Veronika – 31. tt

Rubrika: Moje cesta k miminku

Ahojky… tak dalších 14 dní je za námi. Tentokrát to probíhalo v mírnějším tempu. A to nejen kvůli vedrům, které panovaly, ale taky kvůli tomu, že už si opravdu připadám jak vorvaň na suchu :-). A to mě ještě dva měsíce čekají.

Byla jsem na další kontrole u gynekologa a nezjistila jsem zrovna moc pozitivní zprávy. S princeznou je sice všechno v pořádku, co se týče zdravotní stránky, ale dozvěděla jsem se jinou věc. Zatím to nevypadá moc akutně, ale i tak.

Pan doktor mi totiž řekl, že ta naše princeznička se nějak moc těší na ten svět. Když mi prováděl UZV, tak mi řekl, že je maličká už docela dost nízko na to, v kterém jsem týdnu. Takže to vypadá, že Vendulka půjde za námi mnohem dříve, než by měla . Zatím se neotvírám, ani se mi neodlučuje placenta, takže na další kontrolu jdu za 3 týdny. Ale tam se rozhodne. Pokud to bude nastejno, tak asi pravděpodobně si budu muset jít preventivně lehnout do porodnice. Doufám tedy, že se maličká „vzpamatuje“ a ještě si chvilku počká. Od doktora mám naordinovaný co největší klid. Hlavně žádné velké fyzické aktivity. Přítel samozřejmě by byl nejraději, kdybych jen ležela a nic nedělala, ale ono to nejde. Máme přece ještě Vašíka. Ale on je naštěstí rozumný a chápe, že nemůžeme dělat nic moc namáhavého :-). Je to už můj velký rozumný chlap. A navíc jde za necelý týden do školky, tak přes dopoledne si na chvilku spočnu.

Samozřejmě, že jsem po takovém sdělení dostala velký strach, aby se něco nestalo, ale pan doktor mě uklidnil, že zatím je to v normě. Ale že kdybych cítila, i kdyby jen slaboučké bolesti, tak mám okamžitě přijít k němu, nebo na pohotovost. Tak od kontroly uběhl už týden a zatím je všechno v pořádku, takže „ťuk, ťuk“.

Ale od horších zpráv k těm lepším. Tento víkend jsme byli na svatbě přítelovy sestřenice a řeknu vám, byla to krása. Svatba se konala ve Vizovicích, takže to byla ta pravá valašská svatba se vším všudy :-). Slivovice (a nejen ta) samozřejmě tekla proudem, všude samé jídlo… no radost pohledět. Báječně jsme si to užili. Po dlouhé době to byl náš rodinný výlet a stálo to za to. Bohužel jsem zapomněla foťák, ale jakmile budou fotečky ze svatby, hned vám tu nějaké vložím. A největší sranda byla, že se nás tam sešlo 5 těhulek 🙂 Bylo to jako na srazu těhotných :-).

Ještě bych zapomněla, že jeden den jsme si s Vašíkem a mojí mamčou zajeli vykoupat na Žermanickou přehradu a bylo to báječné. Nejlepší osvěžení, jaké mohlo být. Vašík se nemohl nabažit vody, ani ven se mu nechtělo. I když popravdě ani nám ne :-). V těch vedrech se to opravdu hodilo.

Taky se u nás ve městě konaly každoroční historické slavnosti, na kterých jsme samozřejmě nemohli chybět. Vašík pokrmil zvířatka, pohladil koníčky a pak jsme se chvilku dívali na šermířské souboje a pojedli, co se dalo. Prostě další vydařený den.

Takže krom těchto výletů jsme seděli doma nebo na zahradě a odpočívali a nic nedělali. Taky nám přišel další balíček od sponzora a opět samé krásné věcičky. Nemůžu se jich nabažit. Je to všechno takové maličké, slaďoučké.

Jediné, co mi kazí náladu posledních asi 5 dní je to, že Vašík je nějaký nemocný. Pár dní už kašle, poslední dny celkem dost a navíc mluví strašně a má teploty. Musím s ním zajít k doktorce a uvidíme. Podle mě to vypadá na angínu. Ale snad ne, protože máme týden na to, aby se uzdravil, než nastoupí do školky. A navíc i já mám krk jak struhadlo . Ale tak co… přinejhorším si spolu poležíme pár dní v posteli, stejně má být škaredě a pršet.

Takže pro dnešek to bude asi všechno.

Mějte se pěkně a držte palečky, ať je s maličkou všechno v pořádku.

Ahoj

Verča, Vašík a Vendulka

P.S.: Už teď brečím, když si vzpomenu, že se blíží nástup do školky, by mě zajímalo, co budu dělat, až to přijde :-). A co vy a nástup do školky, školy?

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Veronika

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • Ahojky Verčo, odpočívej a jen odpočívej…držím pěstičky, aby jste byly obě, co nejdelé 2v1 🙂 Hlavně, že je Vendulka v pořádku… hezky jí přesvědčuj, že u tebe v bříšku je jí zatím nejlépe, a že se na ni sice taky těšíte, ale ještě není ten správný čas!!!!

  A nástup do školky?! …. ten jsem obulela a nemohla to nějak rozdýchat, že ty moje miminečka už šupajdí do školky a vidíš, uteklo pár let a zítra to ořvu znovu, protože Honzík nastupuje do 1. třídy.
  Když nastupovala Domula do 1. třídy, byli Honzíkovi necelé 4 měsíce, takže to nebylo tak moc emotivní, protože mi doma zůstalo aspoň jedno dítko na mazlinkání. Ale teď už i Honzík udělá obrovský životní krok do světa…už se budu bát dvojnásobně 🙁

  Bože, ten čas tak letí…nějak mi příjde, že si ty děti ani nestačím pořádně vychutnávat!!!

 • verikvr

  ahojte všechny…moc děkuji za podporu…naštěstí to vypadá, že bude všechno v pohodě :-)…i u Vašíka mi hrozilo, že půjde dříve, dokonce jsem dostala prášky na zastavení a nakonec to dopadlo tak, že šel ven až o 14 dní později :-)…ale i tak člověk se přece jen bojí o to malé stvořeníčko…zikminko- jj, ta svatba byla naprosto skvělá, bomba
  bamisko-já mám pevné nervy i výdrž…a samozřejmě, že pokud to prostě nepůjde, tak si ho nechám doma
  tak se zatím mějte pěkně…ahoj

 • bamiska

  přeju aby bylo vše tak jak má být, mě zas říkali jak se otvírám a ono to pak zůstalo a nic se nedělo, to připisuji jen pro tvé uklidnění, ale přesto klid a odpočinek nepodceňuj…

  klidný a pohodový vstup do školky…jukni sem do archivu článků zvorna tento měsíc vycházely ke školkce a jak ji zvládnout….přeji pevné nervy a hlavně tvou důslednost a výdrž pokud přijdou nějaké slzičky….no a další věc pokud by opravdu bylo vidět že to nejde, tak bych si ho nechala v klidu doma a nebudeš aspoň muset s mimčem nikam lítat….ale to je krajní řešení

 • Veroniko, moje všechny tři děti se hlásily na svět dřív, ležela jsem, a vždy to naštěstí dopadlo dobře. Dokonce teď to poslední vydrželo až do 39,1 tt. Takže moc si to nebrat, snažit se myslet pozitivně a opravdu se snažit co nejvíc ležet, ať pak nemusíš být dlouho v porodnici. Držím palce.

 • Lien

  Verčo přeju pevné nervy, osobně si myslím, že žádné odpočívání, natož ležení mimo domov u cizích lidí v neosobním prostředí zdravému těhotenství rozhodně nepřidá. A pokud to není akutní (dítě hlavu venku), měli by doktoři raději držet pusu, nechápu k čemu ti takové sdělení má být kromě většinou zbytečného stresu a strachu o mimčo.
  Držím palce.
  A se školkou ti asi taky nepopřeju, čím dál tím víc mám pocit, že pro děti školka není dobré místo.

 • Verčo hlavně nestresuj, to bude dobrý. Já jsem tak ležela od 30.tt. Naštěstí to bylo u první dcery, takže jsem nemusela řešit starší dítko… No ale nakonec to dopadlo tak, že jsem neustále ležela, ládovala se magnézkem a pak vesele týden přenášela 😀
  Otevřená na 2 cm jsem byla fakt dost dlouho a nakonec jsem u porodu dostávala kapačky, že se málo otvírám… Občas jsou to prostě paradoxy.

  Ale chtěla jsem tím hlavně říct, že to chce dodržovat klidový režim a když vydržíte ještě 6 týdnů (to uteče jako voda), tak už vlastně budeš v termínu 🙂 Věřím, že to zvládnete.

  A v pondělí přeju pohodový nástup do školky 🙂

 • Lussy

  Veroniko,
  zkus odpočívat opravdu co to jde!
  Já měla doma ani ne 2,5 letou dceru, když mi doktor řekl v 29.tt, že se otevírám. A přesně jako tobě – kontrola za 3 týdny nebo pohotovost.
  V 31.tt jsem jela na pohotovost, nechali si mě tam, v 34.tt jsem porodila a další skoro 3 týdny tam ležela s malým.
  Nechci tě vůbec strašit, jen říct to, že je milionkrát lepší ležet doma než v porodnici, nervovat se o miminko a smutnit po tom co je doma.
  Moc držím palce, ať se Vendulce u tebe ještě ty 2 měsíce hodně líbí!!

 • Marinada

  Veroniko, moc držím palce, ať Vendulka zůstane co nejdýl u Tebe v bříšku. A taky ať je Vašík brzy OK, aby mohl nastoupit do školky a ukázat Ti, jak moc je to šikovný kluk.

 • zikminka

  Veru, četla jsem zas jedním dechem…. 🙂 věřím, že s maličkou bude vše v pořádku, určitě to bude tak jak má být a je dobře, že se šetříš… a Vašík už to chápe a jako rozumnej kluk Ti to určitě hodně ulehčuje…. a neboj, věřím, že i tu školku zvládnete… já se těším na pondělí, protože kamarádky syn jde poprvé do školy a chce mě tam mít… a ta svatba to musela být velká akce… 🙂 Takže se těším na další řádky a držte se holky…. 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist