Ivana – 19. tt. – dovolená

Rubrika: Moje cesta k miminku

Krásný den, maminky. Vrátili jsme se z hor, tak se hlásíme, jak jsme slíbili. Za ten uplynulý čas se toho příliš nezměnilo, a přece se toho změnilo dost. Děti jsou už snad konečně zdravé (ťuk ťuk) a mrňousek v bříšku už o sobě taky umí dát vědět. A jsem za to moc ráda. A taky je konečně krásné počasí.

Náš odjezd na dovolenou byl téměř do poslední chvíle na hraně, nevěděli jsme, zda starší syn už bude zdravý a mně z toho všeho blázince tady začalo ještě navíc trochu tvrdnout bříško. Syn se naštěstí uzdravil a já dostala magnezium, takže hurá na hory.

Vybrali jsme si Krušné Hory, protože s mými nevolnostmi není to cestování žádná lahoda, tak aspoň spojíme příjemné s nutným a cestou na hory a zpět se zastavíme u tchýně a sdělíme konečně tu naši novinku jí a budeme to moci říci i dětem. 🙂

Že tchýně nebyla nijak nadšená a dávala to občas pěkně najevo – no to jsem vlastně i čekala. Ale přesto to docela zamrzelo. Ale hlavní je, že my se na mrňouska těšíme.

To mi tak trochu kazilo náladu, ale přesto jsme si hory užili. Pravda, měli jsme obrovské štěstí, že jsme tam dojeli živí a zdraví, protože se nám cestou pokazilo auto, ale na místo jsme dorazili a měli štěstí, že majitelé hotýlku byli velice milí a ochotní lidé a pomohli nám i s tímto problémem. Autíčko jsme si nechali opravit a zase mohli beze strachu popojet na výlet a i poté cestu domů.

Děti byli na horách nejvíce nadšené z pávic u hotelu, které mohli krmit. Dokonce nás už pak i pronásledovali.  No a taky jsme krmili kapříky v rybníku – to bylo mlaskání. Vůbec jsme si to nedovedli představit. 🙂

tel 044

 Byli jsme v Kláštěrci nad Ohří, takže jsme navštívili i tamní zámek – šli jsme na dětskou pohádkovou trasu. No nevím nevím, ale ta nám dala zabrat tedy víc, než normální prohlídka a to jsme ji neušli celou. Za skřítky a strašidly jsme putovali neustále po schodech do různých sklepů, a když jsme pak měli vyšlápnout ještě věž – tak to už jsem opravdu vzdala nejen já, ale i manžel s dětmi. Navštívili jsme také různá lázeňská města v okolí, koupili si oplatky, dali něco dobrého,… No prostě dovču jsme si – v rámci možností – opravdu užili. Však už jsme si to už myslím zasloužili.

tel 023

Teď už jsme doma a vracíme se do normálního režimu fungování – i když ne úplně normálního. Starší syn měl jít do školky, kde ale po neštovicích řádí navíc ještě pátá nemoc, která je pro těhulky prý nebezpečná, tak válčíme doma a na zahrádce všichni společně.

A příště napíšu slíbené pokračování k prvnímu a druhému porodu.

Zatím všem přejeme, ať si užívají sluníčka plnými doušky. 🙂

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Ivana

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Pavluschka

  Milá Ivo, netrap se tím, že se tchýně netěší. Až budeš mít mimčo doma tak určitě roztaje (-: A kdyby náhodou ne, tak za to nestojí… Přeji hezké kulatění a užívejte si prvomájové dny.

 • Pavluschka

  Milá Ivo, netrap se tím, že se tchýně netěší. Až budeš mít mimčo doma tak určitě roztaje (-: A kdyby náhodou ne, tak za to nestojí…

 • Hlavně se tím netrap. Důležité je to, že vy se těšitel.

 • Lien

  Taky mi nějak uniklo, že tchýně se netěší, no to je fuk, je pravda, že důležité je, jak to máte vy, i když věřím, že na náladě to nepřidá :-(.

 • Kyller

  Hanzlici -děkuji. Manžel pochází kousek tam z těch končin.
  Tchýně nemá moc v lásce mě – to za prvé; a za druhé – ona nebyla moc nadšená ani když jsme čekali druhé. V dnešní době,…. No ani nebudu opakovat její slova. Ale přesně jak píšeš – o ní tu nejde, jen mi trochu zkazila dovču.

 • Hanzlici

  jéé, tak vy jste byli kousek od mé domoviny 🙂
  No hlavně že už jsi klidnější. Není mi tedy jasné, proč tchýně není nadšená… ale tak o ní tu nejde, že 🙂
  hezké, zase napiš 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist