Atopický ekzém a zázrak homeopatie

Rubrika: Kam nechodí slunce...

56169_newbornV lednu tohoto roku se nám narodilo dlouho očekávané miminko, ve 2 měsících se mu po celém tělíčku udělal ekzém, naše paní doktorka nám sdělila, že je to bohužel atopický ekzém. Od té doby jsme se zařadili do koloběhu mazání kortikoidy, promazávání všemi možnými mastmi (vyzkoušeli jsme jich snad desítky), ale žádné zlepšení se nedostavovalo. Kortikoidy zabraly jen na chvíli a hned 3 dny po jejich vysazení se ekzém vrátil…

To nejhorší nás teprve čekalo s příchodem teplého počasí, ekzém se rozlezl po celém hrudníčku a začal mokvat, začaly nám bezesné noci, protože náš chlapeček se celé noci škrábal, nemohl spinkat a stále plakal, čím více si ekzém rozškrabal, tím více se zhoršoval. Nazabírali již ani kortikoidy. Byli jsme bezradní, takový malý človíček a takové trápení s kterým nic nešlo dělat, když jsme začali přikrmovat, tak nám bylo doporučeno přidávat nové potraviny vždy až po týdnu, aby se vyloučila alergie na ně, jenže ekzém byl v takové fázi, že nešlo ani určit jestli se po určitém jídle zhoršil. Pak nám ale začalo přát štěstí, potkala jsem kamarádku, která když viděla Kubíka, zděšeně se ptala, co že mu to je. Když jsem jí sdělila, že atopický ekzém, vzpomněla si, že její kolegyňka měla stejný problém jako my, její roční dcerka měla také atop. ekzém a pomohla jim na to homeopatika. Nikdy jsem homeopatii nevěřila, myslela jsem si, že si člověk jen vsugeruje, že je mu líp a je to. Dostala jsem kontakt na tu paní homeopatku, která měla zkušenosti s atop. ekzémem a pomohla té kolegyňce. Smluvili jsme si schůzku a vyrazili na výlet do Prahy. Paní homeopatka byla velice milá a sympatická, velice mě také potěšilo, že je dětská lékařka. Sepsala s námi chorobopis, vysvětlila nám, že musí určit správný homeopatický lék a ten by měl „nastartovat“ Kubíčkovi imunitní systém, že teď je přecitlivělý. Vysvětlila nám také jak bude léčba probíhat, že po podání léku se může ekzém velice zhoršit, ale do měsíce by mělo nastat zlepšení a ekzém by měl zezhora dolů pomalu mizet.
S tímto závěrem a 3 kuličkami homeopatického léku jsme odjížděli z Prahy. Lék jsme podali, zhoršení ekzému se opravdu dostavilo, ale zlepšení nikoliv.
Nebýt mého muže tak bych už v homeopatii nepokračovala, ale zopakoval mi, co říkala homeopatka, že se musí najít ten správný lék.
Vyrazili jsme tedy na další výlet do Prahy, to bylo Kubíčovi 7,5 měsíce, následovalo další konzultování průběhu ekzému a povahových rysů našeho syna. Po několika mnoho otázkách na chování našeho syna, určila paní další homeopat. lék, zase jsme z Prahy odjížděli o pár stovek lehčí, se 3 kuličkami homeopatického léku a s novou nadějí.
Stal se zázrak, lék opravdu zabral, po týdnu se ekzém velice zlepšil a začal zezhora dolů ustupovat. Dnes je našemu chlapečkovi 10 měsíců, na kůžičce má jen dva malinké suché flíčky, nic ho nesvědí, spinká celou noc, je o poznání veselejší a mažeme už jen tělovými mlíčky.
Doufám, že po čase zase nepřijde zhoršení, ale i kdyby, sedneme do auta, zajedem na výlet do Prahy, a i kdyby to mělo pomoci na půl roku, tak ty penízky za to stojí.

Napsal/a: gabuna

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (103 vyjádření)

  • Můj milovaný vnuk měl na rukou extrémně suchý ekzem s krvavými strupy. Naše paní kožní mu na to dala několik kortikodových mastiček, které mu pomohli jen na chvíli, a neměly by se užívat dlouhodobě, proto jsme přestali je užívat a vyzkoušeli přírodní léčebné přípravky jako konopná mast, měsíčkový olej, koupel se solí. Asi před dvěma měsíci jsme začali používat tyto přípravky s minerály z Mrtvého moře https://www.psoeasy.com/cz/lecba-lupenky-u-deti a ekzem se zlepšil o 85% a je zřejmé, že brzičko na rukou nebude ani stopy po nemoci

  • meggi41

    jj 😉 ale skoda se vzrusovat,prosiimte 😀

  • Nemůžu si pomoct, ale tady ty anonymní žádosti o kontakt na paní doktorku mě neskutečně fascinují. Zajímalo by mě, jestli si anonymní opravdu myslí, že jim někdo bude po 10ti letech odpovídat a i kdyby tak kam asi…? (když na sebe nenechají kontakt a pod článkem je zřejmé, že ostatní žádosti zůstávají bez odpovědi).Prostě to nějak nechápu, i když je to asi trošku od věci.:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist