Neotravujte pohotovost!

Rubrika: Kam nechodí slunce...

71003_intravenous_perfusionMám dvě dcerky, 4 roky a skoro 11 měsíců. U té starší neznám, co to je píchat ouška, zato ta mladší si to vybrala i za starší…

Byly jsme píchat snad 5x. Příznaky už poznám, to jsem si myslela donedávna. Jedné noci se mi Barborka (ta mladší) probouzela skoro každou hodinu, což u ní nebylo obvyklé. Myslela jsem si, že to je zoubkama a nějak jsme tu noc přečkaly. Jenže následující noc byla ještě horší. Bára šla spát v pohodě, hezky usnula, ale tak za 2 hodiny od usnutí se začala probouzet, strašně nahlas brečela a točila hlavičkou ze strany na stranu. Jakoby jí vadilo spát hlavičkou položenou na oušku.
Napadlo mě jedno – zánět středního ucha. Do rána by nevydržela, byla k neutěšení, a tak jsme zavolali sanitku (auto nemáme). Sanitka přijela asi tak za 20 minut, řidič byl moc hodný, pomáhal mi a byl ohleduplný. V ruce jsem měla nabalenou Báru, zabalenou v pytli a hozenou přes ni deku.
Jeli jsme, kousek od nás je nemocnice, ale tam není pohotovost, jeli jsme tam jenom pro ty papíry, aby nás vzali na pohotovosti. Doktor se ptal, co je malé a tak. Řekla jsem, že má příznaky jako u oušek, když jí píchali. Šahal jí na ouško a řekl, žádný příznaky nevidim, nejsem odborník na ouška, musíme se spoléhat jenom na vás. S nelibostí mi napsal lístek a pokračoval: „No snad nebudu za blbce, kdyby náhodou nic“. To mě vykolejilo, vždyť šlo o zdraví mé dcerky! A tak jsme jeli na blízkou pohotovost. Jenže to jsem nevěděla, že dostanu ještě jednou „kapky“.
Doktor se mě znovu ptal na příznaky a divil se, že jedu nyní (bylo krátce před půlnocí), když jí to trápilo už minulou noc. Odpověděla jsem, že byla přes den v pohodě, nic jsem na ní nezpozorovala. Prohlédl jí a řekl: „NIC. Píchat se nebude, nic tam není a příště se rozmyslete, jestli vůbec má cenu jezdit… Kdybych s mými dětmi měl jezdit pokaždé po doktorech, když zabrečí, nedělal bych pak už nic jiného…“ dodal ještě. Pak mi ještě vynadal, že jsem nezměřila teplotu, ale to byla moje chyba. Já tam na něho koukala jako tvrdé Y, ale měla jsem radost, že moje malá dcerka nebyla píchat ouška.
A že mi doktor vynadal, že jsem ho asi vyrušila ze spánku? Z toho jsem si pak už nic nedělala, hřál mě pocit, že je Baruška zdravá. A že jsem jeli zbytečně? Raději budu jezdit vícekrát zbytečně, než vůbec a pak si to vyčítat celý život…

Napsal/a: mimkys

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (28 vyjádření)

 • v-hoffmannova

  Omlouvám se za překlem. Samozřejmě se píše „výsledek“ a ne „vísledek“.

 • v-hoffmannova

  Tak tenhle článek mi připoměl, co jsme zažili sami. Když bylo naší malé sotva 2 měsíce, tak jí začalo téct očičko. Co jsem slyšela, tak se to občas stane. Tak jsem volala doktorovi a ten mi řekl, ať přijdeme. Že nám dá kapky do očiček a že to nic není. Když jsem ovšem malou oblékala, tak jsem si všimla, že má také výtok z ouška. Já i moje sestra jsme velice trpěly na záněty středního ucha. Já ho měla 4x a moje sestra 6x. Ještě ve 3 letech jí píchali oška. Vzpomínám si, jak hrozně moc plakala. Děti se mohou očkova proti pneumokokům až od 2 měsíců a rodinnou anamnézu jsme měli hroznou. Z mojí strany určitě. Takže jsem honem oblíkla malou a letěla k dotoru. Ten nás poslal na ušní. Ani nemrkl. Ušařka malou problédla, udělala výtěr z nosánku a řekla, že se za pár dní budou vísledky, a pak se uvidí. Kdyby v noci plakala, tak mám dávat studené obklady na ouška, měřit teplotu, a kdyby se to zhoršilo, tak musím hned přijít. Den se nic nedělo. Druhý den v noci začala naše malá hrozně moc plakat. Tehdy jsem nevěděla, že jí začala kolika. Dávala jsem jí obklady na ouška a ona plakala a plakala, tak zoufale. A já byla zoufalá taky. Vybavilo se mi, jak trpěla moje ségra. Něco po půlnoci jsme to nevydrželi a jeli na pohotovost. Nenechám přece svoje malinké dítě takhle trpět. Na pohotovosti přišla doktorka, celá otrávená, taky mi vynadala, že je nesmysl, že by takhle malé dítě mělo pneumokoka. Řekla cituji: „To víte, když dítě v noci pláče, tak ho musíte nakrmit, přebalit nebo pohoupat a nejezdit na pohotovost.“ Já na ni koukala jako blázen. Jako bych to snad nedělala. Vyslechla jsem si ještě kázání a jeli jsme domů. Malá nakonec usnula něco po třetí ráno. Za pár dní byly hotové výsledky na ušním. Pneumokok v tom vtěru z nosánku byl. Malá dostala antibiotika (chudinka po nich zvracela, protože ji dráždily) a po vyléčení jsme dostali od ušařky doporučení, aby byla co nejdřív vzhledem k rodinné anamnéze očkovaná. Měla jsem chuť vzít ty výsledky a omláti je té doktorce o „ústa“.

 • Anonymní:-(((( to je strašná lhostejnost-je mi to moc líto-ale to se ani nedá slovy vyjádřit jak moc to musí bolet:-(((( člověk si myslí,že se může spolehnout na slovo lékaře-že on je ten studovaný odborník-a houby.:-(((
  Musíme se bránit a raději být za hysterky. K

 • Co dodat k takovému přístupu!! My máme častěji problémy s vysokýma horečkama, které si čas nevybírají. Takže to většinou propuká v pátek k večeru (asi tak třikrát po sobě to tak fakt bylo), celou noc jsme se snažili teplotu snížit zábaly a Nurofenem, aniž by se nám to povedlo úplně, za čtyři hodiny to zase bylo zpátky, v sobotu ráno nechutenství, jen byla vždycky hrozně unavená, odpoledne už horečky nanovo, takže většinou v sobotu k večeru, jsme radši na pohotovost zajeli… No a co… Zaplatili jsme za pět minut u doktorky 90kč a za čípek z kortikoidama myslím, ještě 20kč, takže bych se nenechala!

 • bokul

  V naší rodině se stalo, že s klučinou, kterého celou noc trápilo bříško ráno v pět vyrazili do nemocnice. Tam je sepsuli za to, že otravují v pět ráno, proč ho přivezli zabalené v dece (měl na sobě jen pyžamo), měli milion keců a nakonec měli takový strach, že má zauzlená střeva, že ho poslali do vetší nemocnice na JIPku. Rodiče ale dostali takový kapky, že je to pak né na jednoho frťana…. Jo, bohužel, jsme jenom lidi, ale když někdo ke své ppráci přistupuje takto, měl by popřemýšlet o změně profese.

  Jinak malý to nakonec zvládl dobře, Bohu díky! Zauzlená střeva se „rozehnala“ a po 3 dnech v nemocnici šel domů.

 • Anonymní – to je otřesné :((( Je mi to hrozně moc líto – neumím si představit bolest, kterou prožíváš 🙁

 • Anonymní

  Zdravím,i když se mi to nepíše nějak lehce ale je to bohužel pravda já byl se svím 9letým synem na pohotovosti poněvač kolem 3 hodiny raní začal neuvěřitelně ani se nedá napsat křičet ale opravdu začal řvát od bolesti břicha,hned jsem jel na pohotovost asi cca.5 minut na mé překvapení tam nikdo nebyl tak jsem začal bouchat na dveře že jsme je pomalu rozbil.Jakmile se milej pan doktor Z.P. vzbudil z nočního a velice únavného spánku rozhod se že mě tedy dveře otevře vše jsme mu v rychlosti řek co s eděje a byl jsem překvapen po druhé,byklo mi řečeno že jsme dal svému synovy něco těžkého na večeři a ted ho bolí břicho(přitom večeřel zeleninoví salát) což jsme také doktorovy řekl.Proběhla asi půlminutová prohlídka a bylo mě zděleno že je vše v naprostém pořádku a že můj syn je zdravější než my oba dohromady,byl jsem znechucen z doktora ale na druhou stránku spokojen že mému synovy nic není a že bude v pořádku že bolesti odejdou do pár hodin.Jak jsem napsal tak se stalo bolesti mému synovy ustály a měl před měsícem pohřeb i když jsem odsoudil pana doktora s pohotovosti na 2 roky nepodmíněně syna mi to niky nevrátí.Takže se prosím vás lidi brante zuby nechty.:-/

 • Anonymní z 16.10., určitě nejsi hysterka:-), strach o dítě nás hodně změní a z normálně uvažujícího člověka se během chvilky stane uzlíček nervů… a pokud to ještě “ přikrmí“ někteří doktoři tím, že vám nic nevysvětlí a v tom strachu vás nechají ….
  Jinak, o té laryngitidě si zkus něco najít tady na VD v poradně Zdraví.
  Ať jste brzy fit :-))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist