Jmenuji se Michálek a potřebuji pomoc!!!

Rubrika: Kam nechodí slunce...

Vím,že tady na VD je spousta maminek se srdíčkem na správném místě a proto jsem se rozhodla napsat tento článeček. Před určitou dobou jsem poznala babičku, co se stará a má ve vlastní péči svého vnoučka Michálka a velice před ní smekám. Michálek je od svého předčasného narození postižený a vlastní maminka se o něj neuměla postarat, a aby nemusel do ústavu,tak se stala jeho maminkou babička a sestrou jeho teta.


Míša si do svého života donesl postižení Diagnosy -hydrocefalus, kvadru post.konč.hypotonie – epi záchvaty a špatný komplikovaný příjem stravy. Nyní je zrovna v nemocnici, kde mu dávají PEK na příjem tekutin a výživy, protože neumí pít a často se dusí.
Je to chlapeček s velkou vůli žít a dokazuje to již čtyři roky. Ale pro babičku je to velice nákladné a přesto se mu snaží život ulehčit a zpříjemnit. Jezdí s ním na akupunkturu, Vojtovo cvičení a všude tam, aby mu to prospělo a Míša se snažil dělat pokroky. Největší problém je nyní váha, která stagnuje a klesá, Míša slábne, a proto musel dostat ten PEK, aby opět zesílel.
Pro jeho převoz by babičce velice ulehčil život lehčí kočárek, také by Míšovi prospěla rehabilitační houpačka a hlavně potřebuje speciální výživu, aby konečně začal růst a přibírat na váze. Ale tato výživa vychází až 7000 kč/měs.
Proto touto cestou prosím každého, kdo by mohl a chtěl pomoci a mohl jim přispět i malou částkou. Říká se, že v jednotě je síla a i malá částka mu může velice pomoci.
Míšovi založili jeho blok, kde je vše popsáno a uvedeno http://www.michalek.websnadno.cz/. Za nakouknutí nic nedáte a zda se rozhodnete přispět, tak to je pouze na vás! Ale všem, kdo se rozhodnou pomoci, patří již nyní velký DÍK!!!

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (34 vyjádření)

 • bamiska

  to je dobře, je to šikovnej kluk a je fajn, že další bitvu má za sebou…

 • Králíček4

  Tak Míšánek má už po operaci a spinká,tak snad už bude líp.

 • Králíček4

  Kdo má chuť a zájem,tak na Míšovém bloku jsou postupně doplňovány informace,včetně kontaktů na jeho babičku,které tam chyběli.

 • Králíček4

  BJ,jakmile dostanu Dominika do postele,tak hned písnu na email.A k tomu vínu,já když už si dám víno,tak bílé,ale i tak je to vyjmečně.:)

 • Anonymní

  Králíčku, můj kontakt není tajný – na vzkazy jsem se nedostala – asi proto, že nejsem registrovaná – mohla by ses mi ozvat na B.Jungerova@seznam.cz? Díííík – posílám alespoň virtuálně sklenku červeného, na kterou se chystám, až zaženu svoje příšerky do postele a KONEČNĚ udělám nějakou práci:o) A čokoládu dáme, až bude příležitost:o)BJ

 • Králíček4

  Vladimíre,já to taky nemyslela zle i proto jsme sdělila kontakt na babičku a byla bych ráda kdyby se našlo nějaké řešení.Babička je nyní v nemocnici a jak budou doma,tak to určitě budou zkoušet všemi směry.Poslala jsem ji všechny odkazy co sem kdo vložil,ale na kočárek od pojišťovny je prý nárok asi jednou za pět let a oni ho mají asi dva roky.Jenže je to velký,těžký zdravotní kočár,který jim ztěžuje svou váhou a délkou dopravu vlakem k lékařům.Spoutu postižených má své stránky na kterých prosí o finanční pomoc na nákup jakékoli techniky co potřebují.Myslím,že kdyby to bylo tak jednoduché cokoli získat,tak se tak neděje.Nebo máš osobní zkušenost o opaku?
  Stránky Míšovi dělali laicky sami a i když neznalost neomlouvá,tak byli dělaný s láskou a pro dobrou věc.Ale upozornila jsem je na tyto výhrady a prý se to budou snažit vylepšit.
  Nápad o rozšíření stránek o Míšovi je z mé hlavy jen jsem babičku poprosila o svolení,sama je nyní s Míšem v nemocnici.Zítra ho čeká operace,zavedení PEGU.Myslím,že ona sama je z těch,že se snaží vše zvládat a o nic se neprosí.A tím,že jsem stránky Míši se žádostí zveřejnila já ji snad důvěry neubírá.
  Nevím zda existuje někdo kdo by měl tento kočárek na půjčení,ale určitě by to také byla výhra.Ale celkem o tom pochybuji,že by ho někdo půjčil,vždyť se během používání i může porouchat.Děkuji za ně,určitě pomoc s poslanými stránkami využijí.

  BJ,tak trasa Praha-Brno je fakt na posezení s čokoládou z ruky.Ale není všem dnům konec a ráda se setkám,letos jsme se setkala v Praze právě s babičkou a Míšou a pokud vše bude v pohodě,tak příští rok chceme setkání zopakovat.
  Koukala jsem letmo na stránky dobromyslu,večer v klidu je prostuduji podrobně.Sama mám syna ADHD s autistickým rysy,zatím s velkým podezřením,na potrvzení ještě čekáme.Takže v létě se můžeme potkat v Praze.

  .

 • Anonymní

  Vladimíre, prima, já jsem věděla, že „básník“ tím určitě nemyslel nic špatného:o) Pojďte s námi na tu čokoládu:o) Ale do Brna to mám vážně z ruky…
  To je odpověď i pro Králíčka – jsem od Prahy:o))BJ

 • Vladimír to myslel tak, že se snaží pomoct a je ubíjející, když mu na každou nabídku přijde odpověď, že to je k ničemu, protože na to někdo nemá čas, nebo to už zkusil. Babičce jsem poslal nabídku na pomoc se stránkami, tak uvidíme, jestli toho využije. Myslím, že jí to může být mnohem užitečnější než peníze.
  Pro každého, kdo žádá o pomoc bych rád doplnil pár doporučení. A prosím autorku článku, aby to nebrala osobně. Není to namířené proti ní, ale na pomoc těm, kteří někdy budou žádat.
  1) Pokud potřebujete kočárek, žádejte o pomoc se zajištěním kočárku. Je možné, že ho někdo vlastní, nebo ví, kde se dá půjčit, nebo sehnat zdarma. Pokud potřebujete kočár, ale žádáte o peníze, nejste důvěryhodní.
  2) Pokud žádáte o pomoc, usnadněte v maximální možné míře to pomáhání těm, kteří chtějí pomoct. To znamená, poskytněte dostatek informací o tom kdo žádá, o co, co už zkusil a čem víte, že ve vašem případě není možné.
  3) Pište žádost vždy sami za sebe. Působí to lépe a usnadňuje to komunikaci. A připište, co už jste sami podnikli nebo podniknete. Dodáte tím odvahu druhým taky se do něčeho pustit.
  4) Uvědomte si, že žádajících je mnoho. Nabídněte proto něco navíc v rámci svých možností. Pokud žádáte o kočárek, nabídněte třeba fotku v kočárku každému, kdo přispěje nebo pomůže. Nestojí to moc a pomocníky to potěší. Navíc se přesvědčí, že jejich peníze skončily tam, kde bylo slíbeno, což jim pomůže v příštím rozhodování, jestli někomu pomůžou.
  5) Buďte otevření, důvěryhodní a vděční. Neberte si žádné ohlasy osobně. Pokud děláte podle svého vědomí a svědomí správnou věc, nenechte se od toho odradit nikým, kdo to vidí jinak.
  6) Vše dělejte s nadšením a věřte, že to dobře dopadne, protože nakonec vždycky všechno skončí dobře. A pokud ne, tak ještě není konec. 😉

 • Králíček4

  BJ,o babičce s Míšou i s jeho stránkami jsem také napsala po jejim souhlasu.Právě jsem kontaktovala její dceru a poprosila jsem ji o úpravu jeho stránky a jak ji to čas dovolí,hned se na to vrhne.Nevím kde bydlíš,ale na tu čokoládu se šlehačkou bych šla hned,snad se někdy poštěstí.Můžeš mi písnout do vzkazů kam bych se asi měla vydat.

 • Anonymní

  Králíčku, neblázni – ať už to Vladimír myslel jakkoliv (psané slovo je bez emocí a může být vykládáno vždy jinak), není potřeba cokoliv mazat. Naopak. Těchto příběhů je potřeba psát víc a víc, aby si lidé uvědomovali, jak vrtkavé může být štěstí. Já mám celý příběh babičky s Míšou sepsaný v rozhovoru, ale nejsem si jistá, zda by Věrka souhlasila, abych ho přiložila k tomuto článku. Počkám na její souhlas a teprve potom pochopíte, jaký člověk a s jak obrovským srdcem je babička Věrka…
  Pracuji jako externí redaktorka http://www.dobromysl.cz – netušíte, kolik takových lidí žije mezi námi. Možná právě vedle vás, ve vašem domě, ve vaší ulici…a vlastně od nás nic nechtějí ani nežádají. Občas trošku pomoci, často jen trochu úcty k té cestě, kterou kráčejí se vztyčenou hlavou a snaží se nás „neobtěžovat“…
  Králíčku, škoda, že nebydlíš někde kousek, šly bysme na čokoládu – takovou tu hustou, se šlehačkou a posypanou strouhanou, mňam – a hned by bylo lépe:o)BJ

 • Králíček4

  Bamisko,děkuji potěšila jsi mě.Odkazy jsem jim přeposlala a doufám,že jim budou k užitku.Nenapadlo mě,že by někomu mohlo na tom vadit.Děkuji,že jsi,kdo nezažije nepochopí!A nikdy nevím kdy nebudu potřebovat pomoc také ….

 • Králíčku nic nemaž!Stojím si za svým prvním příspěvkem,že by se naopak mělo psát víc o takových bojovnících.a v nepolsední řadě to může i někomu pomoct jinak.Třeba informace z odkazů..
  Já asi chápu jak jsi řádky Vladimíra pochopila,ale myslím,že záleží na úhlu pohledu.A vždy na servrech je to těžké,kdy člověk s těmi nejlepšími úmysly nakonec ,,vypadá“ že chce jen peníze..
  A opravdu když člověk čte o tom že někdo má daleko větší nejen zdravotní problémy,ale i vůli je řešit,tak se určitě na chvilku zastaví,že někdy řešíme něco co se vůbec řešit nemusí 🙂
  Přejí tobě i Míšovi a celé jeho rodině spoustu hezkých dnů.

 • bamiska

  Králíčku nic nemaž, neblázni!! článek je krásnej a myslím, že kdo bude moci pošle, nebo třeba jen ty informace a odkazy k něčemu babičce pomůžou, já podle sebe také tápala a nevěděla kde se vůbec můžu ozvat….víš a myslím, že i další účel splnil článek pro ty kdo mají nemocné nebo postižené děti je to ukázka toho že v tom nejsou sami a i ostatní mají stejné problémy jako oni a nejhorší je že finance prostě s tím spojené jsou vím to podle pomůcek na stomie….a těm co mají zdravé děti to ukáže to že rýma, nebo zlomená ruka nejsou až tak nejhorší věci jaké je mohli potkat a aby si vážili toho co mají že to není automatické a samozřejmé

 • Králíček4

  Jak jsem Vladimíre psala již v článku nikoho k ničemmu nenutím ani vás ne.Ale za odkazy vám děkuji,třeba se něco povede získat.
  Stránky Míši si zřejmě dělali samy a ani mě by nenapadlo co vše tam má být uvedeno pro spokojenost všech.Zřejmě dělali stránky srdcem a nejsou k tomu školené a já svůj článek také nechala otisknout ze srdce.Bohužel mě nenapadlo jakou nevoli tím rozpoutám a z vašich slov bohužel cítím i když nevyřčeno to,že si myslíte něco o podvodu.Tak tomu není a určitě by si to nedovolili když je tu i někdo kdo je zná i když vím,že neznalost neomlouvá.To,že je pětistovka dost pro každou rodinu není třeba mluvit,ale jsou i nižší částky co někdy vyhodíme do luftu zbytečně.Jsou takový co si řeknou pošlu málo,ale i to málo může pomoci a jsou takový co si řeknou nač,když ta trocha nepomůže.
  Všem komu se článek líbil a poznali z něj to,že byl dělán srdcem a ne z nějaké ziskuchtivosti děkuji a všem ostatním se omlouvám za to,že je to obtěžovalo.Nejraději bych poprosila o to aby byl článek celý odstraněn,aspoň by se nikoho už nedotkl.Všem děkuji!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist