Nejhorší Vánoce v mém životě

Rubrika: Jen tak, Kam nechodí slunce...

Je neuvěřitelné, že jste  právě uvedli Vánoce v roce 2004. Posílám vám svůj příběh…

Brzy to bude 8 let. Tenkrát jsem zašla  ke své gynekoložce, aby mě poslala na mamograf. Byla jsem tam rok předtím, něco se jim  nelíbilo a tak doporučili kontrolu po 12 měsících /normálně se chodí po 24/. Se zlou jsem se potázala. Vyslechla jsem přednášku o škodlivosti mamografu, vyhazování peněz, obtěžování. Jsem v podstatě mírumilovný tvor, ale ta příkrá slova mě tak namíchla, že jsem  trvala  na tom, že mě buď na mamograf pošle, nebo si budu na její chování stěžovat. Tak to napsala. Hned jsem se objednala a to na 13. 12. 2004. Ani nevím, jestli to byl pátek nebo ne.

Na poliklinice byl nejdřív mamograf, následovalo sono a pak dlouhá debata mezi přizvanými lékaři. Věděla jsem, že není něco v pořádku. Také nebylo. Za dva dni jsem byla na biopsii a nastalo dlouhé čekání na vynesení ortelu. Byl krutý – rakovina.  Naštěstí v začátcích. Pak šlo vše ráz na ráz. Vojenská nemocnice, operace, 25 + 7 x ozařování. Nepředstavitelně přijemní lékaři a sestřičky. Následná léčba na onkologii, jednání všeho personálu špičkové. Rodina úplně fantastická. Přišla jsem sice o práci (byla jsem dána do plného invalidního důchodu), ale žiji  plnohodnotný život. Koupili jsme dům a přestěhovali jsme se z Prahy  na venkov. Starám se nejen o manžela, ale i rodinu dcery, mám bezva vnuka Míšu.

Moc mně pomáhalo, že jsem o nemoci mohla mluvit. Časem jsem si na nemoc zvykla, rakovinu beru jako nutné zlo a přestala jsem se bát smrti. Ale vzteku na gynekoložku jsem se nezbavila dodnes. Kdybych se byla zalekla a netrvala na vyšetření, už jsem tady vůbec nemusela být.

A Vánoce roku 2020?

Stejné jako budou letos. Pokud bude přát zdraví, tak plné lásky a pochopení. Vnuk bude v prvním ročníku ČVUT a dcera, které bude pomalu klepat na dveře padesátka, tak bude mít před sebou ještě skoro 20 let do důchodu. Strašná představa.

Přeji vám všem krásné Vánoce, štěstí a spokojenost nejen v příštím roce.  Zdravím…


Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Vánoční pisatelská soutěž 2012, do které se můžete zapojit i vy. Stačí do 28. 12. 2012 včetně poslat svůj článek na suodal@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.

Napsal/a: uznevimco

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Pingback: Vánoční pisatelská soutěž 2012 – vyhodnocení | VašeDěti.cz ()

 • Lussy

  Také se přidávám s přáním pevného zdraví.
  Je super, že máte takovou podporu v rodině.

 • Peprmintka
  Peprmintka

  Do dalších let přeji hodně zdravíčka a štěstíčka 🙂

 • Uznevimco, děkuji za první pisatelskou vlaštovičku do „Vánoční soutěže“!!!

  Bamiska má pravdu, i tohle je život… Důležité je, že vše dopadlo dobře a svůj boj jste vyhrála. Přeji krásné a klidné letošní i budoucí Vánoce 🙂

 • bamiska

  to nevadí a zlehčování není potřeba já jsem si ráda přečetla i tohle…ono tohle je také o životě a díky takovému článku si pak člověk také uvědomí co má, nebo na co by si měl dávat pozor..

 • uznevimco
  uznevimco

  Moc děkuji za vaše hřejivá a povzbudivá slova. Děvčata, já se snažila příspěvek zlehčit, ale ortel rakovina je úděsný. Každého půl roku, co chodí na kontroly, jsem předem 14 dní nesnesitelná a vyděšená. Moji miláčci se mnou mají svatou trpělivost!
  A vám chci poradit. Rakovina je nemoc stresu. I lékaři mi to potvrdili. Nestresujte se, kašlete na všechno.
  Jak by řekl Ján Zákopčaník: Přeji všem slunce v duši a krásné vánoce plné lásky a porozumění!!!!

 • Přeji hodně zdraví!

 • bamiska

  je škoda že tohle je spojeno zrovna s vánočním obdobím…přeji jen to zdravíčko a aby ty 2020 byly jedny z mnoha vašich krásných…

 • Lien

  Smutné chování některých lékařů je opravdu zarážející :-(. Přeju i do budoucna hodně zdraví.

 • knizkova8

  Moc Vám držím palce aby to bylo dobré i v budoucnu. V době kdy jsem si já našla bulku v prsu mi bylo pouhých 15 let. Gynekolog mé mamce tenkrát zdělil,že děti rakovinu nemají. Dodnes nevím jak na to přišel. Každopádně mi to doporučení musela napsat pediatra protože on to odmítl.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist