Vilicek 17. tt – první pohyby

Rubrika: Moje cesta k miminku

Ahojky maminky, těhulky, snažilky.

Druhý trimestr pro těhulky připravuje hodně příjemných pocitů a překvapení. Bříško roste a miminko se začíná ozývat. Leželi jsme s Kubíkem u televize a vychutnávali si poslední chvilky před spaním. V tom jsem cítila takové to jemné zabublání v bříšku. Miminko. Byl to nádherný pocit, chybělo mi to.

Tak jsem se hned rozhodla, že je nejvyšší čas na nákup těhotenského oblečení. Vyrazili jsme s kamarádkou a s Kubíkem do Prahy. Nakupování s Kubou není žádná zábava, proto jsem musela mít výpomoc. Bohužel jsem narazila, protože na tak velké tělo těhu oblečení asi nedělají. Když už jsem něco našla, tak to vypadalo jako na udržovanou šedesátnici a tak já rozhodně vypadat nechci. Těsně před odjezdem jsem zavítala do takového malinkého obchůdku a koupila si nejen kalhoty (jeansy), ale i slušivou tuniku a svetřík. Byla jsem nadšená a s pocitem uspokojení jsem dojela domů.

A zajímavý poznatek. Povídala jsem si v přeplněné tramvaji s Kubou, měl nahaté bříško. Tak mu na něj šahám a říkám: „Kubíku, co to tady máš?“ a Kuba suverénně odpověděl: „Mimi“. Vysvětlila jsem mu, že miminko má v bříšku jen maminka, ale Kubík tam má jogurtík, co zrovna papal. Tak asi to, že mu ukazujeme bříško a říkáme, že je v něm mimi, vnímá jako standart u každého :-).

Co se týče vnímání těhotenství, tak nevolnosti už se neobjevily, ale trošku mě trápí věčně ucpaný nos. Pořád jen smrkám a smrkám. Hlavně po ránu je to silný. Přemýšlela jsem, jestli to nemůže být nějaká alergie, ale to načasování nahrává spíše těhotenství, nemyslíte? Také se objevil výtok, který překonávám tetraboritanovýma globulema (vždy jednu na noc  a na týden je klid). Únava není tak hrozná. Ač se po nocích učím na atestaci, tak to docela zvládám. Jen to tělo je jak automat. V prvních měsících jsem únavu překonávala tím, že jsem si po obědě lehla (Kubík spinkal). A teď už to sice nepotřebuji, ale tělo po obědě prostě normálně nefunguje a chce relaxovat. Tak ho pomalu odnaučuji lenošení :-).

Nad otázkou výběru porodnice jsem dlouho neváhala, a přestože jsme se přestěhovali a měla bych blíže porodnici v Nemocnici Kladno, rozhodla jsem se pro vyzkoušenou porodnici v FN Motol. Registrují tam od 14. týdne, tak jsem tam poslala muže a ten mě zaregistroval.

Taky jsem absolvovala triple test- v 16. týdnu. Výsledky se dozvím až příští týden, tak snad to bude v pořádku.

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Vilicek

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Vilicku, díky za další zprávičky o těhu 🙂
    Já jsem taky jela do vyzkoušené porodnice, která byla 120 km od našeho domečku…po mém přijetí se vyhlásil STOP-stav…byla jsem ten den poslední přijatá maminka k porodu (bylo teprve 11 hod.)- měli jsme štěstí 🙂

    Držím pěstičky, aby bylo vše v pořádku!!!

  • Marinada
    Marinada

    Ahoj Vilíčku, ta tunika je opravdu nádherná – měla jsi šťastnou ruku. Jinak koukám, že opravdu nezahálíš – při tom všem se ještě učíš. Tak přeju, ať všechny testy (těhotenské i školní) dobře dopadnou a je super, že už cítíš pohyby.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist