TVD: Konečně si užívám

Rubrika: Moje cesta k miminku
Krásné jaro… naplno si užívám slunečné dny a vystavuju na odiv svůj pupek, který konečně vyrostl, ač já sama mám o další dvě kila méně, tak pupek už mám krásně těhotný a ne jen špekatý, jako do 8. měsíce.
Při minulé kontrole mi doktorka řekla, ať více jím, i diabetolog mi řekl, ať zařadím druhou večeři, tak jsem se přímo přežírala a výsledek?

Já mám o další dvě kila méně, ale miminko naštěstí vyrostlo o 300 gramů, i když doktorce se stále zdá moc prťavé, tak já jsem spokojená, jestli poroste tímto tempem, tak by mohlo při porodu vážit 2800gramů, což je dle mě krásný miminečko.

V úterý se rozhodne… nebo ve čtvrtek? Doktorka mě stále tlačí k porodu v Brně, ale já do Brna nechci, protože je to od nás skoro dvě hodiny spojema, no když připočítám městskou hromadnou dopravu, tak i víc, jo porod by byl naplánovaný, tak žádný problém v tom nevidím, ale dojíždění na ozvy mě děsí, taťulda si nemůže brát každou chvíli volno, aby mě tam v pohodlí autíčka dovezl a sama se trmácet? No potěš koště 😀

LEpcpkNRjhxxXv9faRnzyNUaKsQqJQDxzq9y0twAFAHR4z5E7oREikfayRzT5lUobvLhNNg    GMSd2S1Kbn1Hsx8bHNtOfziJ_xvwDDmyaIrfbo4UGrBwM7vwG_fpXVpJnFNm1ajfQ2G0a00

Jenže doktorku stále děsí ta jedna zvýšená hodnota cukrovky, co vyšla na OGTT, i když chodím na diabetologii a cukr si pravidelně měřím a mám ho naprosto v pořádku, tak ona stále vidí tu desetinku navíc. Já to chápu, jsem starší, obézní, měla jsem určité problémy s otěhotněním, ale cítím se skvěle, cukr mi nestoupá a nemusím si píchat inzulín… tak jsme se domluvily, že v úterý zajdu u nás na porodní a na konzultaci za dětským primářem, jestli mohu rodit v Boskovicích, jestli kdyby mělo miminko zvýšený cukr v krvi, jestli si s ním poradí a budou vědět co a jak.

Řeknou-li půl slovíčka, nebo se jen křivě podívají, tak už protestovat proti Brnu nebudu a budu se tam trmácet klidně denně.

Zatím si stále užívám výletů 2 v 1 😀 Už jsem na mateřské a odmítám být už doma zavřená jako celých 7 měsíců, takže furt vymýšlím nějaký výletečky a návštěvy.

Hned první den mateřské jsme jeli na celosvětovou výstavu minerálů do Tišnova, kam jezdíme každý půlrok a vždy tam najdeme něco nového, letos tam taťulda koupil spirálu se zelenou  kuličkou nad postýlku Pivátkovi, pak jsme navštívili v Tišnově příbuzný od mého bývalého manžela a teta neustále fotí a fotí, tak přikládám fotky, na kterých už je můj pupek krásně vidět.

P5030658

V sobotu taťulda natřel postýlku a pak v týdnu postavil a já jsem se uklidnila, že už máme kam to miminko dát 🙂

No a v neděli další výlet, protože jsem v dubnu měla narozeniny a neteřinka taky, tak jsme jeli do Zoo Zlín Lešná, neteřinka o berlích, má něco s patičkou, ale hnala se rychlostí blesku a já se za ní šinula jako ten lenochod, se kterým jsem vyfocena a přikládám k pobavení. Počasí nám celkem vyšlo, nebylo ani teplo ani zima, sem tam sprchlo pár kapek, ale nebylo to nějak hrozný, aspon se lépe dýchalo. Jen jednu chybičku to mělo 😀 Děda dovezl neteřince plcha a ona se na něj tak těšila, že nějací lvi či sloni, žirafy a tak dál zavření v kleci? Co to je? Když doma na ni čeká plch lískový a může se s ním mazlit, tak pak už honem spěchala domů.

P5030590    P5030656

V týdnu spíš odpočívám nebo něco stále přerovnávám a poklízím a vyhazuju a stále se mě zde zdá moc zbytečných věcí, to je prý hnízdění a postihuje to každou budoucí maminku, tak snad nejsem sama.

Další květnový víkend jsem měla vymyšlený výlet do Ostravy na celý víkend, ale nedomylsela jsem, že je mistrovství v hokeji a není nikde místo na spaní a do stanu v mém stavu opravdu nepolezu, tak si uděláme jen jednodenní výlet do Luhačovic, ještě jsme tam nebyli, taťulda má rád kašny a dle obrázků je jich tam mnoho, ochutnáme nějaké prameny a pofotíme se na krásných místech.

V týdnu pak mám naplánovaný nějaký návštěvy, co jsem dlouho neviděla a hlavně v úterý to porodní a dětské, tak na mě myslete a držte prstíky i svých dětiček.

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož partnerem je Mamaja.cz.
mamaja

Napsal/a: Pivatko

Toto taky stojí za přečtení!

Jak si s dětmi užít jarní prázdniny?

Jarní prázdniny jsou již v plném proudu a právě toto období je ideálním časem, během nějž by si měli udělat volno také

Čtu dál →

10 tipů, jak dodržet novoroční předsevzetí

Nalezení rovnováhy při plánování novoročních předsevzetí je důležité. Je potřeba si dát dost velké cíle na to, aby se

Čtu dál →
jak být skvělá máma

5 tipů, jak být skvělou mámou

My mámy máme takovou zvláštní schopnost. Ať děláme, co děláme, máme aspoň jednou za čas pocit, že toho není

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Marci55

  Už to máš za pár, opatruj se

 • gabulka73
  gabulka73

  Držím palečky

 • Rezeda

  Moc zdravím, vypadáš krásně a přímo záříš, tak je vidět, že si to fakt konečně užíváš. Budu držet palce, ať Tě nechají porodit u vás! Jenom pěkně hnízdi, to k tomu konci těhotenství patří… 🙂

 • endlisek

  Super, je vidět, že si teď opravdu užíváš, samé krásné výlety a všude si vysmátá a sluší ti to. Přeji, ať se i další do Luhačovic vydrží, je to tam fakt nádherné, jezdila jsem tam jako malá, kašen si tam přítel užije dosyta 🙂 A držím pěsti, ať kontroly dopadnou, jak si přeješ a můžeš rodit v porodnici, co sis vybrala. A miminko bude mít určitě dobrou váhu, 2800 g je ideál:)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist