Návštěva alergologie aneb strašák našeho syna

Rubrika: Kam nechodí slunce...

320290_nebulizer_maskKdyž našemu Martínkovi byli 2roky a pobíhal venku, většinou se mu spustila rýma nebo mu slzeli oči, jak pohladil naší kočku nebo psa. Jelikož sama jsem astmatik a alergik, mohl i on toto po mně „zdědit“ a navíc je od svých 2měsíců atopík a tak i tím veškeré dispozice k alergiím má…

Rozhodli jsme se, že ho objednáme na vyšetření na Alergologii, kam jsem od svých 10let chodila já k paní doktorce. Když jsme tam přijeli, čekárna byla plná různých pacientů a tak jsme chvíli vyčkali, než na nás příjde řada. Když pak jsme konečně přišli na řadu, vylezla z ordinace sestřička a že si malého vezme na odběry a doslova mně ho vyškubla z náruče. Jeho vytřeštěný výraz Vám nepřeji vidět. Hned jsem se do ní pustila, že chci jít se synem, ona však pře mým nosem zabouchla dveře (bohužel místo kliky byla „koule“) a já jen slyšela, jak Martínek brečí. Co brečí, přímo řval…Ostatní maminky, co přišli po nás s dětmi nevěřícně kroutily hlavou a já ztěží zadržovala slzy. Přece snad mohu být u odběru krve, (když jsem už zažila i vyšetření oči a vyšetření očního pozadí-což také není moc krásný pohled) ale nechovali se ke mě tak, jako tady. Musím poznamenat, že po tom se 2 maminky se svými dětmi( asi tak stejného věku, jako Martínek a možná i o rok starší) obuly a odešly se slovy, že tohle nehodlají podstoupit. Když mě Martínka sestra přinesla s slovy „Ten teda vyváděl“, tak jsem se jí zeptala, proč nemohu být u odběru krve a ona, že si to moc beru a nemám být hysterická! Tak to jsem nechápala. Martínkova malá ruka hrála barvami, jak mu sestřičky tu ruku drželi a asi i kroutily, když se jim vzpíral. V očích měl tolik bolesti a prostě ten všechen výraz se nedá ani popsat. Ještě nás čekala návštěva přímo o doktorky a tak jsem se jí tam opět ptala, co je na tom tak špatného, že chci být u toho odběru. Paní doktorka mě odpověděla, že jim maminky stěžují práci! Stěžují? Spíš bych řekla, že si jí stěžují sami tím, když takle matce dítě vyškubnou a myslí si, jak bude dítě poslušné a nechá si udělat odběry krve v klidu a bez své maminky, jen za přítomnosti cizích osob. Když jsem si za týden volala pro výsledky, tak mě bylo sděleno, že musíme přijít ještě jednou na odběry, neboť prý na jeden alergen zapomněli jeho krev vyšetřit. Nechtělo se mě to celé podstoupit znovu, ale obrnila jsem se tím, že tam půjdu, ale už si malýho nenechám vyrvat z náručí. Když jsme se k domku, kde sídlí Alergologie, blížili, Martínek dostal panickou hrůzu a musela jsem ho uklidnit, že už ho nenechám s paní o samotě. Když sjem opět čekali na řadu a poté vyšla sestra, tak že si malýho vezme. Tak jsem řekla, že jí ho nedám, že tam půjdu s ním, jinak odcházím. Tak na mě hodila takový obličej, a uvnitř řekal další sestře, která na mě nechápavě koukala, že jsem hysterická matka. Synovi krev odebrali a tentokrát, i když vyváděl, nebylo to tak stresové, jako posledně. Pak jsem si vyslechal pár průpovídek od „milé“ sestřičky, že syna rozmazluju, když mu jsem stále v patách apod…Nic jsem na to neřekla. Syn pak dostal nějaké léky na kašel a paní doktorka nám sdělila, že si nás pozve na podzim.
A co myslíte, šli jsme tam nebo ne? Nešli. Z výsledků krve mu nic nezjistili a tak jsem se rozhodla mu pylové testy nenechat dělat, aspoň né tam. Pozvánky na další odběry chodily ještě asi rok.
Nyní s přicházejícím jarem, začal mít syn opět potíže – neustálý noční kašel, vodnatá rýma, červené oči při pobytu v blízkosti psa nebo kočky a tak jsem ho na radu své známé (díky Regi!!!) Martínka objednala na Alergologii do Náchoda k MUDr.Stejskalové, která je prý velice milá a hodná a umí to s dětma moc dobře. Takže jsem na 14.dubna 2005 velice zvědavá.

Napsal/a: Andrea

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

  • Maruško, u paní doktorky Stejskalové to bylo v pohodě, jen při odběru krve trochu vyváděl, ale pak zjistil, že to vlastně není tak hrozné. Udělali mu také pyl.testy a z nich zjistili, že má silnou alergii na roztoče a zvířecí prach (směs prachu a srsti). Dostal na zmírnění potíží sirup Claritine 1x5ml. Od té doby budem jen chodit k MUDr.Stejskalové!

  • Andrejko, úplně chápu tvoje rozhořčení a údiv. Reagovala bych úplně stejně jako ty, no možná víc (to je totiž moje povaha, pokud jde o malého. Sama se občas divím, kde se to ve mně bere). A jak jste dopadli u dr. Stejskalové. Podle toho, co jsem četla na této stránce, tak asi dobře, že jo? Dej vědět, jsem zvědavá. A přeju, aby jsi už na takový lékařský personál nenarazila.

  • Petra Vymětalová

    Andrejko,

    tak jak to probíhalo? Co Martínek, co paní doktorka a co ty? Pochlub se…

  • Andrejko, neboj!! U paní doktorky Stejskalový budeš mile překvapená!!!!!! Dítko dostane v čekárně různé hračky, zabaví se….v ordinaci jsou opět hračky…. Paní doktorka je přívětivá, vše vysvětlí….. Sestřička úžasná, dá obrázek, bonbónek… My byli vždy spokojení, Viki (i když u testů plakal) tam chodí rád a bez stresu. Jednou tam byl jako záskok lékař z jiného města a taky moc hodný, hezky mi vše vysvětlil. Prostě, je to v lidech…. Tak na vás budu myslet!!!! Ještě si napíšeme mailík v kolik tam budete – přijdeme za vámi!!!!

  • Vždycky zírám, když se někdo k dětem takhle chová. I k dospělím. Chápu, že se sestra i doktorka můžou špatně vyspat, může je bolet hlava a nebo to zrovna dostaly. Ale podle toho co píšeš je to u nich standart. Říct někomu cizímu do očí, že je hysterka, to je teda silný kafe. Takovým nemůžu popřát nic jiného, než aby přišly o všechny pacienty a můžou jít třeba k lopatě, tam je možná nikdo prudit nebude.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist