Chudokrevnost

Rubrika: Kam nechodí slunce...

1158314_nurse_1Celé těhotenství jsem se snažila žít co nejzdravěji. Chtěla jsem předejít tomu, aby moje děťátko mělo nějaké zdravotní problémy. Osud je ale vrtkavý a problém nastal někde zcela jinde…

Porod sám o sobě mi nepřišel tak hrozný, horší byly ty 2 dny bolestí předem, ale co bych pro svého broučka neudělala, že? 13. listopadu se nám narodil krásný syn Davídek. Byli jsme šťastní.
Po porodu vypadalo, že je vše v pořádku, pak ale malý dostal silnou žloutenku. Hrozilo, že ho budou muset převézt na specializované oddělení na silnější nasvícení. Nakonec k tomu nedošlo a byl během dvou dní v pořádku. Během této doby mi ho nosili jen na kojení a jinak byl pořád na světle. Bylo to hrozné, když jste na pokoji se 3 maminkami, které mají dítka stále u sebe.
Poté se ale přišlo na to, že jsem si proti jeho krevní skupině v těhotenství začala vyrábět protilátky a on díky tomu zanemizoval (stal se chudokrevným). Bylo to tak vážné, že nám stále hrozili, že bude muset na výměnu krve. Stále mu dělali nějaké náběry, stále to hrozné čekání na výsledky.
Nakonec nás po 11 dnech propustili domů s tím, že budeme jezdit na injekce, které by měly „nastartovat“ krvetvorbu. Tam jsme byli asi 6x, když se mu krevní obraz rapidně zhoršil a museli jsme nastoupit do nemocnice na obávanou transfuzi. Bylo to něco strašného. Když 3týdennímu miminku napíchnou kanylu do hlavičky, svážou mu ručičky a nechají vám ho po celou dobu výkonu na pokoji a vy na něj jen bezmocně koukáte. Byly to nejhorší 4 hodiny v mém životě.
Po propuštění jsem si myslela, že už bude vše v pořádku. Když nám pak kontrolovali krevní obraz, zase se mírně zhoršil (to je prý ale normální). Davídek tedy dostal léky, které mu drtím a dávám do pusinky.
Včera jsme byli opět na náběru a opět je to horší. Čekáme, co bude dál. Jsem zoufalá!!!

Napsal/a: beruska2

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

  • Přeji ti pevné nervy a doufám, že se vševchno zlepší. Já vím, co to je, když dítěti „ubližují“, i když musí.

  • Ahoj, strašně moc ti přeji, aby se to všechno obrátilo k lepšímu, sama vím, jak trpím při každém sebedrobnějším lékařském zákroku mého malého syna a ráda bych to všechno vzala na sebe….utěšuj se aspoň tím, že si to mimi nebude pamatovat a v knížkách píšou, že mimi do 2-3 měsíců má zvýšenou toleranci bolesti, takže snad ani tak moc netrpí – vy mu to později určitě všechno vynahradíte…hodně, hodně štěstí a dej vědět!!

  • Bohužel ti neporadím, ale doufám, že povzbudím. Věř, že se to v dobré obrátí, všechno zlé je pro něco dobré. Přeju vašemu Davídkovi, aby se to co nejrychleji zlepšilo a už sis mohla v klidu užívat radosti mateřství. Hodně štěstí!

  • čauky, držím palce a věřím, že vám všechno dobře dopadne. Se svou malou jsme se naběhaly kvůli žloutence, špatným kloubkům, neprůchodným kanálkům,…. asi do 4 měsíců to byl kolotoč po nemocničních odděleních. teď má malá 8 měsíců a je v pořádku. takže se držte a dejte vědět, jak jste dopadli.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist