Třetí těhotenství – Můj těhotenský deníček

Rubrika: Moje cesta k miminku

Pomalinku jsem se přehoupla do 6. měsíce, jsem už ve 21.tt. Před měsícem jsem byla na kontrole v 17.tt, kdy se nabírala i genetika a dělal UTZ. Byla jsem celkem šokovaná tím, že za utz jsem musela zaplatit 450 Kč, ale co se dá dělat, moje lékařka je soukromá a jsem ráda, že ji mám. Protože jediný volný gynekolog v okolí je věřící, což by mi nevadilo, ale on je bohužel fanatik.

Pátý měsíc nepatřil mezi ty nejšťastnější.
Naše malá 2,5 roku byla nechtěně opařena svou starší sestrou, strávila noc na popáleninách ve Vinohradské nemocnici, já tam s ní být nemohla, protože z rozrušení a i z důvodu infekčního oddělení hrozil potrat a to si nechtěli vzít na svědomí. Samozřejmě jsem celou noc probrečela a manžel se mnou zůstal doma, abych pro malou nemusela sama.
Další nepříjemností bylo to, že mi tchýně týden na to řekla, že by asi bylo lepší, kdybych potratila.
Na to se snad ani nedá slušně odpovědět, ještě jsem jí to neodpustila a nevím, jestli to někdy dokážu.
Tento týden jsem byla na kontrole ve 20.tt – opět UTZ a dr. si nebyla jistá, ale snad viděla pytlík, tak uvidíme. Manžel by byl moc rád, kdyby po 2 holkách přišel konečně Pepíno. Malé je úžasně čilé, hlavně večer se v bříšku vrtí a převaluje. Jsem šíleně přecitlivělá, jsem schopná brečet i u zpráv z Poslanecké sněmovny, z čehož má tedy můj muž legraci. Manžel mě rozmazluje, k svátku mi koupil Dolce gusto a v prosinci jedeme na víkend do Dětenic, kde budeme spát v hotelu. Bude to nadlouho naposledy, co budeme moci být sami, už se těším.
Vyprala jsem kočárek, vyklidila přebalovací pult a holky už mají každá svůj vlastní pokojíček. Jen tam ještě Verunku za ty zbývající 4 měsíce těhotenství naučit spinkat a miminko může přijít.
Začínám řešit i porodnici, protože v Brandýse, kde jsem chtěla rodit, slouží údajně pouze dva lékaři. Toho se bojím, co když nebude vše ok a doktor bude unavený a nevyspalý a něco zanedbá?
Tak přemýšlím nad 3 variantami a to Kolín, Mladá Boleslav a Nymburk. Potřebovala bych poradit, ale všechny kamarádky rodily v Praze, škoda že porodnice v Českém Brodě je už 14 let zavřená.
Ale času je zatím dost a snad se najde někdo, kdo v některé z nich rodil a poradí.

Napsal/a: knizkova8

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • Marinada

  Tak to je hlavní, že malá je bez následků. A k té tchyni není co dodat…je mi líto, že máš někoho takového v rodině.
  Opatruj se a brzy zase napiš.

 • knizkova8

  Holky tchýně to myslela vážně,ona byla na interupci 2x a myslí si,že potrat je to samé. Já ho mám za sebou 2x z kraje těhotenství ale z rodiny to ví jen manžel,nechtěla jsem aby to nikdo věděl,stačilo,že to bolelo nás.
  Malá je v pohodě naštěstí je to bez následků.

 • bokul

  Ahojky, díky za další díl deníčku a musím dodat jen jediné – pokud tchýně má tak debilní kecy, tak asi sama nikdy nepotratila. Promiň, ale musí to být děsná …, když něco tak pitomého pronese! Docela by mne zajímalo, co na tento postoj jeho maminky Tvůj manžel… I když možná lépe se tím nenervovat. Drž se!

 • Marinada

  To je smutný článeček, snad už je malá v pořádku a nejsou žádné komplikace. Tchyně měla možná o malou velký strach a v tom šoku řekla to, co řekla. Jsem si jistá, že to tak nemyslela, ale to jí neomlouvá. Tak přeju už jenom pěkné dny, no a taky toho vytoužené chlapečka 🙂 Budu se těšit na další díl deníčku.

 • bamiska

  jejda, to bylo tedy období…co malá už je v pořádku? tak to je nápor na nervy…k tchýni nemám slov – také mám třetí dítě, také si myslím že rodičům proběhlo hlavou co a jak v dnešní době ale to hle je snad přehnaný, nemožný nepochopitelný a si bych to také nemohla jen tak zkousnout…..manžel je šikulka a hezky tě opečovává a to je dobře jen tak dál a hezky si víkend užijte s porodnicí neporadím já rodila v čáslavi..přeju dobrou volbu a těším se na další článeček kde už snad žádné katastrofické scénáře nebudou a ty si budeš jen a jen užívat

 • knizkova8

  Děkuji moc za povzbuzení

 • Padmé

  Ahoj :-). Já osobně si myslím, že je moc krásné mít víc dětí a to, že čekáš třetího potomka, mi připadá jako nejúžasnější věc na světě! 🙂 Co může být krásnějšího, než dát život? Hned si i odpovím… NIC… nic krásnějšího na světě není! 🙂 Tak se netrap hloupými řečmi, hoď to za hlavu, nestojí to za to. Mysli na miminko, aby bylo zdravé a šťastné – nic důležitějšího není. Přeji Ti, ať jde všechno tak, jak má, pěkně se zakulať a užijte si s manželem společný víkend :-).

 • S porodnicí neporadím,ale přeju pohodový zbytek těhu a hodně moc zdraví ať bude chlapeček nebo holčička 🙂

 • Pustit vše z hlavy,to je má rada.
  Na tchýni kašlat,je to Váš život a boží mlýny melou pomalu,ale jistě.Věřím,že tyhle slova musela hooodně zabolet a tak zacpat uši a užívat si ty krásné chvíle co dělí než se mimčo narodí.
  Čert ví co jí vedlo k tomu,aby vyslovila tohle :-(.
  Hlavně,aby vše probíhalo jak má a určitě v každé porodnici se najde dobrý porodník a pár sester na těch pár dní co je nám matkám dáno.
  Tak ať vše probíhá jak má a nádherný zbytek těhotenství přeji…

 • Anonymní

  Zdravím!
  Doporučuju Mladou Boleslav – rodila jsem tam svého třetího syna, a musím napsat, že jsem lepší nepoznala.
  Pokud jde o tchyni, taky bohužel nemám takovou, která by mi „vyhovovala“, ale to co řekla ta Vaše, to mi rozum nebere…
  Ať Vám těhotenství uteče co nejpříjemněji a hlavně přeji zdravé děťátko!

 • MarieB

  Nedalo mi, abych nereagovala. Tchýnin komentář je opravdu šílený. To se snad ani odpustit nedá. Já jsem se na svoji osobu s ničím takovým nesetkala, ale znám bohužel případy z mého okolí, které také něco takového z úst vypustily (ano vypustilY- žěny!!!). A to ženy matky. Je to smutné a hloupé. Přeji šťastnější dny a úspěšné pokojíčkování ;-). MarieB

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist