Vilicek – 34. tt

Rubrika: Moje cesta k miminku

Zdravím všechny maminky, těhulky, čekatelky a všechny čitatelky. Nejprve bych chtěla popřát Emmili k zdravému Tomáškovi. Když jsem četla její článek, bylo mi hrozně úzko. Vzpomněla jsem si na vlastní porod, slzička štěstí ukápla a já si uvědomila, že tento typ článků bych ve svém hormonálním rozpoložení neměla číst. Na chvilku jsem se začala bát, co mě to vlastně čeká…

Uplynulé dva týdny byly ve znamení výletů. Byly jsme v Berouně, podívat se na medvídky z pohádky. Myslela jsem, že se budou Kubovi líbit, ale omyl. Jediné, co ho tam zaujalo, byla dřevěná bouda se skluzavkou, která měla vevnitř spoustu šroubků. Smáli jsme se, že kdyby dostal do ruky šroubovák, tak je za 20minut po boudě.

Potom jsme vyrazili na další výlet. To bylo složení – babička, dědeček po výměně kyčle, já těhule, manžel a Kubík. Manžel říkal, že je to 3 km podél Berounky a tak jsem automaticky brala, že to bude rovina. Potom z manžela vypadlo, že ani kočárek nepotřebujeme. Ok, proč ne. Asi 100 metrů od auta jsem pochopila, že to nebude zas taká rovina. Stoupali jsme do vršku, do kopce, do hory a potom jsme šli ve svahu, pod náma Berounka. No pro mě, člověka s fóbií z výšek, to byl fakt adrenalin, byla jsem nadšená. Pro babičku a dědečka to tak úžasné zdaleka nebylo 🙂 Za odměnu jsme měli krásný výhled na Berounku, trosky hradu Týřov, jednu odlovenou kešku a pořádně bolavé nožičky. Kubík po návratu padnul a poprvé spal až do půl osmé. A jelikož normálně vstává kolem šesté, tak to byla odměna i pro mě.

Co se týče miminka, tak tomu se výlet taky líbil. Vesele mě kopalo do žeber takovým způsobem, že jsem chvílema až vyjekla bolestí.

Jinak se máme fajn. Bříško roste, komplikace nejsou. Občas mám křeče v nohou, na to mi pomáhá hořčík. Občas mě bolí hlava, ale to je špatným pitným režimem. Pohyby cítím stále intenzivněji. Občas cítím páteř prďolky, občas hlavičku a o nožičkách nemluvě. Zatím je otočen hlavičkou nahoře a hodně vysoko. Začal už trénovat plíce a škytá jak o život. Je to moc příjemné.

A protože už se příchod miminka blíží, začala jsem se chystat. V první fázi jsem sundala z půdy krabice s oblečením po Kubíkovi. Vše jsem vyprala a vyžehlila. Je toho celkem hodně a převládají béžové a modré kousky. Takže pokud bude holčička, tak jedině v modré 🙂 Asi nic dopředu kupovat nebudu. Nechci, aby to leželo ve skříni a nevynosilo se to. Ale pořád mi vrtá hlavou, co tomu novému přírustku koupit. Přece nemůže mít všechno zděděné.

V Tescu mají akci na hračky Lamaze a protože mi ta značka přijde úplně úžasná, hned jsem nakoupila dárečky pro kamarádky těhulky a taky dáreček od Kubíka pro naše miminko. Jaký dáreček dá miminko Kubíkovi ještě vymyšlené nemám, ale určitě by to něco pořádného chtělo. Budu muset zapřemýšlet.

Přišel taky další balíček od Benita. Jsou tam moc hezké věcičky, za které moc děkuji.

Dnešní pracovní den je ve znamení oslav. Jsem tu naposledy, tak si to musím pořádně užít. Nakoupili jsme sladkosti, brambůrky, rychlé špunty, nějaké jídlo a pití a můžeme pracovat. 🙂 Slavíme můj poslední pracovní den. Od středy už budu na mateřské. Jé, to mi to ale uteklo:-)

Tak já zase běžím.

Mějte se moc moc fajně a za 2 týdny opět pa.

Vilicek

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Vilicek

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • zikminka

    téda.. to bylo kráný počteníčko… 🙂 a přizávám, že i já na začátku těhu jsme ukápla nejednu slzu u článku Emmili… a myslím, že je to se mnou čím dál horší… teď se mi směje ségra, že koukám v telce jen na samý romantický slátaniny a fňukám u toho… 🙂 Jinak teda k výletu přesně, jsi odvaha, já v těhlech vedrech děkuju, že rodím v zimě 🙂 bych asi umřela 🙂 jinak ta fotka je vážně super!!!! 🙂 tak se opatrujte a užívejte klídek!

  • Teda Vilíčku, ta těhu fotka z posledního dne je fakt super 😀 Já bych ten výlet nezvládla…v těhu jsem měla s Domčou problémy a s Honzíkem strach. Pookřála jsem až 14 dnů před porodem. Za to jsem prý byla podle mé sestřičky strašně akční v šestinedělí. 😀

    Teď mi to při čtení došlo…ty nevíš nebo nechceš vědět, jestli je to bobíšek nebo bobíšková??? Mám v tom teď nějaký chaos 😳

  • Marinada

    Vilíčku, díky Tobě jsem zjistila, že jedno VD miminko už je na světě – děkuju. Tvůj článek se mi moc líbil a ta pracovní fotka mě pobavila, s kolegyní jste fakt dobrá dvojka 🙂 Výlet jsi zvládla a určitě stejně tak dobře zvládneš i všechny okamžiky, které patří k těhotenství a porodu, ale chápu, že článek od Emily Tě rozhodil. Tak máš zákaz číst ho znovu 🙂 Přeji hodně štěstí a těším se na další článek.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist