TVD: Do 3 týdnů budeme 3

Rubrika: Moje cesta k miminku
Minulé vyprávění jsem zakončila tím, že mám ještě naplánované nějaké výlety a návštěvy před porodem, no s tím už je konec a kdo po mě zatouží, tak už musí přijet ke mě. Ano, stihla jsem ještě návštěvu bývalé tchyně a tchána, u kterých se cítím jako doma a moc fajn, pak ještě návštěvu Brna, konkrétně Vaňkovky, která slavila deset let, a tak jsem si dala kousíček dortu, co rozdávali, a s kolegyňkama pořádně pokecala u zmrzliny a kávičky, ale víc už nic.

Ve čtvrtek jsem šla na kontrolu na gynekologii, kde jsme s doktorkou mluvily o porodu u nás a tak tedy souhlasí, pokud diabetolog neřekne jinak, což jistě neřekne, protože to bych si musela začít píchat inzulín, aby mě vláčeli do Brna a cukr mám stále v normálních hodnotách, i když si dám občas něco sladkého, tak si to zkontroluju a vše je v pořádku.

Miminko stále moc neroste, má 2350 gramů a doktorka říkala, že se mi začíná oddělovat čípek, a tak mi nakázala klid a žádný stres a už žádné výletování a dlouhé procházky, no sama už cítím, že to není ono a raději jsem v poloze pololeže s nohami nahoře. Doktorka by ráda, abych to miminko v sobě měla ještě týden, tak snad ano, i když už cítím občas poslíčky.

P5170730    P5170727

Už asi půl roku jsem říkala, že určitě budu rodit 17. května, což je finále v hokeji, abysme to s Pivátkem překazili taťuldovi a věděli, komu dá přednost, no nestalo se, takže prý to holka asi nebude, protože ta by určitě na to přistoupila, na to spiknutí :D, ale kluk ne, tak já stále nevím a čekám i partner, co ze mě vyleze 😀

Ve čtvrtek jsme ještě absolvovali prohlídku porodního sálu, nemám sepsaný žádný porodní plán, nevím co čekat, jak budu reagovat, nechávám to volně plynout, zatím nemám ani nějaký strach z porodu, jako mé kamarádky, co už mají miminka, ale to jistě přijde, v podvědomí to je, protože v noci moc nespím, bojím se, že miminko porodím ve spánku a nebudu o tom ani vědět. To je hloupost, že? Ale takto prostě pracuje podvědomí.

V neděli jsme jeli do cirkusu Humberto na asi poslední akcičku coby jen dva, bylo to krásné… sloni, zebry, velbloudi, lvi, artisti i akrobatky, klauni… jen se mi zdála ta zábava až moc dlouhá, možná je to tím, že už nevydržím v jedné poloze a to sedící na tvrdé lavečce víc jak dvě hodiny a navíc v té aréně bylo takové teplo, že mně natekly prsty u noh i u ruk, asi prvně za těhotenství.

P5170757 P5170753P5170750

Pak jsme nabrali kamošku, je jí 18 a znám ji ještě z bříška, od mala jsem ji hlídávala i v noci, celé dny a ted už jsme kamarádky, už ji hlídat nemusím, je dospělá, no a šli jsme se fotit kousíček za naší vesnici, jen škoda, že odkvetla třešeň, pod kterou jsem se chtěla fotit, a sluníčka taky moc nebylo, tak nemáme fotky se stíny, co jsem plánovala, ale myslím, že fotky se povedly a já jsem spokojená.

  P5170723

Tak v pondělí jsem jela na diabetologii, v úterý na ozvy a ve čtvrtek znovu na gynekologii, pokud budu stále 2V1 😀

Tak se s Vámi na chvíli loučím, pokud nepřijde porod dřív, tak mi ho mezi 1. a 6. červnem vyvolají a tak uvidím, jestli ještě stihnu něco sesmolit či ne.

Teď spíše už jen čekejte zprávičku, cože je Pivátko – jestli holčička a nebo chlapeček, začínám být i já nervózní z toho, že nevím, co mě čeká, ač mě partner ujištuje, že holka vadit nebude, tak ve společnosti občas utrousí takovou pitomost, jako že udělá smuteční hostinu za holku a kluka zapije, tak to občas zamrzí, ale vím, že se na miminko moc těší a i tu holku bude zbožňovat.

P5170760

Tak papa a pěkný zbytek jara a následující léto.

Vaše Pivatko

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož partnerem je Mamaja.cz.
mamaja

Napsal/a: Pivatko

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • Marci55

  Těším se na další článeček, tentokrát již jako maminka

 • endlisek

  Pěkné fotečky. Užívej nicnedělání, však za chvilku už bude miminko tady:) Jsem moc zvědavá, jestli bude Pivátka nebo Piváček :-D, ale určitě bude v obou případech přítel štěstím naměkko.

 • Jasan, holka si tatínka omotá kolem prstíku 🙂

 • Marci55

  To už máš za pár

 • pivatko

  já vím,že bude štastnej i za holčičku, dnes mi zase řekl,že si přece dělá srandu, já vím,jenže ty hormony 😀

 • Rezeda

  Páni, to to letí! Tak na vás moc myslíme, ať je všechno, jak má být. A neboj, ty taťkovský řeči si neber, však kdyby byla holčička, to by se teprv vidělo! Známe to, tatínkova holčička, že jo… 😉 Aspoň u nás to tak je, máme párek a kluk je pro tátu jako že žrout a puboš a holka má tátu omotanýho kolem prstu :-D.

 • Anonymní

  Neboj, holku bude zbožňovat více, než kluka (-: Pavluschka

 • pivatko

  to jo,sama tomu nemůžu uvěřit 😀

 • Petra Vymětalová

  pivatko, teda to tak neskutečně rychle uteklo!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist