TVD: Bříško za pomoci taťuldy

Rubrika: Moje cesta k miminku

Tak jsem přežila těžký zánět průdušek a zhubla 4 kila, ale už jsem začla více papkat a tak už mám zase něco nahoře, ale… Dneska mě čekala další kontrola u doktorky, cítím se fajn a šla jsem si vlastně jen pro lístek na peníze a lístek na mateřskou, jupííí, už nebudu muset si hlídat vycházky a budu moci jít si třeba nakoupit i u nás na vesnici, kde mají otevřeno jen od 7 do 9 hodin, což je mimo vycházky, které mám až od jedné hodiny.


Toto uteklo, vůbec jsem nevěděla na začátku října, co budu doma takovou dlouhou dobu dělat a už nastupuju na mateřskou, ten čas opravdu hrozně letí.

Celou dobu jsem vyšívala a věnovala se sobě, chodila na procházky, sem tam nějakou tu kulturu – plesy, masopust a další, jako například v pondělí koncert v divadle Mandrage s orchestrem, bylo to báječný.

Taky jsem se věnovala neteřince, která se moc těší na miminko a hodně jsme spolu vyráběly různé výrobky, ať už na Velikonoce či Vánoce. Minulý týden jsem si vyrobila těhotenské tílko s tlapičkami, a už všichni vidí, že to bude kluk, protože noženky jsou modré, nevím, jestli na veřejnou nástěnku u nás na vesnici nevyvěsím papír z genetiky, kde je tučně napsáno :

RODIČE SI NEPŘEJÍ VĚDĚT POHLAVÍ DÍTĚTE 😀

Ten papír už jsem vzala ukázat eventuální budoucí tchýni, už mě nebavilo neustále vysvětlovat, že to opravdu nevíme, co čekáme, a že se těšíme na překvapení.

pivatko1 pivatko3 pivatko

A problémy, které jsou s tchyní a mým taťkem jsem se snažila celou dobu házet za hlavu a užívat si jen a jen sebe a partnera a rostoucího miminečka.
No jenže ono to miminko jaksi moc neroste 🙁 Dnes mi to doktorka řekla, že je moc malunkatý, má jen 1900 gramů a to je na 33. skoro 34. týden malinké, a tak mám více jíst, aby miminko přibralo.

Taky mi oznámila, že rodit budu v Brně a ne u nás v Boskovicích, z toho jsem tedy pěkně rozhozená, je to kvůli té jedné desetince zvýšeného cukru, co vyšlo při vyšetření na těhotenskou cukrovku, a i když jsem diabetologem hlídaná a cukr si kontroluju a mám ho naprosto v pořádku, tak jsem z toho nešťastná, ale je to ne kvůli mě, ale kvůli prckovi, že v Brně jsou lepší pediatři, kteří si s miminkem poradí ihned po porodu a nezanedbají jeho vyšetření kvůli hrozícímu cukru v krvi po narození.

No vůbec z toho nejsem nadšená a i slzička mi ukápla, ale řekla jsem doktorce, že když mi řekne, že je Brno lepší, tak prostě pojedu do Brna a protestovat nebudu, i když tam za mnou nebude denně jezdit taťulda a ani naši se sestrou a neteřinkou nepřijedou a budu tam sama celé dny, než u nás v nemocnici, kde dělá i sestra i mamka a chodily by za mnou každičkou chvíli a malé Pivátko by viděly od prvního dne :(.

No ale zdraví mimouška je nejpřednější, tak snad bude vše v pořádku a do konce těhotenství už nepřijde žádná špatná zpráva, protože já si to těhotenství moc užívám a i na fotkách prý ze mě září štěstí a radost a já už asi další nešťastnou zprávu nezvládnu.

Tak na mě myslete a držte nám všechny prstíky co máte, ať už je vše v naprostém pořádku, ju?

Děkuju. Vaše Pivátko

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož partnerem je Mamaja.cz.
mamaja
Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek dubna 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: Pivatko

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Marci55

  Držse a nestresuj. Je lepší být v nemocnici v Brně, kde by se nedej bože při případných komplikacích o vás dobře postarali.

 • pivatko

  děkuju za podporu holky

 • Marinada

  Pivátko, moc Ti to sluší!
  S tou váhou miminka se nestresuj, podle mě je to nesmysl, nejsem odborník, ale synovec se narodil předčasně v necelém 33.týdnu a vážil 1600g a ti nejlepší odborníci říkali, že je dobře, že je na ten necelý 33.týden tak VELIKÝ 🙂

 • Rezeda

  Ahoj, palečky moc a moc držíme, neboj, to dáš i v Brně. Jak tam bude miminko s Tebou, tak Ti to uteče, a jistota je jistota. Přeju už jen samé dobré a lepší zprávy!!! 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist