Vilicek 27.tt – první nákupy

Rubrika: Moje cesta k miminku

Ahojky maminky, těhulky, snažilky. Jelikož s pohlavím se to začíná zamotávat, první nákupy byly v lékárně. Popravdě nejen kvůli pohlaví, ale taky kvůli tomu, že tam pracuju a potřebovala jsem vyplnit dlouhé chvíle. 🙂

Teploměr. To bylo přemýšlení. Máme doma digitální rychloběžku, ale podle ní jsme všichni silně podchlazeni. Protože jsme nebyli nemocní, stačila… Ale přece jen, není lepší koupit něco, co opravdu měří? Dlouhé diskuze s pacienty vedly k jednoznačnému závěru. Měří jen infračervený a rtuťový (ten je nesehnatelný a pro děti značně nepraktický). Tak jsem hledala nějaký infračervený, který umí měřit i teplotu ve vaničce a v místnosti. Koupila jsem, vyzkoušela a je super.

Další věc, nad kterou jsem přemýšlela, byla ohřívačka mléka. Protože mně u Kuby hodně chyběla (a to jsem kojila až do 9 měs.), rozhodla jsem se, že si nějakou pořídím. Vybrala jsem levnou a jediným kritérium bylo, aby tam vešly lahvičky od Aventu (přece jen jsou tlustší než obyčejné).

Ostatní věci jsou tak nějak podle zkušeností. Pár přípravků ještě chybí, ale ty dokoupím až těsně před kvůli exspiraci. Koupila jsem slunečnicový olej a to hned lahev, protože toho není nikdy dost, obyčejné mýdlo od Sebamedu (Kuba je atopik a tak se kosmetice snažíme vyhnout). Na prdelku jsem pořídila Sudocrem, na opruzeniny Imazol (kombinace, která nám plně vyhovovala). Taky mám do zásoby balzám Bioderma Atoderm PP (to kdyžtak vymažu na Kubu). Čtverečky na pupík, (líh koupím těsně před). Odsávačku na vysavač máme už od Kuby (je skvělá, ač jsem se jejímu používání trochu bránila – přece jen vysavač…??). Všechny ostatní věci mám na prsa (opět zkušenosti od Kuby, který mně bradavky rozkousal takovým způsobem, že jsem při kojení brečela bolestí) – bepanten, v horších případech Hemagel (ten jsem nezkoušela, ale dá se potom vymazat na odřeniny a jiné defekty, případně i na jizvu, aby se lépe hojila), polštářek na chlazení, event. ohřívání (snad to bude stačit :-))

Minulý týden jsem absolvovala dva ultrazvuky. První u gynekologa, který mě ujistil, že je vše v pořádku. Tvrdil, že takovou pohodovou bezproblémovou maminku vidí vždycky rád. Ale nasadil mi opět brouka do hlavy. Říkal, že tam vidí holčičku (na ultrazvuku v 20.tt nám řekli chlapečka). Další ultrazvuk už byl placený a byl to 3D (4D). Nechali jsme si udělat video a několik foteček. Miminko se nám nechtělo vůbec ukázat. Nejprve dalo před obličej ručičku, potom druhou a nakonec si přitáhlo i nožičky. Protože jsme to samé viděli i u Kuby, vyvstala mi v hlavě myšlenka: jak moc dítě „cítí“ ultrazvuk. Je mu to příjemné? Sestřička mi na tuto otázku neodpověděla (taky jak by to měla vědět), ale odpověděla mi na otázku pohlaví. Další tip je holčička. Takže suma sumárum máme 2 tipy na holčičku a jeden na kluka. Ale já si stejně myslím, že to bude kluk (fotbalista po dědečkovi :)).

Horké dny mě taky nijak netrápí. Máme v ložnico-obyváku větrák, venku bazének, v okolí spoustu lesů… možností, jak se ochladit, je spousta. Jen Kubu hodně svědí hlavička. Myslíte, že mu ty vlásky můžu vzít strojkem? Má je hodně hustý, nebudou potom ještě hustší?

Takže užívejte si léta, volna, prázdnin a dovolených, dávejte na sebe pozor a za 14 dní opět pa.

Vilicek

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Vilicek

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Anonymní

  Ahoj, s tím stříháním je to jen pověra, hustotu máš danou geneticky. 🙂
  Prcka beru strojkem každé léto, letos už byl a půjde ještě jednou.

  keensp.

 • Vilicku, já bych jej taky klidně ostříhala. Důležité, jestli se nechá on 😉 Ale pokud si dobře pamatuju, tak je mu tak 20 nebo 21 měsíců, ne? (To je jako moje mladší.) To už by se mohl nechat.

  Soudal, nevím, mám pocit, že je to jen pověra, že stříháním vlasy houstnou. Myslím tu někde byl i článek na toto téma…

 • Vilicku, díky za velmi pohodový a pěkný článek o tobě a mimi. 🙂

  Bepanthen jsem používala jak na prdelky dětí, tak i na prsa. Pár dnů jsem musela dokonce při kojení použít silik.klobouček, protože kojení bylo díky trhlinkám hrozně bolestivý. Díky němu se mi bradavky zahojily mnohem rychleji a nemusela jsem na pár dnů přestat kojit, jak mi doporučovala dr.

  Tvůj článek se mi dnes líbí o to víc, že pro prvně těhu-maminky píšeš i dobré rady, co pořídit 🙂 Sama za sebe bych ještě doporučila investici cca do 30,- Kč za klobouček. Lékárna nám o víkendu nefunguje a tak do pondělí bylo každé kojení velkým utrpením, které se zhoršovalo. 🙁

  A k tvému brouku v hlavě…asi na tom něco bude!!!
  Obecně se říká, že stříháním vlasy houstnou…ale jestli se Kubík potí a je atopik, tak ho klidně ostříhej.

  Užívej si pohodového bříškatění 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist