Vilicek – 32. tt.

Rubrika: Moje cesta k miminku

Milé maminky, těhulky, čekatelky, zvědavky, máme za sebou další dva týdny těhotenství. Byla jsem u gynekologa  a celkem mě překvapilo, že mi vyšetření v 30.týdnu dělal on sám. Přijde mi to jako celkem stěžejní vyšetření (stejně jako ve 20.týdnu) a tak mě překvapilo, že mě neposlal někam na specializované pracoviště. Měly jste to taky někdo tak?

Miminko přeměřil, prozkoumal a konstatoval, že krásně prospíváme, vše je v pořádku a velikost odpovídá stáří. Byla jsem ráda, že je vše ok, ale opět mi to nedalo a ptala jsem se na pohlaví. Pan doktor se mě ptal, jaký mám tip já. Řekla jsem, že kluka. On mi to vyvrátil a říkal, že on tam vidí holčičku. Tak jsem z toho zmatená.

Abych to naše „tipování“ pohlaví shrnula. Někdy kolem 16. tt mi gynekolog věštil holčičku, ve 20. tt na velkém ultrazvuku v Genetu mi pan doktor tvrdil kluka, v 26. tt na 4Dultrazvuku mi paní asistentka věštila holku a v 30. tt mi gynekolog opět věštil holku. Takže většina tipů je na holku, ale podle mě největší váhu má zrovna ten tip na kluka. Takže stále nevím. S miminkem si povídám jako s „Prckem“ a moje zvědavost dostává zabrat. Vím, že to není důležité, ale já bych to tak moc chtěla vědět. Nakupovat v jiných barvách než neutrálních, říkat mu/jí jménem. Dokonce jsem přemýšlela, že bych si v Motole zaplatila nějaké další vyšetření, aby mi řekli jejich tip. Nakonec jsem tu zvědavost překonala a nadále čekám na překvapení 🙂

Stále si užívám pohybů Prcka. Je to krásný pocit, který mi po porodu bude jistě chybět. Cítím jak nožičkama kope do všech stran, cítím jeho zádička, když se přetáčí. Občas se dotýká jen tak jemňounce, občas naopak kope a převaluje se jako při gymnastice. Je to moc roztomilé a moc si to užívám.

 

Taky mám za sebou další nákupy. Byly jsme s kamarádkou v několika velkých obchodech s dětskou tématikou a nestíhala jsem se divit, co vše je na trhu. Většinu jsem shledala za zbytečnou, ale úplně jsem se zamilovala do jedné postýlky. Byla s žirafkou a sloníkem. Měla hodně doplňků do pokojíčku, krásné povlečení… no co dodat.  Luxus. Kdybych nevěděla co s penězi, tak ji hned koupím. A nejen postýlku, ale celý pokojíček.

Další velkou událostí byl svátek Kuby. Ač je to jen svátek, tak to byla první oslava, kdy už Kuba tušil, že se něco zvláštního děje. Vyzdobili jsme pergolu balónkama, jak v amerických filmech :-), udělali mnoho pochutin, které nebyly zrovna nejzdravější, nakoupili dárečky a v sobotu odpoledne se všichni sešli. Malý se naučil nové slovo – dárek. Moc se mu rozbalování dárečků líbilo a nejvíc nadšenej byl z cukrátek, které dostal. Na to, že to byl svátek, jsme se celkem rozšoupli. Dostal houpačku, tříkolku, pistolku, kufřík plný nářadí od Bosch… a další hračky. Největší radost měl z malé plastové berušky za dvacku, kterou jsme koupili od poláků. Bylo to kouzelné a moc roztomilé.

To jsou ty chvilky, kdy jsem nejpyšnější a nejšťastnější mamina pod sluncem.

Jsem moc ráda za každý okamžik s dětma.

Taky jsme o krůček blíž k dalšímu našemu snu, dostali jsme stavební povolení. Teď už jen sehnat penízky, strávit „pár“ hodin na stavbě a budeme bydlet. Snad to bude brzy. Plánujeme být příští Vánoce ve vlastním.

Takže jsem tak ve stručnosti popsala naše slasti a strasti 🙂 Přeji všem těhulkám pohodový průběh těhu, maminkám hodné ratolesti a čekatelkám // na těhu testu.

Vilicek

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Vilicek

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Mně vůbec nevadí, že mě vyšetřil sám….jen jsem čekala, že mě pošle někam jinam, neposlal a tak jsem byla překvapená. Jsem ráda, že je vše v pořádku a víc neřeším.
  Marinade: dvojčata? Nestrašte…To by bylo teprve překvápko 🙂

 • bamiska

  tak jsem si hezky početla, nikam mě neposílala, ale ona měla ultrazvuk s doktroem který ho obsluhoval hned vedle….ted chodím k lékařce a ta ho má přímo v ordinaci a dělá si je sama, což je fajn, nemuset nikam lítat pokud je něco potřeba…..
  tak to jsem zvědavaá, á bych se také přikláněla ke klukovi, ale dokud nebudeš mít uzlíček u sebe tak je to otevřená kniha…

 • Marinada
  Marinada

  Krásný pohodový článek s krásnýma fotkama…S tím tipování pohlaví mě napadlo jedině to, že čekáš dvojčata a na střídačku se tam doktorům vystavují 🙂
  Na vyšetření mě taky nikdy nikam neposílali.
  Tak ať se i nadále dobře daří celé Tvé rodince.

 • Lien

  Moje doktorka i taky dělá všechna vyšetření sama, myslím, že je to řesně jak píše Hanzlíci, pokud má kvalitní UZ, není třeba posílat jinam. Ne všichni obvodní gynekologové ho ale asi mají.

 • Hanzlici

  Gratuluji k prospívání 🙂 Jak píšeš hned na začátku s tím vyšetřením, moje zkušenost je tedy opačná. Moje Dr. dělá všechna vyšetření sama v ordinaci, nikdy mě nikam neposlala (samozřejmě když nepočítám EKG, cukrovku apod.), včetně velkých ultrazvuků. To, že ostatní doktoři posílají své pacientky na jiná pracoviště, jsem se s velkým překvapením dozvěděla až různě z internetu, tak nevím. Možná je to odvislé od dostupného UZ přístroje? To ale těžce hádám. Každopádně díky téhle své zkušenosti bych v tom vůbec neviděla problém, že tě vyšetřil sám 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist