Veronika 19. tt – jaký vybrat kočárek?

Rubrika: Moje cesta k miminku

Ahoj, tak je to zase tady. Opět jsem usedla k počítači, abych napsala další článek.

Před pár dny jsem byla na další kontrole u gynekologa a všechno je v pořádku. Sestřička mi vzala odběry, změřila tlak a zvážila a pak jsem šla k doktorovi. Mimísek už má 15 cm :-), teda teď už možná zase o něco více. Srdíčko mu tluče, jak má, všechno je tak, jak má být :-). Další kontrola mně čeká za zhruba 14 dní a při ní se budu objednávat i na kontrolní 3D ultrazvuk.

Budu se objednávat u nás u jiného gynekologa, ten je na to expert a je to strašně super doktor, se všemi D. Rozhodla jsem se, že si na to 3D vezmu i Vašíka, ať se podívá na mimíska i v „reálu“. Ať opravdu vidí, že mám v bříšku miminko. Už jsem mu řekla, že se na mimíska půjde podívat a strašně se těší :-). Je to už teď velký bráška. Doufám, že mu to vydrží i potom.

Jinak mně zase zlobí váha. Zhubla jsem to, co jsem nabrala. Mám opět stejnou váhu, jako před těhotenstvím. Ale asi to bude v pohodě. Ono jsem to totiž asi vypotila na horách.

S přítelem a Vašíkem jsme totiž podnikli výšlap na Lysou horu. Musím říct, že jsem na sebe hrdá, že jsem to zvládla. Ale stálo to za to. Je z ní nádherný výhled na Beskydy. Prostě nádhera, všichni jsme si to náramně užili. Normálně mi to nedělá problém. Dokonce, když jsem byla těhotná s Vašíkem, tak jsem v 8. měsíci vyšlapala pěšky na Radhošť. Ale to jsem byla vycvičená, celé první těhotenství jsme furt někde trajdali, lítali po horách. Ale teď jsme nebyli skoro nikde a tělo už si trochu odvyklo. Ale zvládla jsem to a už se chystáme na další výšlap. Já prostě nejsem zvyklá být doma a Vašík vlastně už taky ne. Už odmala ho učíme, aby si nezvykal jen doma, u televize atd.

Co se týče mimíska, tak ještě pořád nejsem ve fázi, kdy mně chytla nákupní horečka. Ale to přijde a obzvláště v době, kdy Vašík nastoupí do školky. To už budu mít jen dva měsíce do porodu a navíc budu sama doma a přepadne mě nuda, tak půjdu dělat to, co umí každá ženská nejlépe – nakupovat :-). Jediné, co už řešíme od začátku těhotenství, je výběr kočárku. Nějakou představu už máme, ale pořád zatím jen koukáme a hledáme. A nemůžeme se rozhodnout, jestli tříkolku, nebo čtyřkolku. Jelikož to bude „zimní“ dítě, tak se musíme dobře rozhodnout. Ale opravdu ho koupíme až tak v září. Kdy jste kupovali kočárek vy? A jaký si myslíte, že je lepší?

Pro dnešek to bude asi všechno. Už mě nic nenapadá, tak snad jen – mějte se krásně a užívejte si :-).

Ahoj Verča a mimísek.

P.S.: Přišel mi balíček za články a musím říct, že prostě samá nádhera. Moc děkujeme, jsou to krásné věcičky.

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Veronika

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • veru to je fajn,že jsi pořád akční :-)s víhou bych se asi netrápila,však ono to půjde nahoru neboj.Na Lysé jsembyla také těhu tak nějak kolem 12 týdne a šlo to,jen moje tchýně si ťukala na čelo.ale nám se výlet líbil.S kočárkem moc neporadím,dnes bych si já vybrala jiný než když jsem čekala děti,tak se rozhodni podle velikosti,váhy a využití.Přeji šťastnou ruku při výběru.Jo a 3D ultrazvuk byl zážitek pro naši celou rodinu,máme DVD na památku a tam bylo odhalené tajemství pohlaví 🙂

 • Lien

  Malý je kouzelný 😛

  S kočárkem tedy neporadím, já ho kupovala v záchvatu šestinedělních hormonů, když mě otec strašil, že doktorka bude kontrolovat co vše máme a pak na nás pošle sociálku, až zjistí, že nemáme to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.

  Takže jsem šla do obchodu, ukázala na nějaký jeden a od té doby ho mám na půdě :-).

  Byl používaný týden mojí maminkou, když jsem ležela v porodnici s druhou dcerou a zjistilo se, že táhne k jedné straně, tak snad jen tenhle postřeh, je opravdu třeba ho poslat po rovině a nesmí nikam zahnout, maminu bolela ruka, jak ho pořád musela strkat ke straně.

 • Peťka

  Veroniko, moc vám to na fotečkách sluší.
  Je vidět, že jste sportovní rodinka, pak by se vám nejspíš hodil nějaký fajn kočárek, vhodný i na výlety, do hor, do přírody. 🙂
  Pak určitě pošlete foto, jaký jste vybrali.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist