Vilicek 19. tt – jak rosteme

Rubrika: Moje cesta k miminku

Ahojky maminky, těhulky, snažilky.
Tak jsem dostala výsledky triple testu. Vše je v pořádku a žádná aberace není na obzoru. Taky jsem absolvovala prohlídku u lékaře. Přibrala jsem od začátku těhotenství 2 kg a to se doktorovi líbilo.

Na rozdíl od prvního těhotenství, kdy jsem měla už 7 kg navrch. Tak jsme se s úsměvem shodli na teorii, že vše, co jsem měla nabrat, jsem ještě nestihla shodit. 🙂
Tlak a moč byly taky v pořádku, jen asi málo piju (tak jsem se hned polešila a sedím tu s láhví vody). Když mě doktor vyšetřoval, tak jsem si postěžovala na časté bolesti v podbřišku, které mě dovedou třeba i probudit. Hned mě prozkoumal i děložní hrdlo a říkal, že po císaři to může bolet, ale podle ultrazvuku je vše v pořádku. (Vysvětloval mi to tím, že na děloze můžou být srůsty.) Ptala jsem se i na pohlaví. Říkal, že by si vsadil na holčičku, možná by si i přihodil, ale taky mě upozornil, že je velký hazardér a je to jen tip. (Mimochodem Kubík byl dle prvního tipu pana doktora taky holčička. :-))

Když už jsem narazila na to pití, mám dotázek. Jak moc řešíte stravu? Já jsem si všimla, že krom prosazování zdravého životního stylu (celoživotní záměr) jím úplně stejně jako doposud. Omezila jsem kafe (ale jedno denně si stejně dopřeju), čaj (piju hlavně ovocné) a nedám si sushi, tatrák, krvavý steak a podobné syrové pochoutky. Dala jsem si totiž včera játra na cibulce (měla jsem na ně neskutečnou chuť) a tchýně se zděsila, že to přece v těhotenství nesmím. Nerada bych prckovi ublížila, ale jednou za těhu to snad neuškodí, co myslíte?

Bříško roste jako divé, 11 cm navíc. Prcek si tam pěkně kope, vrtí se a nejakčnější je při večerních zprávách. Asi ho ta politika taky rozčiluje 😀

 

Výbavičku jsem zatím ještě nezačala shánět, protože se učím na atestaci. Pravda, prcka trošku zanedbávám tím studiem. Ale příští týden už ten teror skončí a prckovi to plně vynahradím. Vyhlídla jsem si na netu tričko s otiskem nožičky a s nápisem jsem holčička. Viděla jsem tam spoustu hezkých triček, tak už se těším až si nějaké objednám.

A co mě čeká a následujících 2 týdnech? Krom atestace jsem objednaná na velký ultrazvuk do Gennetu. Doufám, že bude prcek zdravý, uvidím ho v plné krása (doposud se mi při ultrazvuku statečně schovával) a třeba se i to pohlaví dozvíme.

Budu se moc těšit na příspěvky spolutěhulek a chvíle, kdy pořádně pročtu celé vašeděti.cz.
Teď už se s vámi loučím.
Pa pa Viliček

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Vilicek

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Ahoj Viličku, moc pěkně se kulatíš 🙂 Přeji ti, aby atestace dopadla dobře a hodně štěstí na ultrazvuku. Velký je senzační. mimi jde krásně vidět. Budete si nechat zjišťovat co to bude?
    Pokud budeš mít fotečku, tak se s námi poděl 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist