Vilicek 25.tt – výlet na Moravu

Rubrika: Moje cesta k miminku

Dobrý den maminky, těhulky, čekatelky.
Uplynulých 14 dní jsem já, Kuba a mé bříško strávili u rodičů na Moravě. Bydlí v rodinném domku s velkou zahradou v malém městečku na Valašsku. Cesta byla dlouhá a úmorná jako pokaždé, ale rychlé občerstvení a kafe v motorestu u dálnice nás vždy postavilo na nohy.

Kubík téměř celou cestu do Brna (polovinu celkové cesty) prospal. Potom jsme si zpívali, povídali a koukali z okýnka. Byl statečný. Mně se teda v autě moc dobře nesedělo, protože kopance do podbřišku jsou vsedě o dost intenzivnější.

Po příjezdu k babičce a dědovi (mým rodičům) jsme okoukli zahrádku, vybalili postýlku a vše přichystali na spaní. Kuba už je velký a hodně se přizpůsobí, takže cestování je příjemnější, nepotřebuje tolik věcí.

První výlet jsme směřovali do Luhačovic. Prošli jsme kolonádu (Kubu nejvíc fascinovali kačenky, které se tam brodily), dali jsme si oběd, vyzvedli babičku z práce a zašli na plovárnu. Plovárna nás okouzlila. Velký bazén pro mě, já plavání miluju a v těhotenství je to obzvlášť příjemné. Malý bazének se skluzavkou a kupou hraček pro Kubu. A venku jako bonus trampolína. Tam jsme nakonec strávili nejvíc času. Kuba hopsal a moc se mu to líbilo. Dokonce zvažujeme, že nějakou trampolínu koupíme. Totálně vyčerpaní jsme dorazili k prarodičům a vyčerpáním usnuli.

Další výlet směřoval do Zlína. Byl to sice „pracovní“ výlet, ale proč nespojit příjemné s užitečným. Prošli jsme Zlín, navštívili obchoďáky (jako bysme jich v Praze neměli dost) a opět objevili trampolínu, na které jsme strávili spoustu času. Škoda, že jako těhotná na trampolínu nemůžu. Tak ráda bych si zahopsala.

A většinu času jsme strávili na zahradě. Kuba tam měl výběh – samá rovinka, žádné překážky. Moc se mu líbily babiččiny okrasné stromečky a okrasné kamínky. Nosil kamínky do schránky. Babička mu hubovala a jemu se líbilo, že ji může škádlit. Taky Kuba objevil tajemství dílny. Všechny ty kladiva, šroubováky a další nesmysly ho úplně učarovaly. Trávil tam s dědečkem dlouhé chvíle a zkoušel, co to všechno umí. Kladivo se stalo nejoblíbenější hračkou. Bohužel reálné kladivo je mnohem lepší než hračka z Ikey, s kterou si taky vyhraje.

Po oteplení jsme napustili bazének a začali si užívat vody. Z vody jsme Kubu vůbec nemohli dostat. Nakonec jsme ho nejčastěji potkávali s kladivem v ruce v bazénku.

A co jsem dělala já? Vegetila 🙂 Bylo to úplně bombastické. Seděla jsem pod pergolou, četla si, občas pomohla v kuchyni, starala se o skleník a hlavně odpočívala. Byl to úžasný relax.

Nákupní horečka na mě zatím nedorazila. Jediné, co jsem zatím pro prcka nakoupila, teda spíš objednala, jsou věci z lékárny. A to jen proto, že jsme s kolegyní (taky těhulkou) nevěděly, co máme v práci dělat. A pracujeme – kde jinde  než v lékárně. Jestli vše dorazí tak jak má, tak budu mít tři čtvrtiny nákupů zasebou. 🙂 Ale o tom až příště.

Přeji příjemné dovolené, sluníčko a hlavně dobrou náladu.

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Vilicek

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist