moje maminka….Asi se budu muset rozhodnout, jestli budu dáma, nebo sportovec:)

Pokud jste dočetli až sem, asi Vám připadá, že jsem velký nesportovec, tvor téměř nehybný:) Abych svou reputaci trochu napravila, přiznám se, že mám opravdu ráda turistiku. Prostě strašně rádi a hodně chodíme. Jsme docela nezmaři a když jsme si udělali koncem července pár dnů volna, téměř jsme zničili mého bratra a jeho ženu:) Nicméně komunikace mezi námi již byla opět navázána a chtějí s námi jít… do kina:)

Ke sportu mě přitáhl vždy někdo z mého okolí, ale třeba takové hodiny tělocviku mi toho moc nedaly. Připadá mi to vážně škoda. Mám z nich spíše rozpačitý dojem… Já vím, co asi tak chcete dělat v čase 45 minut s převlečením do sportovního, přesunem na hřiště, za chvilku zase zpět… A přitom se mi opravdu moc líbí, když se ve sportu dětem někdo opravdu věnuje. Mám spolužačku, která strašně ráda (a moc dobře) plave. Má dva malé chlapečky (zatím:). Ti dva prckové plavali snad ještě dříve, než chodili.

Osobně nechci vychovat žádného šampióna, alespoň né v tom pravém slova smyslu. Přála bych si, kdyby mé děti něco chytilo a nepustilo..a to tak, že až jednou budou mít dojem, že se jim něco nepovedlo, na něco nestačí, že jim nikdo nerozumí… a všechny děti (a rodiče) to asi jednou potká… no prostě, když už nepůjdou za mnou, abych jim to rozmluvila:), ať ten pocit můžou jít rozchodit, vyběhat, vyplavat (vyplavit), přeskočit, zkrátka nad ním vyhrát…

Napsal/a: jaholka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Ahoj Jaholko.Musím souhlasit s Kee. Která má mimochodem taky moc hezký příspěvek. S tím sportem jsme na tom podobně.Tak zrovna teď se nemůžu donutit abych po porodu trochu vylepšila svoje břicho. Povinné cvičení mě vždycky nebralo.

  • Jaholko,moc hezké…pobavila jsem se i zamyslela…Píšeš skvěle:-))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist